Neler Yeni

Neden AMD almalısınız neden almamalısınız?

FatZeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
İlker Mutlu Fil
Ben işlemcimi amd ekran kartımı nvdia yönünde kullananlardanım. Pişman mıyım? Yooo

RoyPien09

80+ Bronze
Hem Allah var ya gram ne hata ne bir sorun yaşadım 2K da çayır çayır çalışıyor diyorsun hem de almayın diyorsun :D Her şey olduğu gibi çalışıyorsa problem ne? Ben de AMD kullanıyorum, keşke Nvidia olsaydı diyebileceğim hiçbir durumla karşılaşmadım.
Ben yazılım ve destek konusunda dedim adamlar cyperpunk da 90 fps den 160 fps ye çıkarken kartı biz halen daha izliyoruz

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,286
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Hocam AMD yi savunanlar dikkat ettiysen hep VRAM den savunuyor bu çok düz mantık bir düşünce bana göre, NVİDİA nin sunduğu teknolojiler, Pazar payındaki büyüklüğü oyunlardaki avantajlarını komple hiçe sayıp Sadece 3-4 GB fazla VRAM için AMD alın diyorlar, bana göre para israfı.
yok yanlisin var 8gb vramli kart alinmaz sen bilmion(!) Ayrıca size çok çok katılıyorum hocam genelde AMD konularında sizi görüyorum. Gelir az sonra AMD fanboyları başıma toplanırlar. Hepsini tek tek engellerim bende. Kendim kullanıyorum memnun değilim tamamen şans işi sorun yaşayanda var yaşamayanda. Benim amacım oyun oynamak ya oyun oynamak. Nedir bu çektiğim çile? Oyunlar da ki optimizasyon sorunu mu dersin görüntüde bozukluklar mı dersin daha niceleri. He belirli bir bütçede mecburen AMD tercih edilmeli. Özellikle 20K altı sistemlerde. Ama onun dışında sırf ben fazla FPS alacağım diye bu sorunları yaşamak zorunda değilim. Daha az FPS versin sorunsuz oynayalım.

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,427
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
Hem Allah var ya gram ne hata ne bir sorun yaşadım 2K da çayır çayır çalışıyor diyorsun hem de almayın diyorsun :D Her şey olduğu gibi çalışıyorsa problem ne? Ben de AMD kullanıyorum, keşke Nvidia olsaydı diyebileceğim hiçbir durumla karşılaşmadım.
keşke nvidia alsaydım keşke beni sevseydi acaba şunu yapsam hayatım ne olurdu diyeceğim çok şey oldu

Talha_

80+
Amd, bmw motoru takılan tofaş gibidir. Aracın ne zaman delireceği belli olmaz. Delirmeyedebilir.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,157
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Garibanın yüzü gülür mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,046
İsim
ll.Wilhelm
yok yanlisin var 8gb vramli kart alinmaz sen bilmion(!) Ayrıca size çok çok katılıyorum hocam genelde AMD konularında sizi görüyorum. Gelir az sonra AMD fanboyları başıma toplanırlar. Hepsini tek tek engellerim bende. Kendim kullanıyorum memnun değilim tamamen şans işi sorun yaşayanda var yaşamayanda. Benim amacım oyun oynamak ya oyun oynamak. Nedir bu çektiğim çile? Oyunlar da ki optimizasyon sorunu mu dersin görüntüde bozukluklar mı dersin daha niceleri. He belirli bir bütçede mecburen AMD tercih edilmeli. Özellikle 20K altı sistemlerde. Ama onun dışında sırf ben fazla FPS alacağım diye bu sorunları yaşamak zorunda değilim. Daha az FPS versin sorunsuz oynayalım.
8gb yetmiyor diyenlere 3060 12gb yerine RX 6650 XT onerince sıkıntı olmuyor ama 6700 XT yerine 4060 ti onerince sıkıntı oluyor :)

The Semih

80+ Silver
Hocam Native vs DLSS 3 Örneği attım kendim girdim çektim oyundan, Ben hepimizin bu nimetlerden faydalanmasını istiyorum, Arkadaşlar niyetim kötü olsa kibirli herif olsam emin olun alayınıza gidin AMD alın derdim. Bana kızıyor olabilirsiniz ben paranın dibini görmüş bir insanım para zor kazanılmıyor, Bir ürüne para veriyorsam kaliteli olsun kardeşim niyetim bu.

Bütçeniz varsa RTX 4000 serisi yönelmeye çalışın.

CP 2077 Ayarlar : RTX Sayko 2560x1440p Ultra

Native.jpg

DLSS 3.jpg

codcubiri

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Ömür
Ben AMD kullanıcısı olarak büyük hevesle bir AMD sistem aldım Allah var ya gram ne hata ne bir sorun yaşadım 2K da çayır çayır çalışıyor VRAM sıkıntım da yok ama AMD yazılım konusunda cidden gerideymis ben bunu bizzat kullanınca anladım duyunca değil dirverlar geç geliyor teknolojileri geç çıkartıyor herhangi bir atak yok NVIDIA kendi sayfalarında oyunlarla teknolojilerle. İlgili fragman paylaşırken AMD kadın forum sayfası çıkardık vs. Diye boş boş videoları çıkarıyor sırf internet sitesine veya YouTube kanalıma gidip göz gezdirince ne kadar boş işlerle uğraştığını anlayabilirsiniz kimisi daha ucuza daha performans almak için kimisi bilmediği için AMD'yi yercih ediyor. Yani ben karta o kadar para vereceğim destek geç gelecek her şeyi 1-2 yıl geriden takip edeceğim yok yani herhalde bu yüzden ucuz oluyor kartlar sizden 1000-2000 TL almayalım bizi 1-2 sene geriden geldiğimiz için size hediyemiz olsun diye herhalde artık toparlanıp rekabet etmesi gerekiyor nasıl işlemci konumunda ilk akla gelen AMD ise ekran kartı konusunda da kendine laf artırmaya AMD olmalı ben RTX 4060 Ti ile 3060 Ti arasında saf güç olarak neredeyse aynı diyordum ama arka planda hiç de öyle değil şu an alacaksanız NVIDIA alın abi ne verin 1-2 bin fazla 5-10 FPS düşük alın bu işler düzenlene kadar NVIDIA alın.
(Umarım fsr 3 gelir ve beklenilen sonuç alınır bu söylediklerimi geri almak durumda kalırım)
amd kullanıcısı olarak söylüyorum dediği çoğu şey haklı amd kartlarım övülücek tek tarafı performans ve vram şuan yazılım konusunda gerideler fsr3 ün bomba gibi çıkması lazım yoksa amd batar

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,286
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Hocam Native vs DLSS 3 Örneği attım kendim girdim çektim oyundan, Ben hepimizin bu nimetlerden faydalanmasını istiyorum, Arkadaşlar niyetim kötü olsa kibirli herif olsam emin olun alayınıza gidin AMD alın derdim. Bana kızıyor olabilirsiniz ben paranın dibini görmüş bir insanım para zor kazanılmıyor, Bir ürüne para veriyorsam kaliteli olsun kardeşim niyetim bu.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Valla hocam cidden Nvidia yapiyor bu isi. Daha yeni oldu sayilir bilgisayari alali. Hem ogrenci oldugum icin degistirmem de zor fakat su an 4-5K civari birikmis param var. Elimdeki karti da satip ikinci el 3080 almayi falan dusunuyorum fakat yani ben bu karti baskasina satmak istemem. O kisi de o piksellesmelerle falan ugrasmasin yani.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Neden alınmalı ve neden alınmamalı, oyun oynamak isteyen biri AMD Nvidia hangisi bütçesine uygun ve o an alıcağı zaman güzel denk gelmiş ise onu almalı. Profesyonel iş yapıcak ise (Render - kurgu vs.) Nvidia uygulamalara daha optimize olduğundan nvidia almalı, ama çok ileri seviye kurgu, render, tasarım vs. yapıyorsa yoksa ben RX 580 OC ile RTX 2060 arasında render ve kurguda fark göremedim çünkü her halükarda en çok yük işlemcide bitiyor.

RoyPien09

80+ Bronze

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Evet ister Nvida ister AMD olsun bu şeyden herkes faydalansın ben bunu istiyorum.ne yani nvida 40 serisi ile fg getirdi diye AMD de donanım.yok.diye ben rx 8000 serisini ki bekleyecegim 2-3 sene içinde yenilik donanım.yazilim koysun diye benim yakındığım.durum.bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Bu arada Dlss 3 + fg açınca binanın ışıkları sönmüş teknolojiden jfjfjfjf

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Uzun süre amd ekran kartı kullanan biri olarak, artık nvdia ya geçiyorum. Baydı artık bu yazılım ve teknoloji eksiklikleri. Nvdia yazılım tarafında sürekli yeni şeyler çıkartırken amd tarafında hala hiçbir şey yok. Wattman sorunu için bile doğru düzgün çalışmadıklarına eminim. Kaç yıldır bunu bile çözemediler. Bende 7800 xt yi bekleyecektim ancak, artık dedim bu amd den en azından ekran kartı tarafı için hiç bir şey olmaz. Fsr 3.0 gelecek diyorlar ne zaman geleceği belli bile değil. Fsr 3.0 gelesiye kadar nvdia da yeni çözümler çıkar. Bir de olayı sadece oyun oynamayan biri için amd kart almak tam bir çile. Nvdia cuda çekirdekleri kaç yıldır var ve insanlar çok rahat bir şekilde kullanıyor. Amd tarafında da anca 7000 serisinde getirdiler ancak gelin görün ki donanım var teknoloji yine yok. Kullanamıyorsun özelliğini. Kim bilir ne zaman kullanılabilir hale getirecekler. İşlemci tarafında gerçekten iyi işler çıkarıyorlar, amd işlemciden çok memnunum, ancak ekran kartı tam bir fiyasko. Alması dert, kullanması dert, satması dert. Açıkcası illa nvdia almayayım diyorsanız, intel gpu alsanız daha mantıklı. En azından düzenli olarak driver güncellemeleri ile performansı artıyor.

Top Bottom