Neler Yeni

Neden Java tercih ediyorum?

neptün yüksel

80+ Bronze
Merhaba ben Yüksel Zor. Namı diğer neptün yüksel.

Bugün sizlere neden Java kullandığımı anlatacağım.

5 Madde'de anlatayım.

1. Kurulum kolaylığı;
İster JDK yükleyin, ister ortam değişkenlerine ekleyin. Gerisi not defteri ve hayal gücünüze kalmış.

2. Çok performanslı;
Genel olarak C#, Python dillerine ve optimzasyonu yapılamamış C++ diline göre çok hızlı bir dildir.

3. Ortam bağımsızlığı;
Java tost makinesi için bile derlenebilir.

4. Hala çok popüler ve çok kullanılıyor;
Yıllardır sektörden asla düşmeyen bir dil.

5. Her türlü alan için ideal;
3D oyun ve yapay zeka da dahil olmak üzere Java ile yapılacakların sınırı yoktur. Bakmayın Unity'e. Piyasada yaygın değilken mobile cihazlar için Java ile oyun üretilirdi hep.
Mesaj otomatik birleştirildi:

7 yıl önce;

121709

80+ Silver
Güzel rehber olmuş, ellerine sağlık.

yasssofe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
yusuf bolat
Python gelecegin dili onu ögreniyorum

ikista

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Hakan YILMAZ
İlgilendiği Kategoriler
Programalama Dilleri, Yazılım
Java, yüksek bellek tüketimi, projeler büyüdükçe oluşan performans sorunları, söz diziminin karmaşıklığı vb. nedenlerden ötürü yavaş yavaş popülerliliğini kaybeden bir dil

Ekler

• memory.png
    memory.png
    77.6 KB · Hit: 43

neptün yüksel

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Java, yüksek bellek tüketimi, projeler büyüdükçe oluşan performans sorunları, söz diziminin karmaşıklığı vb. nedenlerden ötürü yavaş yavaş popülerliliğini kaybeden bir dil
Hangi proje o? Sadece resim çizilmiş.
Bir kere garbage toplayıcıları otomatik yönetemiyorsun C++ ile, Java'dan az kullanması bu yüzden mantıksız.
Ayrıca söz dizimi C++ daha uzar. Çünkü ekstra optimizasyon çekersin C# ve Java'ya göre.

Java bu optinizasyon işini çok iyi yapar.

Son düzenleme:

ikista

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Hakan YILMAZ
İlgilendiği Kategoriler
Olay sadece bellekte ayrılan yer ile ilgili değil ki ayrıca ben c++/c# daha iyi bir dildir demedim. Söz dizimi konusunda da c++ daha uzun syntax ile yazılıyor olabilir mesela python daha kısa bir söz dizimine sahiptir.

neptün yüksel

80+ Bronze
Olay sadece bellekte ayrılan yer ile ilgili değil ki ayrıca ben c++/c# daha iyi bir dildir demedim. Söz dizimi konusunda da c++ daha uzun syntax ile yazılıyor olabilir mesela python daha kısa bir söz dizimine sahiptir.
Grafik attın.
Python'da söz dizimi az ama belleği çok tüketen ağır bir dildir normal şartlar da ama data setlerini en iyi yönetmeye imkan veren bir dildir.
Kullanım alanları farklı olduğu için böyle bir karşılaştırma yapmam.

ikista

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Hakan YILMAZ
İlgilendiği Kategoriler
Evet grafik attım o grafik; farklı programa dillerinde yazılmış aynı işi yapan fonksiyonların çalışma zamanında bellekte kapladıkları yeri gösteren bir grafik yani baktığında java o kadar da optimizasyon işinde harika değil. Her programlama dilinin kendine özgü artı ve eksileri bulunmakta ben sadece senin yazdığın 5 maddeden 2.ncisine atıfta bulundum.

neptün yüksel

80+ Bronze
Evet grafik attım o grafik; farklı programa dillerinde yazılmış aynı işi yapan fonksiyonların çalışma zamanında bellekte kapladıkları yeri gösteren bir grafik yani baktığında java o kadar da optimizasyon işinde harika değil. Her programlama dilinin kendine özgü artı ve eksileri bulunmakta ben sadece senin yazdığın 5 maddeden 2.ncisine atıfta bulundum.
Hangi proje için o grafik çizildi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,271
Üyeler
153,523
Son üye
onurrrrr1
Top Bottom