Neler Yeni

İnceleme Neden Microsoft Bing neden Google'dan daha iyi? GPT-4'lü Arama Motoru

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Merhaba. Bu yazının nedeni forumda daha önce hiç paylaşılmamış olmasıdır. Yazı konuları:
  • Microsoft Bing arama motoru
  • Microsoft Edge tarayıcı
Kesin olarak söyleyebilirim ki Microsoft Google'ı arama motoru ve internet tarayıcısı noktasında geçmiş bulunmakta.

Bunu maddeler halinde açıklayalım.

1.Edge Çubuğu

Edge Çubuğu zaten bilinen bir şeydi ama yenilendi. Daha modern bir görünüme sahip ve kullanımı daha kolay. Edge Çubuğu'ndaki kısayollar ile dikdörtgen şeklinde açılan yan pencerelerde hızlı bir şekilde Microsoft 365 yazılımlarına ulaşabiliyor ve Outlook postalarınıza erişim sağlayabiliyorsunuz. Bunun yanında Outlook takviminize hızlı bir şekilde erişim sağlayarak o günkü planınıza ulaşırken yeni sekme veya pencereler açmakla uğraşmıyorsunuz. Zamandan tasarruf ediyorsunuz.

1686125188437.png

2. Bing AI

Microsoft, Open AI araştırma şirketine 1 milyar dolarlık yatırımda bulunmuştu. Bu yatırımın sonucu olarak Bing arama motoruna entegre bir şekilde çalışan AI görüyoruz. Klasik arama motoru sonuçlarında küçük alana daha çok sonuç sıkıştıran Bing daha başarılı bulurken üstüne bir de AI ile desteklenen bir arama motoru mu? Ooohh Microsoft neler yapıyorsun sen?
1686125146681.png

Yukarıda gördüğünüz "Sohbet" sekmesi içinden ve Edge Çubuğu'ndaki sohbet ikonundan AI'ya erişim sağlayabiliyorsunuz.
Metin tabanlı bu AI ile sohbet edebilir, sonuçlara ulaşabilir. Ama ChatGPT gibi ödevlerinize yardım etmiyor. Şu sonucu alabilirsiniz:
1686125643370.png
1686125778682.png

Gayet güzel çalışıyor yine de. AI destekli bir arama motoru mu yoksa Google'ın sıkıcı ara yüzü mü? Cevap benim için Bing.

3. DALL-E destekli AI Görüntü İşleyici
Hemen Edge Çubuğu'nda. 1984 distopyası Türkiye diye arattığım zaman çıkan sonuç:

OIG.h6ZO1vh6tX5OyzfxpwhQ
OIG.hgwYdeCFuGGo9MhDgCm9
OIG.f4FgfIl7JTeYuPj.c354
OIG.7Tbko4QRD2gwFxbt8iQm

4. Drop
Cihazlar arası dosya ve not paylaşımı için harika bir özellik. Üstelik kullanışlı da. Sürükle bırak.
1686126264027.png

5. Yan Yana Sekmeler
1690019959948.png

İşaretli ikona basarsanız sekmeniz ikiye bölünüyor ve o görünüme taşıyabileceğiniz sekmeler ile olmayan sekmeyi açmak için arama çubuğu görüntüleniyor.
1690020115284.png

Bence bunlar Edge ve Bing'i kullanmak için yeterli sebepler. Ha unutmadan! Bing'te yaptığınız aramalar size puan kazandırıyor. 1500 puan ile 100 RP alabiliyorsunuz. Üstelik 1500 puan biriktirmek zor değil. Her arama 3 puan.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: java

java

80+ Bronze
Güzel ama rekabette Google Tekel gibi. Zaten yakında Bard AI vs geliyor. Örneğin 75 yaşındaki internette sadece haber okumak için giren adam Chrome'a örneğin google diyor.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel ama rekabette Google Tekel gibi. Zaten yakında Bard AI vs geliyor. Örneğin 75 yaşındaki internette sadece haber okumak için giren adam Chrome'a örneğin google diyor.
Bard AI'a da bakalım. İlk bakışta TR olmaması üzdü. Ama gelir büyük ihtimal.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Java Bir şey diyim mi beğendim. Depresyondayım kendimi öldürmek istiyorum dedim. Hemen ABD acil kriz hattı telefon numaralarını verdi ne kadar işime yaramayacak olsa da. Daha sonra teşekkür ettim ve kendim uygulayabileceğim tavsiyeler verdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Google Bard da Edge daha iyi diyor :D
1690021055971.png

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: java
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,044
Üyeler