Neler Yeni

Neden oyun oynayasım yok? Oyunlar zevk vermiyor..

cengizovic

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Cengiz Han
Yaşım 25 ve oyun oynamayı ve takılmayı çok severim normalde. İlk PC'mi 2007 yılında 6. sınıfa giderken almıştım zar zor babamı ikna ederek. Onda da FIFA 2007-2008, serios sam, cs 1.6 falan oynardım. Çok uzun sürmedi 2 sene falan takıldım sonra bilgisayar bozuldu. Anakartı, ramı falan yandı. Bilgisayarcı sağolsun içindeki parçaları düşük parçalarla değiştirerek artık hiç bir oyunu kaldırmaz hale geldi. Ben de artık bu bahsi geçen oyunları oynayamaz oldum. Sonra dandik bir laptop aldık birkaç sefer. Onlarda da oyun oynanmıyordu. Bu süreçte internetteki 2d oyunlarda ya da internette takıldım hep.

2010 yılından 2020 yılına kadar oyun oynamadan takıldım. Yani oyun hevesimi tam alamamıştım. Bu süreçte bilgisayar toplamayı düşündüm ama durumumuz el vermediği için toplayamadım. Yani hep bir gün toplayacağım illaki, en iyi oyunları oynarım dedim. 6 ay önce bilgisayarımı topladım. Sistem de gayet bütün oyunları açacak şekilde. (imzamdaki sistem) Yani şuan FIFA 2021, BF1, CS, LOL falan var yani daha birçok istediğim oyun var yüklü olarak fakat artık oynayamıyorum daha doğrusu oynama isteğim yok. Sırf oyunlardan zevk alayım diye gamepad bile aldım. Onu da 2 gün kullanıp köşeye attım. Sanırım iade edeceğim.

Yani bir zamanlar deli gibi adam akıllı güçlü bir sistemli bilgisayar sahibi olup; oynamak için heves ettiğim oyunları şimdi oynamıyorum. İşin ilginç tarafı bu bahsi geçen oyunları yükleyip 1 saatten uzun süre oynamamış olmam. Yani artık yaşımın getirdiği olgunluktan mı yoksa hevesimi sadece alıp soğumam mı anlamış değilim. Hala 2d oyunları daha sık oynuyorum. Yani güçlü bir sistemde 2d oyun oynamak saçma geliyor. Böyle olacağını bilseydim masraf etmezdim.

Yani bilmiyorum dostlar size sorup danışayım istedim. Tekrar oyunları zevkle oynamak istiyorum ama nasıl yaparım bilmiyorum. Belki aranızda benim gibi olanlar vardır, Acaba siz ne yaptınız daha doğrusu ne yapardınız sormak istiyorum. Konu biraz ilginç ve saçma gelebilir ama fikirlerinizi almak isterim.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
İstekler ona sahip olana kadar güzeldir. Sahip olduktan sonra sıradanlaşır.

Cruyff and Messi

80+ Bronze
Bende de öyleydi bi aralar sonra Rdr 2 oyununa tekrardan başladım, eskisi gibi oyun oynama zevkim geri geldi. Kaliteli oyunlar oyna başından kalkmazsın. Online oyunlar sıkıyor bir zaman sonra.

Son düzenleme:

Keptın

80+ Silver
"İnsanlar yaşlanınca oyun oynamayı bırakmazlar, oyun oynamayı bıraktıkları için yaşlanırlar."

cengizovic

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Cengiz Han
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Steam'de ki 2d, bağımsız oyunları oyna demek ki küçükken ona alışmışsın.
Valla ya mario tarzı 2d oyunları nedense daha çok seviyorum. Onu fark ettim.
Bende de öyleydi bi aralar sonra Rdr 2 oyununa tekrardan başladım eski oyun oynama ve zevki geri geldi kaliteli oyunlar oyna başından kalkmazsın online oyunlar sıkıyor gerçekten bir zaman sonra.
Aga o oyunlarda çok pahalı ya 200 TL biraz köşeye para atsam alacağım da şuan için zor. Yine erteliyoruz...
İstekler ona sahip olana kadar güzeldir. Sahip olduktan sonra sıradanlaşır.
Aynen öyle bu hayatın her alanında öyle. Elinde olmadığı zamanda mumla ararsın.

Microsoft

80+ Bronze
Yaşım 25 ve oyun oynamayı ve takılmayı çok severim normalde. İlk PC'mi 2007 yılında 6. sınıfa giderken almıştım zar zor babamı ikna ederek. Onda da FIFA 2007-2008, serios sam, cs 1.6 falan oynardım. Çok uzun sürmedi 2 sene falan takıldım sonra bilgisayar bozuldu. Anakartı, ramı falan yandı. Bilgisayarcı sağolsun içindeki parçaları düşük parçalarla değiştirerek artık hiç bir oyunu kaldırmaz hale geldi. Ben de artık bu bahsi geçen oyunları oynayamaz oldum. Sonra dandik bir laptop aldık birkaç sefer. Onlarda da oyun oynanmıyordu. Bu süreçte internetteki 2d oyunlarda ya da internette takıldım hep.

2010 yılından 2020 yılına kadar oyun oynamadan takıldım. Yani oyun hevesimi tam alamamıştım. Bu süreçte bilgisayar toplamayı düşündüm ama durumumuz el vermediği için toplayamadım. Yani hep bir gün toplayacağım illaki, en iyi oyunları oynarım dedim. 6 ay önce bilgisayarımı topladım. Sistem de gayet bütün oyunları açacak şekilde. (imzamdaki sistem) Yani şuan FIFA 2021, BF1, CS, LOL falan var yani daha birçok istediğim oyun var yüklü olarak fakat artık oynayamıyorum daha doğrusu oynama isteğim yok. Sırf oyunlardan zevk alayım diye gamepad bile aldım. Onu da 2 gün kullanıp köşeye attım. Sanırım iade edeceğim.

Yani bir zamanlar deli gibi adam akıllı güçlü bir sistemli bilgisayar sahibi olup; oynamak için heves ettiğim oyunları şimdi oynamıyorum. İşin ilginç tarafı bu bahsi geçen oyunları yükleyip 1 saatten uzun süre oynamamış olmam. Yani artık yaşımın getirdiği olgunluktan mı yoksa hevesimi sadece alıp soğumam mı anlamış değilim. Hala 2d oyunları daha sık oynuyorum. Yani güçlü bir sistemde 2d oyun oynamak saçma geliyor. Böyle olacağını bilseydim masraf etmezdim.

Yani bilmiyorum dostlar size sorup danışayım istedim. Tekrar oyunları zevkle oynamak istiyorum ama nasıl yaparım bilmiyorum. Belki aranızda benim gibi olanlar vardır, Acaba siz ne yaptınız daha doğrusu ne yapardınız sormak istiyorum. Konu biraz ilginç ve saçma gelebilir ama fikirlerinizi almak isterim.
Belki bir kaç arkadaş bulursan onlarla beraber oynaman isteğini geri getirebilir . ben de öyle olmuştu yane...

cengizovic

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Cengiz Han

cengizovic

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Cengiz Han

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Birçok sebebi olabilir bunun. Mesela ben gün için de o kadar daralıp bunalıyorum ki akşamları oyuna girmek benim ilacım gibi bir şey oldu günlük hayatta kafam çok dolu beterin beteri vardır elbette ama dert sıkıntı hiç bitmiyor. Bunu niye yazdım bilmiyorum.

Top Bottom