Neler Yeni

NVIDIA FX5200 ve Intel Celeron (Nesli Bilinmiyor) için işletim sistemi tavsiyesi

BadGamer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
İlker Balcı
Sistemim bu. Öylesine evdeki eski parçalarla topladım. Gayet ciddiyim. Troll gibi gelebilir ama değil.
NVIDIA FX5200
40 GB ve 20 GB Seagate HDD
384 MB RAM
Intel Celeron (Tam modelini bilmiyorum ama anakartın üstüne ayrı bir kartla takılıyor)
Lütfen Windows XP olmasın. Modern görünen bir işletim sistemi varsa kullanabilirim. Linux falan da olur. Kurulum aşırı zor olmasın ama.

Kadir_1987

80+ Silver
Sistemim bu. Öylesine evdeki eski parçalarla topladım. Gayet ciddiyim. Troll gibi gelebilir ama değil.
NVIDIA FX5200
384 MB RAM
Intel Celeron (Tam modelini bilmiyorum ama anakartın üstüne ayrı bir kartla takılıyor)
Lütfen Windows XP olmasın. Modern görünen bir işletim sistemi varsa kullanabilirim. Linux falan da olur. Kurulum aşırı zor olmasın ama.
3090 ti al.
( Anladın Sen ) ( ! )

Kadir_1987

80+ Silver
Başka bir konudaki olayı buraya taşıma.
İnsanlara yardımcı olacaksan ol.
Olmayacaksan da kendini eğlendirmek için insanlar ile dalga geçme.
Bundan sonra da konu açtığın da zaten dikkate alınmazsın benden sana tavsiye.
( Empati ! )

BadGamer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
İlker Balcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnsanlara yardımcı olacaksan ol.
Olmayacaksan da kendini eğlendirmek için insanlar ile dalga geçme.
Bundan sonra da konu açtığın da zaten dikkate alınmazsın benden sana tavsiye.
( Empati ! )
Adam bütçe önemli değil dedi. Bütçesini tam belirtse idi bir sıkıntı olmayacaktı. Ayrıca ilk cümlede dediğini aynen sana iade ediyorum.

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
naber
xp harici zor ona linux internette araştırman lazım driver sorunları çok oluyor onda
windows 7 live atabilirsin belki o da sistemi her kapattığında sıfırlanır sadece google girmek için kullanabilirsin live versiyonu

BadGamer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
İlker Balcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
xp harici zor ona linux internette araştırman lazım driver sorunları çok oluyor onda
windows 10 live atabilirsin belki o da sistemi her kapattığında sıfırlanır sadece google girmek için kullanabilirsin live versiyonu
Bir arkadaşım Lubuntu önerdi, o nasıldır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bundan sonra da konu açtığın da zaten dikkate alınmazsın
Bak sen böyle dedin ya, bak dikkate alınmadım. Bak bir daha dedin, hemen dikkate alınmadım. Kendin başka konudaki olayı buraya taşıyorsun, olayı uzatıyorsun. Hadi başka konuya.

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
naber
baktım nete 350-400mb ram kullanır yazıyor antiX daha iyiymiş ram kullanımında 110mb falan kullanır yazmışlar 256mb ramda çalışır yazmışlar. antiX dağıtımını dene istersen

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
NVIDIA FX5200
384 MB RAM
Lubuntu diyecektim ama o bile çok ağır bu sisteme. Slax kurulabilir, USB den normal bir işletim sistemi gibi çalışabiliyor kendisi harddiske yüklemene bile gerek yok ama istersen yükleyebilirsin.

BadGamer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
İlker Balcı
Lubuntu diyecektim ama o bile çok ağır bu sisteme. Slax kurulabilir, USB den normal bir işletim sistemi gibi çalışabiliyor kendisi harddiske yüklemene bile gerek yok ama istersen yükleyebilirsin.
Google'de falan dolaşabilir mi, office programları kullanabilir mi?

raFixed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Buğra Boyacı
Adam bütçe önemli değil dedi. Bütçesini tam belirtse idi bir sıkıntı olmayacaktı. Ayrıca ilk cümlede dediğini aynen sana iade ediyorum.
ben gülmüştüm aslında :D

BadGamer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
İlker Balcı
HDD'ye yükleyeceğim. USB girişi yok. Kaç GB Slax?

Top Bottom