Neler Yeni

Çözüldü✓ Nzxt H5 Elite Fanların Rgbsi Yanmıyor!

Rzra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Emir Ersöz
Arkadaşlar selamünaleyküm. Dediğim gibi Kasam nzxt h5 elite de mevcut olan 2 adet f140rgb fanların rgbsi çalışmıyor ama damlar normal dönüyor. Her 2 fanın da rgb kabloları nzxt kontrolcüye takılı. Ayrıca belirtmek isterim kasama 3 adet ayrıca nzxt f120 rgb duo taktım egzoz fan olarak onların kutu içeriğinden nzxt rgb kontrolcü geliyor onları taktım tableti çalışıyor üçününde. Ama öndeki 2 fanın rgbsi çalışmıyor onlarda kasayla birlikte gelen nzxt rgb kontrolcüye bağlıydı zaten. Ne yapmam lazım lütfen bakın.

freygasm

80+ Gold
Nzxt cam üzerinden denedin mi?

• Beğen
Reaksiyonlar: Rzra

Rzra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Emir Ersöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam denemedim hiç. Şevkim kuruldu ya öyle görünce. Kasada aynı anda 2 adet nzxt rgb controller ve 1 adet 4 pin pwm çoklayıcı kullanıyorum. Psu nzxt c750 750w. Sorun neden kaynaklı bilmiyorum. 1 tane egzoz 2 tane de üstte egzoz fan var bunları bağladım yanıyor beyaz şekilde. Ama öndekiler yanmıyor ama dönüyor. Gece gece bütün şevkim falan kırıldı ya. Ne yapayım hocam nzxt cam mi kurayım yarın ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu iki nzxt kontolcü de kazanın sata portuna bağladım bir kabloda 2 adet sata kablosu vardı öyle bağladım.

freygasm

80+ Gold
Tüm bağlantıları yaptığına eminsen nzxt cam indirip dener misin?

• Beğen

Rzra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Emir Ersöz
Tüm bağlantıları yaptığına eminsen nzxt cam indirip dener misin?
Hocam tüm bağlantıları yaptım eminim. Ama güç kaynağım yarı modüler ya hocam sata kablosunu mecbur modüler yere taktım ve controllerı taktım. Arıza yapma gibi bir durum olmaz değil mi ? Çünkü g kaynağının sata bölümüne taktım süper ucunu. Hocam inşallah yarın yükleyip sana tekrar yazsam olur mu ?

Subzero.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
s1000rr
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar.müzik.motorsiklet.spor
Arkadaşlar selamünaleyküm. Dediğim gibi Kasam nzxt h5 elite de mevcut olan 2 adet f140rgb fanların rgbsi çalışmıyor ama damlar normal dönüyor. Her 2 fanın da rgb kabloları nzxt kontrolcüye takılı. Ayrıca belirtmek isterim kasama 3 adet ayrıca nzxt f120 rgb duo taktım egzoz fan olarak onların kutu içeriğinden nzxt rgb kontrolcü geliyor onları taktım tableti çalışıyor üçününde. Ama öndeki 2 fanın rgbsi çalışmıyor onlarda kasayla birlikte gelen nzxt rgb kontrolcüye bağlıydı zaten. Ne yapmam lazım lütfen bakın.
Nzxt cam indirmede rgb ler asla çalışmaz yazılımını indirin tekrar deneyin çalışacaktır.

Rzra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Emir Ersöz
Hocam indirdim ama öndeki fanları görmüyor. Egzoz fanları görüyor. Fotoğraf atamıyorum boyutu büyükmüş diye izin vermiyor site. Ama 3egzoz fan hariç öndeki fanları görmüyor

https://nzxt.com/software/cam burdan yazılımını indirin sonra kontrol edin fanlarınızı rpm mini rgb sini artık ne yapmak istiyorsanız.
Hocam 2 ayrı nzxt kontrolcü vardı bende 2 sininde ucu usb 2.0 istiyordu rogb550 anakartında en altında usb e34 ve e12 diye başlıklar var bunların ikisini ayrı ayrı oraya taktım

https://nzxt.com/software/cam burdan yazılımını indirin sonra kontrol edin fanlarınızı rpm mini rgb sini artık ne yapmak istiyorsanız.
Ne yapmam lazım nasıl yapmam lazım anlamıyorum lütfen yardımcı olun.

Nzxt cam uygulamasını açtım 2 tane rgb kontrol yazıyor çıkmış ancak farklı gibi fotoğraf atıyorum.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2023-09-15 115003.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-15 115003.png
    34.7 KB · Hit: 29
  • Ekran görüntüsü 2023-09-15 115734.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-15 115734.png
    38.3 KB · Hit: 29
Son düzenleme:

Subzero.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
s1000rr
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar.müzik.motorsiklet.spor
rgb kontrol panelini bağlamadınız .yanmaması imkanı yok! kasa içi foto atarmısınız net bir şekilde

• Beğen

Rzra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Emir Ersöz
rgb kontrol panelini bağlamadınız .yanmaması imkanı yok! kasa içi foto atarmısınız net bir şekilde
Hocam eve gidince atarım inşallah. Ama hocam vallahi bağladım sataya bağladım güç kaynağına bağladım.

YiğitAysul

80+ Silver
Kontrolcünün ek sata güç kablosu var onu bağladınız mı ?

• Beğen

Rzra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Emir Ersöz
Hocam ek sata güç kablosunu bilmiyorum ama zaten güç kaynağına sata kablosunu takmıştım zaten. Güç kaynağım nzxt c750 bronz yarı modüler. Bunun modüler tarafına taktım. Bi sata kablosunda 2 sata ucu vardı iki kontrolcünün güç ucunu oraya bağlamıştım. Diğer bir kablosu zaten usb 2.0 onuda anakartın altına takmıştım. Ayrı ayrı mı sata kablosu tak diyorsun hocan ?

Çünkü sataya bağlı olmasa fanlarda dönmezdi tahmin ediyorum çünkü fanlar dönüyor.

Top Bottom