Neler Yeni

Obsesif kompulsif bozukluk nasıl geçer?

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,125
İsim
Sarp Yılmaz
Anti-depresan Kullanacaksınız Gene Muhtemelen. Duygusal Körelme Bir Bakımdan Güzel. ilacın Etkisi Altındayken Robot Gibi Oluyorsun Tabiri Caizse. Sinirlenmen Veya Üzülmen Gereken Yerlerde Bi Boşvermişlik Hissi Oluyor. Gibtir Et Sonra Sinirlenirim Gibi. 12 Ay Kesintisiz Kullandım Belki Araya Bir Kaç Gün Girmiştir. Alıştıktan Sonra Bir Kaç Gün Kessen Bile Yokluğunu Belli Ediyor Sağolsun. Neyse Ki Bağımlı Olmadım. Arada Moralim Aşırı Bozulduğunda Aramıyor Değilim.
Benim durum valla çok vahim yani çok kötüyüm ayrıca eskiden olmayıp da yeni ortaya çıkan sorunlar da olmaya başladı acil lazım bana.

CVaRy

80+
Benim durum valla çok vahim yani çok kötüyüm ayrıca eskiden olmayıp da yeni ortaya çıkan sorunlar da olmaya başladı acil lazım bana.
Allah Yardımcın Olsun Ne Diyim. Geç Olmadan Psikiyatri`ye Gidin. Donanım Arşivinde Bu Tarz Konular Daha Çok Dalgaya Vuruluyor. Böyle Problemler Hakkında Konu Açılmaması Gerektiğini Öğrendim. Umarım Dalga Geçen Herkes Obsesif Kompulsif Bozukluğu Hastalığına Yakalanır da Bizi Anlar.

Son düzenleme:

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,125
İsim
Sarp Yılmaz
Allah Yardımcın Olsun Ne Diyim. Geç Olmadan Psikiyatri`ye Gidin. Donanım Arşivinde Bu Tarz Konular Daha Çok Dalgaya Vuruluyor. Böyle Problemler Hakkında Konu Açılmaması Gerektiğini Öğrendim. Umarım Dalga Geçen Herkes Obsesif Kompulsif Bozukluğu Hastalığına Yakalanır da Bizi Anlar.
Yok ben zaten hiçbir zaman burda anlatmadım yada konu açmadım bunu çünkü diğer insanlar bu gibi durumları dediğin gibi çok ciddiye almıyorlar bu sorunu sadece yaşayan anlar kişinin ne kadar acı çektiğini.
ruhen çekilen acı bence fiziksel bir acıdan kat ve kat daha zor ve kötü.

Fırhorse Sobutmoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Ad
Yok ben zaten hiçbir zaman burda anlatmadım yada konu açmadım bunu çünkü diğer insanlar bu gibi durumları dediğin gibi çok ciddiye almıyorlar bu sorunu sadece yaşayan anlar kişinin ne kadar acı çektiğini.

Son düzenleme:

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,125
İsim
Sarp Yılmaz
Kaç defa aklıma geldi ama nedense yapamıyorum bu hayatı sevmiyorum da ilgimi çekmiyor ama yine de içten içe en dipte bir şey tutuyor beni.
iman müslümanlık vs... değil çünkü Allaha inanan bir insanım fakat öyle dinle çok çok haşır neşir değilim ondan değil ama en derinlerde bir şey beni hep geri tutuyor sanki son ana kadar bekle der gibi.

Fırhorse Sobutmoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Ad
Kaç defa aklıma geldi ama nedense yapamıyorum bu hayatı sevmiyorum da ilgimi çekmiyor ama yine de içten içe en dipte bir şey tutuyor beni.
iman müslümanlık vs... değil çünkü Allaha inanan bir insanım fakat öyle dinle çok çok haşır neşir değilim ondan değil ama en derinlerde bir şey beni hep geri tutuyor sanki son ana kadar bekle der gibi.
E ölmek istemiyon o zaman

CVaRy

80+
Benim de Real de Anlatacak Hiç Kimsem Olmadığı için Burayı Seçtim. Herkesin Herkese Bir Kazık Attığı Bir Devirde Yaşıyorken Bazı insanlardan Empati Beklemek Saçma Diğer Bir Forumda Bu Konuyla ilgili Dalga Geçen Küçümseyen Kimse Olmadı. Peder Beyle Konuştuk “Sanırım Artık Ömrümün Son Demlerini Yaşıyorum” Dedim Biraz Daha Konuştuktan Sonra Koskoca Adam Oturup Ağladı. Aynı Konuyu Valideyle de Konuşmuştuk Şimdi Neden Ölmek istiyorsun Küçükken Ölseydin Ya Emeğimize Yazık Bu Yaşına Getirdik Dedi Bu Söz O Kadar Dokundu Ki intihar Fikri Aklıma Daha Bir Yattı.

KaptanMC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Mehmetcan İvrendi
Selamlar. 14 Veya 15`li Yaşlardayken ilk Kez OKB Yaşamıştım. Herhangi Bir Psikolog Psikiyatrist Yardımı Olmadan Kendiliğinden Geçmişti. Şimdi Tekrar Buldu Beni. 1 Ay Önce Ağır Depresyon`dan Çıktım Depresyonun En Önde Gelen Semptomu iştahsızlık Sonucunda Bayağı Kilo Verdim. Şimdi Depresyonu Başarılı Bir Şekilde Yenmeme Rağmen Hiç Bir Şey Beni Mutlu Etmiyor Örneğin Sigara içmekten Eskiden Çok Keyif Alırdım Şimdi Nefret Ederek içer Oldum. Gün içerisinde En Az 45 Dk Yürüyüş Yapmak iyi Gelirdi 2 Aydır Evden Dışarı Çıkmıyorum. Gelecekle ilgili En Ufak Bir Planım, Hedefim, Ulaşmak istediğim Bir Konum, Mertebe Yok Örnek Vermek Gerekirse Bazıları Kendi işinin Patronu Olmak ister. Yani Sizin Anlayacağınız Boşa Yaşıyorum. Çok Değişik Takıntılara Sahibim Ve Bunları Yenemiyorum. Her Gece Sabahlıyorum Takıntılarım Yüzünden Uyuyamıyorum. Acaba Diyorum OKB Depresyon`un Bir Yan Etkisi Olabilir Mi? psikiyatri`ye Gitmeyi Düşünüyorum. Siz Ne Dersiniz?
1-Knk merak Etme Bu dönemde Tüm türkiye bu hale geldi kimsenin gelecek hayali kalmadı Artık bizde dışarı çikamıyoruz arkadaslarla az gezek desen min. 200-400TL gidiyo vs.

2-Eğer Kız'san muhtemelen 2-3 şey yaşadın ve Çok abartıyorsun kafana göre kendine teşhis koyuyon emin ol kızasan sorun yok sadece abartıyon bı şeyleri

3-Tavsiyem Anime vs. İzle ciddiyim gerçek dünyadan uzaklastırıyo az kafa dağıtıyon DC'de grupları vs. var orda insanlarla sohbet et özelliklere şizofreni olan insan bol onlar sohbet et düzenlirsin "alay gecmiyom ciddiyim"

CVaRy

80+
1-Knk merak Etme Bu dönemde Tüm türkiye bu hale geldi kimsenin gelecek hayali kalmadı Artık bizde dışarı çikamıyoruz arkadaslarla az gezek desen min. 200-400TL gidiyo vs.

2-Eğer Kız'san muhtemelen 2-3 şey yaşadın ve Çok abartıyorsun kafana göre kendine teşhis koyuyon emin ol kızasan sorun yok sadece abartıyon bı şeyleri

3-Tavsiyem Anime vs. İzle ciddiyim gerçek dünyadan uzaklastırıyo az kafa dağıtıyon DC'de grupları vs. var orda insanlarla sohbet et özelliklere şizofreni olan insan bol onlar sohbet et düzenlirsin "alay gecmiyom ciddiyim"
Teşekkür Ederim Dostum :) Varol. Zaten Kurduğum Hayaller Yeterince Gerçek Dışı Gerçekleşmeyeceğini Bildiğim Halde Saçma Hayaller Kurarım. Bu Geleceğe Dönük Değil tabii ki de. Bir de Anime izlersem Ki Hiç Sıcak Bakmıyorum Gerçeklik Algımı Yitiririm Tamamen.

Fırhorse Sobutmoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Ad

Aynen anime kızlarına aşık olabilirsin mesela.

KaptanMC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Mehmetcan İvrendi
Teşekkür Ederim Dostum :) Varol. Zaten Kurduğum Hayaller Yeterince Gerçek Dışı Gerçekleşmeyeceğini Bildiğim Halde Saçma Hayaller Kurarım. Bu Geleceğe Dönük Değil tabii ki de. Bir de Anime izlersem Ki Hiç Sıcak Bakmıyorum Gerçeklik Algımı Yitiririm Tamamen.
Knk Ülkemizdeki bazı beyin özürlüleri yüzünden anime çok yanlış anlaşılıyor Cidden emin ol öyle kötü bı şey değil hatta şöyle diyim Japonya'da ortalama 6-60 yaşına kadar her yaştan insanlar bu tarz şeyleri okuyor çünkü normal bı şey aslında marvel romanları gibi düşün sadece türkiye'de biraz yanlış yayılmış Cidden 2-3 seri izlesen ve 1-2 grupa katılıp sohbet etsen çok daha iyi anlarsın ama tabi senin kararın bu arada psikoloji başta olmak üzere çogu hastalık kafada bitiyor zaten mesela sağlık biri kendine sürekli hastayım derse bir süre sonra hasta oluyor çünkü kendini buna inandırıyor veya mesela kızlar 1 e kekten ayrılınca vs. Sırf orda burda insanlar ayrılınca deprosyana giriyomuş gibi gösterdikleri için ağlıyıp depresyondayım diyip kendilerini durduk yere depresyona sokuyolar yani kısacası bu konuyu tamamen unut hayatın akışına bırak kendini emin ol 1-2 aya OBK falan çoktan unutmuş olucaksın Hatta kendine Bir hedef koyarsan daha iyi olur ama daha genel hedefler dar değilde daha geniş hedefler mesela Başarılı ve Zengin bir insan olup rahat bir yaşam ve Saygı kazanmak gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen anime kızlarına aşık olabilirsin mesela.
ŞŞŞŞŞŞŞ Hayırdır Reis Anime Kızlarına Laf mı Ediyon Sen
Sen önce bi şu Matrix ten çıkıp anime kızlarını görmeye başla sonra görürüz seni

CVaRy

80+
Knk Ülkemizdeki bazı beyin özürlüleri yüzünden anime çok yanlış anlaşılıyor Cidden emin ol öyle kötü bı şey değil hatta şöyle diyim Japonya'da ortalama 6-60 yaşına kadar her yaştan insanlar bu tarz şeyleri okuyor çünkü normal bı şey aslında marvel romanları gibi düşün sadece türkiye'de biraz yanlış yayılmış Cidden 2-3 seri izlesen ve 1-2 grupa katılıp sohbet etsen çok daha iyi anlarsın ama tabi senin kararın bu arada psikoloji başta olmak üzere çogu hastalık kafada bitiyor zaten mesela sağlık biri kendine sürekli hastayım derse bir süre sonra hasta oluyor çünkü kendini buna inandırıyor veya mesela kızlar 1 e kekten ayrılınca vs. Sırf orda burda insanlar ayrılınca deprosyana giriyomuş gibi gösterdikleri için ağlıyıp depresyondayım diyip kendilerini durduk yere depresyona sokuyolar yani kısacası bu konuyu tamamen unut hayatın akışına bırak kendini emin ol 1-2 aya OBK falan çoktan unutmuş olucaksın Hatta kendine Bir hedef koyarsan daha iyi olur ama daha genel hedefler dar değilde daha geniş hedefler mesela Başarılı ve Zengin bir insan olup rahat bir yaşam ve Saygı kazanmak gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

ŞŞŞŞŞŞŞ Hayırdır Reis Anime Kızlarına Laf mı Ediyon Sen
Sen önce bi şu Matrix ten çıkıp anime kızlarını görmeye başla sonra görürüz seni
insanlara Sadece Zenginliğiyle itibar Ediliyor. Saygı Gösteriliyor. Ben Çok Zengin Olmanın Peşinde Değilim. Standart Bir Yaşam Olsun Yeter. Zaten Çok Kuralcı Bir insanım Örneğin Her Gün Aynı Saatlerde Aksatmadan Yemek Yerim. Bu da Mı Bir Takıntı Bilmiyorum Alışkanlık Diyelim Biz Buna. Bir Şeyi Çok istedim 6 Ay Bunun için Çok Uğraştım Herşeye Rağmen Elde Edemedim. Elde Edemeyeceğimi Kabullenmek Zor Olsa da Defteri Kapattım. Duygularımla Hareket Ettiğimde Şeytan Diyo At Kendini Bi Apartmanın Tepesinden Olsun Bitsin. Ama Mantık Ön Planda Olduğu Zaman Ki Ben Daha Çok Mantığımla Hareket Ederim ilişki de Bile. Diyorum Ki Günün Birinde Elbet Başaracağım Sahip Olacağım istediğim Şeye Acelesi Ne Ki. Anlayacağın Bir Yanım Yaşamak Mücadele Etmek istemiyorken Diğer Yanımda Her şey Bir Anda Olucak Değil Zamanla Olur. Geçer Gider Biter. Diyor ikilemdeyim.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,125
İsim
Sarp Yılmaz
Benim de Real de Anlatacak Hiç Kimsem Olmadığı için Burayı Seçtim. Herkesin Herkese Bir Kazık Attığı Bir Devirde Yaşıyorken Bazı insanlardan Empati Beklemek Saçma Diğer Bir Forumda Bu Konuyla ilgili Dalga Geçen Küçümseyen Kimse Olmadı. Peder Beyle Konuştuk “Sanırım Artık Ömrümün Son Demlerini Yaşıyorum” Dedim Biraz Daha Konuştuktan Sonra Koskoca Adam Oturup Ağladı. Aynı Konuyu Valideyle de Konuşmuştuk Şimdi Neden Ölmek istiyorsun Küçükken Ölseydin Ya Emeğimize Yazık Bu Yaşına Getirdik Dedi Bu Söz O Kadar Dokundu Ki intihar Fikri Aklıma Daha Bir Yattı.
Hayır dostum saçmalama bak ne diyorum senle aynı durumdayız ama yok benim içimde nasıl son anı bekleyen bir şey varsa senin içinde de olmalı.
kafandaki o düşünceyi bırak görmezden gel ben yapıyorsam zor da olsa sen de yapabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,739
Üyeler
150,927
Son üye
coon19
Top Bottom