Neler Yeni

Obsesif kompulsif bozukluk nasıl geçer?

CVaRy

80+
Hayır dostum saçmalama bak ne diyorum senle aynı durumdayız ama yok benim içimde nasıl son anı bekleyen bir şey varsa senin içinde de olmalı.
kafandaki o düşünceyi bırak görmezden gel ben yapıyorsam zor da olsa sen de yapabilirsin.
Psikolojik Hastalık Bir Yana. Gece Gündüz Hayalini Kurduğum Bir Şeye Sahip Olamadım Her Ne Kadar O Defteri Kapattım Bitti Gitti Desem de Aklıma Geldiğinde Gözlerim Doluyor. Bir Yandan da OKB Çıkınca iyice Psikolojim Bozuldu Artık Ne Olucaksa Olsun.

KaptanMC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Mehmetcan İvrendi
insanlara Sadece Zenginliğiyle itibar Ediliyor. Saygı Gösteriliyor. Ben Çok Zengin Olmanın Peşinde Değilim. Standart Bir Yaşam Olsun Yeter. Zaten Çok Kuralcı Bir insanım Örneğin Her Gün Aynı Saatlerde Aksatmadan Yemek Yerim. Bu da Mı Bir Takıntı Bilmiyorum Alışkanlık Diyelim Biz Buna. Bir Şeyi Çok istedim 6 Ay Bunun için Çok Uğraştım Herşeye Rağmen Elde Edemedim. Elde Edemeyeceğimi Kabullenmek Zor Olsa da Defteri Kapattım. Duygularımla Hareket Ettiğimde Şeytan Diyo At Kendini Bi Apartmanın Tepesinden Olsun Bitsin. Ama Mantık Ön Planda Olduğu Zaman Ki Ben Daha Çok Mantığımla Hareket Ederim ilişki de Bile. Diyorum Ki Günün Birinde Elbet Başaracağım Sahip Olacağım istediğim Şeye Acelesi Ne Ki. Anlayacağın Bir Yanım Yaşamak Mücadele Etmek istemiyorken Diğer Yanımda Her şey Bir Anda Olucak Değil Zamanla Olur. Geçer Gider Biter. Diyor ikilemdeyim.
Knk Zengin olmanı hedefin olsun ve rahat bir yaşam sür vs. diye dedim Önemli olan hedefin için yaşamak hayatta zaten bir hedef amacı yoksa birinin yaşamasının pek de anlamı yok ama bu 1-2 ay hedefsiz kaldın diye yaşamı sonlandırmak demek değil Tavsiyem Ne zaman İntihar etmeyi düşüncesi aklına gelirse hep intaharın günah olduğunu bu vücudun senin olmadığını sadece sana emanet edildiğini ve intahar edenlerin cehennemde yanacağını hatırla sen kendin mantıkla düşünen biri olduğunu söyledin sence Hayatta bı kaç sorun yaşamak mı yoksa yıllarca belkide sonsuza kadar acılar içinde yanmak mı daha mantıklı Kendine uygun bir hayat ve hedef belirle.
-Mesela Benim hedefim ve hayalim
Ben İlerde Çinli,japon,Koreli veya nasibim deki temiz,iyi kalpli,dürüst,sadık ve cidden sevdiğim bir kadınla evlenip 1-2 Çocuklu Mutlu bir aile Kurmak ve bu sayede artık hayatıma Birazda olsa anlam katmak geriye baktığımda biş geçmiş bir hayat yerine Mutlu anılarla dolu bir hayat kurmak istiyorum ve yazılımla uğraşıyorum bu yüzden yaptığım işler,projeler ile vs. Bir şekilde zengin olmak istiyorum ama para için değil aileme daha iyi şartlar sunmak için.

(umarım Bu seninde ilerde bir hedef ve bir hayale sahip olman için ilham olur.)

CVaRy

80+
Knk Zengin olmanı hedefin olsun ve rahat bir yaşam sür vs. diye dedim Önemli olan hedefin için yaşamak hayatta zaten bir hedef amacı yoksa birinin yaşamasının pek de anlamı yok ama bu 1-2 ay hedefsiz kaldın diye yaşamı sonlandırmak demek değil Tavsiyem Ne zaman İntihar etmeyi düşüncesi aklına gelirse hep intaharın günah olduğunu bu vücudun senin olmadığını sadece sana emanet edildiğini ve intahar edenlerin cehennemde yanacağını hatırla sen kendin mantıkla düşünen biri olduğunu söyledin sence Hayatta bı kaç sorun yaşamak mı yoksa yıllarca belkide sonsuza kadar acılar içinde yanmak mı daha mantıklı Kendine uygun bir hayat ve hedef belirle.
-Mesela Benim hedefim ve hayalim
Ben İlerde Çinli,japon,Koreli veya nasibim deki temiz,iyi kalpli,dürüst,sadık ve cidden sevdiğim bir kadınla evlenip 1-2 Çocuklu Mutlu bir aile Kurmak ve bu sayede artık hayatıma Birazda olsa anlam katmak geriye baktığımda biş geçmiş bir hayat yerine Mutlu anılarla dolu bir hayat kurmak istiyorum ve yazılımla uğraşıyorum bu yüzden yaptığım işler,projeler ile vs. Bir şekilde zengin olmak istiyorum ama para için değil aileme daha iyi şartlar sunmak için.

(umarım Bu seninde ilerde bir hedef ve bir hayale sahip olman için ilham olur.)
Her Ne Kadar Allah`a inansam da ibadetle Uzaktan Yakından Alakam Yok. Zaten intihar Etmeyi Düşünmek, Yapmak, iman Zayıflığından Kaynaklanır Diye Bir Çok Yerde Yazıyor. Bazıları için Belki Son Çare Kim Bilir :) Mesela Kendime Bir Hedef Veya Hedefler Koydum Diyelim Ulaşınca Sonrasında Gene Dönüp Dolaşıp Başa Döneriz.

-nisay

80+ Bronze
okb olmayabilir bu anlattıkların.

-nisay

80+ Bronze
Bir Davranışı 3 - 5 Defadan Fazla Tekrarladığım Zaman Takıntı Haline Gelebiliyor. Kendimi Yapmakta Zorunlu Hissediyorum. Kompülsiyon Deniyor Sanırım Buna.
bu dediklerin davranışta olursa okb oluyo. düşüncelerde takıntı, depresyon veya anksiyete oluyo. kafanda bi problem varsa bu ikisinden birisi. okb diğerlerine göre biraz daha masum galiba tam bilemiyorum. allah yardımcın olsun.

CVaRy

80+
bu dediklerin davranışta olursa okb oluyo. düşüncelerde takıntı, depresyon veya anksiyete oluyo. kafanda bi problem varsa bu ikisinden birisi. okb diğerlerine göre biraz daha masum galiba tam bilemiyorum. allah yardımcın olsun.
Sağolasın. Son 2 Gündür iyi Gibiyim Kafamı Yastığa Koyduğum Gibi Çok Geçmeden Uykuya Dalabiliyorum. Zaten En Büyük Sorunum Uyku ile ilgiliydi.

Fleewsefa

80+
Sağolasın. Son 2 Gündür iyi Gibiyim Kafamı Yastığa Koyduğum Gibi Çok Geçmeden Uykuya Dalabiliyorum. Zaten En Büyük Sorunum Uyku ile ilgiliydi.
ilaç kullanmadan geçmez en yakın zamanda psikiyatriye git. prozac çok işe yaramıştı bende.

KaptanMC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Mehmetcan İvrendi
Her Ne Kadar Allah`a inansam da ibadetle Uzaktan Yakından Alakam Yok. Zaten intihar Etmeyi Düşünmek, Yapmak, iman Zayıflığından Kaynaklanır Diye Bir Çok Yerde Yazıyor. Bazıları için Belki Son Çare Kim Bilir :) Mesela Kendime Bir Hedef Veya Hedefler Koydum Diyelim Ulaşınca Sonrasında Gene Dönüp Dolaşıp Başa Döneriz.
Knk Zaten Eminim Hedefine Vardıktan sonra yeni hedefler ürer mesela aile yaptın çocuklarına bakmalısın bunun gibi yeni hedefler ürer yeni hedefler üremese bile tahminimce hedefine ulaştıktan sonra daha önceki yazımda'da dediğim gibi artık çoktan iyileşmiş olursun.

Knk açıkçası intahar sadece insanların sorumluluklarından vs. Kaçması için bir bahane/yol hatta bence mallık mesela Bunun için Ford'un kurucusunun oğlunun intihar mektubuna nedenine bakabilirsin hatta alta yazım

İntahar Notu: ABD'li Henry Ford'un oğlu Edsel Ford bir intihar mektubu bırakmıştır ve babasına şöyle sitem etmiştir.“Baba, hayal edip de ulaşamadığım hiçbir şey olmadı. Tüm zevkleri tattım, ne varsa önceden hazırlamışsın, hiçbirinde benim emeğim yok. Mutsuzluktan mahvoldum. Gidiyorum..!”

-Adam hayattaki neredeyse her şeyi denediği için artık zevkli bir şey bulamıyormuş vs.

Top Bottom