Neler Yeni

OC yapmadan güç arttırmak kartın ömrünü kısaltır mı ?

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
görselde mouse olduğu yerde gördüğünüz üzere hiçbir değeri değiştirmeden yalnızca çekebileceği güç miktarını %110 seviyesine çıkartmak karta zarar verir mi ömrünü kısaltır mı? Voltaj frekans hatta max sıcaklık bile değiştirmeden yalnızca bu ayarı değiştirmek istiyorum kartın normal TDP değeri 250 w eğer bu ayarı %110 seviyesine çekersem 265 W değerini görebiliyor. Fps artışı konusuna dikkat etmedi fark var mı yok mu bilmiyorum ama ömrünü kısaltma açısından merak ediyorum.

1679888640028.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran görüntüsünde mouse görünmüyormuş power limit yazan yerdeki değerden bahsediyorum saygılar..

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,177
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bu kadarcık şeyler kartın ömrümde gözle görülür etki yapamaz. Hepsiyle oynasanda

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu kadarcık şeyler kartın ömrümde gözle görülür etki yapamaz. Hepsiyle oynasanda
2-3 fps için voltaj ve sıcaklık arttırıp acaba pc şimdi kendini resleyecek mi diye tereddüt etmek istemiyorum ama bu güç artışını ihtiyacı olduğu kadar çekebilsin kendini sınırlamasın istediğim için yapıyorum çünkü bazı yerlerde daha akıcı olduğunu gözlemledim
Mesaj otomatik birleştirildi:

özellikle bi oyunda harita değişimi vs. sırasındaki ani güç yüklenmelerinde fps eskisi kadar düşmüyor

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
daha fazla ısı = komponentler üzerinde daha fazla gerilim = ürün ömründe kısalma.
ama %5 ekstra güç tüketimi o kadar fark yaratmaz.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
daha fazla ısı = komponentler üzerinde daha fazla gerilim = ürün ömründe kısalma.
ama %5 ekstra güç tüketimi o kadar fark yaratmaz.
ısıda bi artık yok değerler tamamiyle aynı sadecee 250 yerine 260w çek(ebil)iyor gpu. Bu da zaman zaman oluşacak darboğazların önüne geçmeme yardımcı oluyor ama zaten normalde de kart devamlı tam 250w çekmediği için sıcaklıklarda 1 derece bile değişim gözlemedim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,031
Üyeler
153,648
Son üye
dodocan11
Top Bottom