Neler Yeni

Yardım Ölü piksel sorunu, kaçıncı monitörde yine çıktı saymayı bıraktım...

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Toprak
(Lütfen yardımcı olmayacaksanız, baştan salma bir kelime yazacaksanız hiç okumayın) bundan 2 sene önce bilgisayarımı ilk aldığımda asus vg27aq1a model monitör almıştım, geldiğinde ölü piksel vardı, değişimden gelen monitörde yine ölü piksel vardı, iade edip tekrar aldığımda yine ölü pikselli gelmişti ve iade etmiştim. sonrasında msi mag274qrf modelini almıştım yine ölü piksel cıkmıstı, değişimden gelen üründe de ölü piksel oldugunu gördüğümde en sonunda iade edip televizon ile kullanmaya devam diyordum ki bir hafta öncesinde msi mag274qrfw olan beyaz monitörü satın aldım geldiğinde solda 1 sağda 1 ölü piksel olduğunu farkettim, kullanmaya devam etmeye kararlıydım çünkü sıkıldım değişimle uğraşmaktan... ama bugun baktığımda sağ taraftaki ölü pikselin üstüne bir ölü piksel daha cıkmış durumda... saydığım monitörler hep farklı sayfalardan alındı, acaba sorun benim donanımlarımdan biri olabilirmi, lütfen akıl verin çıldıracağım artık...

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Bu kadar monitörde sıkıntı çıkması neredeyse imkansız. Senin ekran kartında falan sorun olabilir. Başka bir Pc, PS gibi cihazlardan yansıtmayı dene bakalım ekrana.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ölü piksel sürekli aynı yerde mi çıkıyor?

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu kadar monitörde sıkıntı çıkması neredeyse imkansız. Senin ekran kartında falan sorun olabilir. Başka bir Pc, PS gibi cihazlardan yansıtmayı dene bakalım ekrana.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ölü piksel sürekli aynı yerde mi çıkıyor?
sağdaki dediğim kayboldu nedense, anlamadım sanki eski monitörlerde de aynı yerlerdeydi... napacağım bilmiyorum, kullanmaya karar verdim sanırımi kargo da uzakta gidip vermek istemiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Burhan Bey
Böyle bişi kaç kişinin başına gelmiştir acaba! Her seferinde değişimi de yaptırmanız ayrı bir konu çünkü çoğu markanın pixel hatası politikası 3-5 pixel kadar sorun olarak kabul edilmiyor.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Toprak
Böyle bişi kaç kişinin başına gelmiştir acaba! Her seferinde değişimi de yaptırmanız ayrı bir konu çünkü çoğu markanın pixel hatası politikası 3-5 pixel kadar sorun olarak kabul edilmiyor.
kullanmamı mı önerirsiniz, gerçeten kullanırken farketmiyorum bile, monitörü de sevdim

xTURANN

80+ Bronze
Bu kadar fazla monitör alıp sürekli ölü pixel bulmanız çok saçma.
Hiç vatan gibi yerlerden 3 - 5 kuruş fazla verip görerek, test ettirerek aldınız mı ?

Eğer cevabınız ;
- Evet, test edip aldım. Eve geldim taktım ölü pixel vardı.
ise, mutlaka sizin donanımlarınıza bakmanız lazım.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Toprak
Bu kadar fazla monitör alıp sürekli ölü pixel bulmanız çok saçma.
Hiç vatan gibi yerlerden 3 - 5 kuruş fazla verip görerek, test ettirerek aldınız mı ?

Eğer cevabınız ;
- Evet, test edip aldım. Eve geldim taktım ölü pixel vardı.
ise, mutlaka sizin donanımlarınıza bakmanız lazım.
3 5 kurus fazlalık ile alakası yok bütçem sınırlı değil, vatanda üstüne 4 5k koyuyorlar fiyat bakımından ve monitörleri beğenmedim, sanırım kullanacağım cünkü yoruldum..

xTURANN

80+ Bronze
3 5 kurus fazlalık ile alakası yok bütçem sınırlı değil, vatanda üstüne 4 5k koyuyorlar fiyat bakımından ve monitörleri beğenmedim, sanırım kullanacağım cünkü yoruldum..
Buna %50 şeklinde katılıyorum. Monitörüne bağlı üzerine koyduğu fiyat, kâr oranı fazla olabilir evet ama ürünü deniyorsun. Hem kendin bakıyorsun, hem çalışan bakıyor. Ayrıca bazı kampanyalarda, özel ürünlerde vatanın fiyatları piyasadan düşük bile olabiliyor.

Yani diyeceğim şu ki ;
Ölü pixel bir sorundur, bir hatadır. Devamı yarın gelmezse 2 yıl sonra gelir, 5 yıl sonra gelir. Fakat gelebilir. O Kadar para veriyorsun ve sorunlu mu kullanacaksın ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Burhan Bey
kullanmamı mı önerirsiniz, gerçeten kullanırken farketmiyorum bile, monitörü de sevdim
Hocam ben de sizin gibi bu konularda biraz hassasım ama çok şükür sizinki gibi bir durum yaşamadım. Bir kere görünce o lanet noktayı, insanın gözü takılıyor, benimki takılıyor en azından. Bu yüzden ben bu şekilde kullanmak istemezdim. Donanımların böyle bir şeye sebebiyet vermesi çokta olası gelmiyor ama arkadaşların dediği gibi test etmekte fayda var.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Toprak
Buna %50 şeklinde katılıyorum. Monitörüne bağlı üzerine koyduğu fiyat, kâr oranı fazla olabilir evet ama ürünü deniyorsun. Hem kendin bakıyorsun, hem çalışan bakıyor. Ayrıca bazı kampanyalarda, özel ürünlerde vatanın fiyatları piyasadan düşük bile olabiliyor.

Yani diyeceğim şu ki ;
Ölü pixel bir sorundur, bir hatadır. Devamı yarın gelmezse 2 yıl sonra gelir, 5 yıl sonra gelir. Fakat gelebilir. O Kadar para veriyorsun ve sorunlu mu kullanacaksın ?
6sında da cıktığı için maalesef kullanacağım hocam, ne yapmamı önerirsiniz? 2 senedir televizyonla gözüm bozuldu açıkcası...

xTURANN

80+ Bronze
6sında da cıktığı için maalesef kullanacağım hocam, ne yapmamı önerirsiniz? 2 senedir televizyonla gözüm bozuldu açıkcası...
6 üründe de ölü pixel çıkıyor. Bu çok saçma. Neredeyse hepsini farklı farklı yerlerden almışsın birde. Tavsiyem, şuan ki monitörü bir başka bilgisayara takman. Eğer ölü pixel onda da varsa iade et. Mediamarkt, vatan, teknosa ( son çare teknosa ) gibi yerlerden test edip al. Kafan rahat etsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre
Bende monitör almayı düşündüğümde aynı sıkıntıyı yaşamaktan korkuyordum ve bu yüzden vatan bilgisayara gittim Asus vg27aqml1a 2k 240 hz monitör alacaktım ve 2 adet varmış ellerinde ikisinde de 2 adet ölü piksel vardı sonra satış danışmanının tavsiyesi üzerine lg 2k 240 hz olan monitöre baktık ve hiç ölü piksel yoktu o yüzden böyle ürünleri gidip deneyerek almanız sizin faydanız böyle sıkıntılar yaşamayı göze almıyorsanız.Ayrıca 1 2 ölü piksel bir sorun yaratmaz önceki fhd monitörümde 1 ölü piksel vardı 2 sene kullandım fark etmedim bile hiç.Sıkıntı yaptığınıza değmez bence kullanın gitsin.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Toprak
Bende monitör almayı düşündüğümde aynı sıkıntıyı yaşamaktan korkuyordum ve bu yüzden vatan bilgisayara gittim Asus vg27aqml1a 2k 240 hz monitör alacaktım ve 2 adet varmış ellerinde ikisinde de 2 adet ölü piksel vardı sonra satış danışmanının tavsiyesi üzerine lg 2k 240 hz olan monitöre baktık ve hiç ölü piksel yoktu o yüzden böyle ürünleri gidip deneyerek almanız sizin faydanız böyle sıkıntılar yaşamayı göze almıyorsanız.Ayrıca 1 2 ölü piksel bir sorun yaratmaz önceki fhd monitörümde 1 ölü piksel vardı 2 sene kullandım fark etmedim bile hiç.Sıkıntı yaptığınıza değmez bence kullanın gitsin.
çok sağolun samimiyetiniz için, normal kullanımda görmüyorum bile ,sadece ölü piksel testine görünüyor rahatsız eden tek şey o

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
944,228
Üyeler
148,576
Son üye
HamzaKayaPalamut
Top Bottom