Neler Yeni

ÖN ÇAPRAZ BAĞ VE MENİSKÜS AMELIYATI

RedCheek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emirhan TÜFEKÇİ
Sayın forum donanım arşivi ailesi yaklaşık 5 gün önce ön çapraz bağ ve menisküs ameliyatı oldum.Doktorum pek fazla bilgi vermedi , ameliyattan 15 gün sonra dikişler alınıp fizik tedaviye başlanacağını söyledi , ben de dizimi erken vakitte eski sağlığına kavuşturmak için ufak egzersizler yaptım (ön çapraz bağ için yapılan egzersizler) fakat sanırım dikişlerim yeni olduğu için çok ağrım ve sancım oldu.Acı eşiğimin yüksek olmasına rağmen dayanamıyorum ve ayağa kalkınca (bastonlar ile) ayağımın üstüne yük vermeme rağmen ayağım morarıyor.Sizce dikişler alınana kadar dizimi hareket ettirmeli miyim ? Cevaplarınızı merakla bekliyorum , şimdiden teşekkür ediyorum...

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
Sayın forum donanım arşivi ailesi yaklaşık 5 gün önce ön çapraz bağ ve menisküs ameliyatı oldum.Doktorum pek fazla bilgi vermedi , ameliyattan 15 gün sonra dikişler alınıp fizik tedaviye başlanacağını söyledi , ben de dizimi erken vakitte eski sağlığına kavuşturmak için ufak egzersizler yaptım (ön çapraz bağ için yapılan egzersizler) fakat sanırım dikişlerim yeni olduğu için çok ağrım ve sancım oldu.Acı eşiğimin yüksek olmasına rağmen dayanamıyorum ve ayağa kalkınca (bastonlar ile) ayağımın üstüne yük vermeme rağmen ayağım morarıyor.Sizce dikişler alınana kadar dizimi hareket ettirmeli miyim ? Cevaplarınızı merakla bekliyorum , şimdiden teşekkür ediyorum...
Kanka ettirme ve burda açman yanlış kimse doktor değil en iyisi işin uzmanına danışmak.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Sağlık konularında her ne kadar samimi olsanız da burada sormamalısınız. Burada %90 kullanıcının bilgisi yoktur. Doktorunuza danışıp bilgi alın. Yanlış bilgi olmasın.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,161
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Bu sorunun cevabını dünya üzerinde sadece senin ameliyatını yapan senin takibini yapan hekim cevap verebilir. Geçirdiğin operasyon hiç basit bir operasyon değil birçok farklı yaklaşım ve post op komplikasyon var hekimine başvurman en doğru karar olacaktır.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,861
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Ameliyattan sonra asla spor yapılmaz, tamamen iyileşmeyi bekleyin. Egzersizler bile uzman bir doktor eşliğinde yapılmalı. Kendinizi zorlamayın, dinlenin

RedCheek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emirhan TÜFEKÇİ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır ameliyatı olup da bi önerisi bir yorumu olan vardır diye sadece yorum istedim ben de biliyorum ciddi bir durum olduğunu

Top Bottom