Neler Yeni

Ön panele sıvı soğutucu montajı

Furuns

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
soğutucuyu yukarıya takmaya çalış ama olmuyorsa da fazla zorlama. değerler normal ama dediğim gibi yukarıya takmak daha iyi olur fanlar dışarıya hava atacak şekilde.
Yukarıya sığmadığı için ön tarafa monte ettim. Soğutucunun fanları dışardan içeriye radyatöre hava vuracak şekilde montajladım. Borular yukarıdan işlemciye bağlı resimlerdeki gibi. Radyatörü ters çevirip boruları aşşağıdan işlemciye bağlacağım. Fanların konumu iyi mi resimdeki gibi yoksa iç tarafa bağlamam mı lazım, kasanın içindeki sıcak havayı vuracak ama bu sefer,

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
soğutucuyu yukarıya takmaya çalış ama olmuyorsa da fazla zorlama. değerler normal ama dediğim gibi yukarıya takmak daha iyi olur fanlar dışarıya hava atacak şekilde.
öne takmak işlemciyi daha iyi soğutur ama ekran kartı ısınır.
üste takmak ise işlemciyi öne göre bir tık daha sıcak çalıştırır ama ekran kartı öne takılmış kadar ısınmaz.

İki yöntemin arasındaki en büyük fark bunlardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yukarıya sığmadığı için ön tarafa monte ettim. Soğutucunun fanları dışardan içeriye radyatöre hava vuracak şekilde montajladım. Borular yukarıdan işlemciye bağlı resimlerdeki gibi. Radyatörü ters çevirip boruları aşşağıdan işlemciye bağlacağım. Fanların konumu iyi mi resimdeki gibi yoksa iç tarafa bağlamam mı lazım, kasanın içindeki sıcak havayı vuracak ama bu sefer,
önde olması zaten işlemciyi daha iyi soğutur ama kasa içi bir tık daha sıcak olur ama bu büyük bir problem değildir.

Furuns

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
Soğutucuya zarar vermez sadece tam performansından yararlanamazsın.

Yani şöyle düşün arabanın lastiğinin yönünü ters takmak gibi. Bunun sonucunda ne olur hiçbir zarar vermez. Ama yola tutunması zorlaşır yani lastiğin performansından tam anlamıyla yararlanamazsın. Burada da aynı durum var örnek vererek açıkladım ki zarar vermeyeceğini anlaman için.

Bu arada eğer çok fazla sıcaklıklar inip çıkıyorsa anormal derece de pompa motoru bozulmuş olabilir. Veya zaten bozuk gelmiş de olabilir. Sıvı soğutmalarda en çok verilen arıza pompa motoru bozulmasıdır. Direkt sıcaklıklara etki eder fanlar fazla sesli çalışır susmaz soğutur dersin ama bir an yükselir bir an iner.

Yani sende böyledir demiyorum sorununu tam anlamadım ama olabilecek şeyi söyledim bunu bir araştır derim.
Sorunum başta fanları doğru şekilde mi montajladım, şu an dışarıdan radyatöre doğru içeriye hava akılı var, bu fanları kasanın içdenki tarafa mı montajlamam gerektiğini merak etmiştim. Şu anki fan montajında bir sorun var mı? Daha sonra boruları aşağıya doğru monte etmem gerektiğini öğrendim.

ConquerorXIV

80+ Gold
radyatörü ters çevirirsen hortum kasabilir gibi gözüküyor

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
Nerden baksak elimizde kalıyor gibi ama bence sığar bence sıkışmaz.
bendeki arcticte sorun olmuyordu tabi üstteki kadar rahat da durmuyordu ama sende olmuyorsa üstte kullan yapacak bir şey yok çok büyük bir sorun değil. sadece tam performansı alt konumdayken daha iyi olduğunu biliyorum.

arctic burada anlatıyor. ama bu kendi ürünü için burada pompa işlemci üzerinde. sendekinde pompa radyatörde çok fark etmez gibi duruyor. senin pompa radyatör üzerindeymiş.

https://support.arctic.de/lf2-240-argbr3

soketini seçip preparationu seç

1682523653050.png

1682523702636.png
1682523713140.png
1682523726810.png

MacWix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
HAYRETTİN KÖNEŞ

r137

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
r r
Hortum üstte kaldığında sıvı eksilmesi olduğunda su sesi, kabarcık sesi yapabilir de diyorlar çünkü üstteki hortumların tamamı dolu olmuyor sıvı eksilmesi durumunda boşluktaki akış da ses yapabiliyor.

Ürünün ömrüne etkisi olmaması lazım mantıken çünkü pompa kuru kalmıyor. Sadece biraz ses yapabilir hortum üstte olan ön kurulumda öyle bir potansiyel dezavantaj var.

Furuns

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
Şu şekil montajladım ancak değişen bir şey yok prime95 testinde maksimum 79 derece görüyor.

Ekler

• IMG_0785.jpeg
    IMG_0785.jpeg
    1.6 MB · Hit: 30
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,280
Üyeler
150,251
Son üye