Neler Yeni

Önce Hangi Parçaları Yükseltmeliyim?

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,585
İsim
misfit
Anakart en azından b450m 2sh al, ramlerin çipine bir bak thaiphoon burner üzerinden eğer iyi çip geldiyse o.c yapılabilir, canın isterse sat yerine basillitix al ona o.c yap senin kararın.

Kasa değiş 600₺'ye onu alacağına 100 daha ekle https://www.sahibinden.com/ilan/iki...xpg-invader-bilgisayar-kasasi-950456981/detay fan setli İnvader al.

Maxima V12 vs vardı. Minimalist istersen dark guardian pro mini alınabilir bence.
Invader bakmıştım fakat fan masrafı çıkacağı için salmıştım. Kasa alacağım zaman ilan duruyorsa değerlendirebilirim. Dark V12'nin tasarımı bana biraz kötü geliyor. Ram'ler sanırım E-Die.
1631473823623.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart, M2 ve kasa diğerlerini değişmeye gerek yok bence
M2 olarak bu ikisi arasında kaldım. PNY bazen 650TL'lere çıkıyor, aradaki farka değer mi?

- https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...-rb-m-2-pci-express-3-0-fiyati,980729025.html

- https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...00g-m-2-pci-express-3-0-fiyati,535280303.html

Dolar

80+ Bronze
Invader bakmıştım fakat fan masrafı çıkacağı için salmıştım. Kasa alacağım zaman ilan duruyorsa değerlendirebilirim. Dark V12'nin tasarımı bana biraz kötü geliyor. Ram'ler sanırım E-Die.
Alıntıyı görüntüle

M2 olarak bu ikisi arasında kaldım. PNY bazen 650TL'lere çıkıyor, aradaki farka değer mi?

- https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...-rb-m-2-pci-express-3-0-fiyati,980729025.html

- https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...00g-m-2-pci-express-3-0-fiyati,535280303.html
Değmez bence

Bütçe varsa 3030 al yoksa a2000 de yeter

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Alıntıyı görüntüle

Diğer ram de aynı ise yapılabilir ki daha önce de yapıldı. @MSI > ASUS yardımcı olur.

İnvader'i zaten 700₺'ye dark twister fan seti ile birlikte geldiğinden dolayı attım fan masrafı çıkmayacağından dolayı ki ona 600 vereceğime 700 buna veririm daha mantıklı.

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,585
İsim
misfit

Diğer ram de aynı ise yapılabilir ki daha önce de yapıldı. @MSI > ASUS yardımcı olur.

İnvader'i zaten 700₺'ye dark twister fan seti ile birlikte geldiğinden dolayı attım fan masrafı çıkmayacağından dolayı ki ona 600 vereceğime 700 buna veririm daha mantıklı.
Diğer ram'de E-Die. Invider kafama yattı biraz, umarım alana kadar satılmaz. Ram OC için B450 şart mı?

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Diğer ram'de E-Die. Invider kafama yattı biraz, umarım alana kadar satılmaz. Ram OC için B450 şart mı?
O zaman linkteki değerleri deneyebilirsiniz b450 anakarta geçtiğiniz zaman. Aynı sistem neredeyse zaten ama kontrolcü farkından dolayı olmaya da bilir.

Ram değişimine gerek yok yapılabilir.

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,585
İsim
misfit
Ram değişmeye gerek yok
Ram zaten daha yeni aldım, değişme gibi bir planım yok. Önceliğim anakart olacak.

O zaman linkteki değerleri deneyebilirsiniz b450 anakarta geçtiğiniz zaman. Aynı sistem neredeyse zaten ama kontrolcü farkından dolayı olmaya da bilir.

Ram değişimine gerek yok yapılabilir.
Peki anakartı aldıktan sonra kasa mı almalıyım yoksa m2 ssd mi? Sandisk'in 500GB'lık M2 ssd sini kazanmıştım çekilişten fakat hem slotum olmadığı için hemde klavyem kötü olduğu için satıp klavye aldım. Depolama konusunda fazla olmasa da sıkıntı yaşamaya başladım, GTA 5 veya RDR2 yüklemek istediğim zaman birisini feda etmem gerekiyor.

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Ram zaten daha yeni aldım, değişme gibi bir planım yok. Önceliğim anakart olacak.

Peki anakartı aldıktan sonra kasa mı almalıyım yoksa m2 ssd mi? Sandisk'in 500GB'lık M2 ssd sini kazanmıştım çekilişten fakat hem slotum olmadığı için hemde klavyem kötü olduğu için satıp klavye aldım. Depolama konusunda fazla olmasa da sıkıntı yaşamaya başladım, GTA 5 veya RDR2 yüklemek istediğim zaman birisini feda etmem gerekiyor.
Yaani senin kararın. Ben olsam kasa alırım kasamı satar çıkan paraya para ekler m.2 alırım.

CS3030 500gb alırım hepsiburada indirimleri ile 550 civarına geliyodu yanlışım yoksa

Dolar

80+ Bronze
M

M2 al önce kasanın hava akışı kötü ise bir süre yan kapağı açık olarak kullan

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,585
İsim
misfit
Gaming Gecesi'nde 480 liraya geliyor. Beklerim derse oradan da alabilir.
Şu anlık bir acelem yok. 2 ay sonra almayı planlıyorum. Gaming gecesi çok büyük nimet, Perşembe akşamı ram sipariş ettim, Cuma günü gaming gecesinde 35tl ucuza satıldı .d

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,585
İsim
misfit
Anakart ✅
1632082929059.png

FERRUM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Anakartı değiştirebilirsin.

Ekran kartı ve işlemcin güzel.

Onun dışında önü mesh olan bir kasa alabilirsin.

Top Bottom