Neler Yeni

Öğretmen Öğrenciye Hakaret Edebilir mi?

claxan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cihan Serdar
Selamlar, 10. sınıftayım. Okulumuzda zil 4 dakika erken çalıyor hep. Mesela teneffüs saat 12.00 da ise 11.56 da zil çalıyor, ama öğretmen bildiği için 12 de bırakıyor. Aynı şekilde teneffüs bitişinde de (örneğin) saat 12.00 da çalması gereken zil 11.56 da çalıyor. Bugün aynı şekilde zil çaldı fakat biz biliyoruz erken olduğunu o yüzden arkadaşlarımın sırasının orada sohbete devam ediyorduk. Sonra okulumuzda neredeyse hiç sevilmeyen tarih hocamız geldi, o sırada yerine oturmamış öğrencilere "*****, *****, **********" tarzı hakaretler etti (bende dahil). Ama aslında tam olarak zil de çalmamıştı. Ayrıca hocanın ilk böyle konuşması değil. Daha önce derslerde de böyle dediği kişiler oluyordu. Birde nöbetçiyken sınıfımıza geldi, yerler pismiş bize "sizin aileniz pis o yüzden pissiniz" diye bağırıyordu. Sınıfımızda ki kız arkadaşların tırnaklarına bakıp bunları keseceksiniz diye azarlıyordu (bu yaptığı kurallara uygun bir şey mi bilmiyorum ondan yazdım). Bu hoca bir suç işliyor ona eminim fakat nasıl doğru adım atabilirim? Sınıfın önünde hakarete uğrayıp rencide olmak gerçekten hoş değildi.

milenix

80+ Gold
Toplu bir şekilde müdüre/müdür yardımcısana şikayet edin. Büyük ihtimal bir şey yapmazlar. (klasik okul idaresi) O zaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet edin.

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Okulun müdürüne giderseniz yüksek ihtimal onun tarafında olucaktır. Yoksa çoktan bunlara tepki gösterirdi.
İlk yapacağın okuldan arkadaşlarınla anlaşıp aileleri ikna ediyorsunuz.
Sonra doğru ilçe milli eğitim müdürliğüne. Sekreterini ikna edip acil görüşmek istediğinizi de dile getirirseniz vay o öğretmenin haline.

Lisser

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Lisser
Instagram
egerdnn
Steam
https://steamcommunity.com/id/Lisser1/
Discord
lisser1
Hakaret edemez, görevi öğretmek boş boş azarlamak değil. Okurken sinirlendim yemin ediyorum. İşini doğru yapan bir müdürün yoksa idareye hiç bulaşma, direkt MEB'e.

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,358
İsim
Berkay BABUCCU
bunun çözümü basit. Toplu şekilde idareye dilekçe verin bu durum hakkında şikayette bulunun. Eğer işleme sokmazlar ise cimere yazacagınızı belirtin. İşlem yaparlar.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,454
İsim
Olcay akbulut
Selamlar, 10. sınıftayım. Okulumuzda zil 4 dakika erken çalıyor hep. Mesela teneffüs saat 12.00 da ise 11.56 da zil çalıyor, ama öğretmen bildiği için 12 de bırakıyor. Aynı şekilde teneffüs bitişinde de (örneğin) saat 12.00 da çalması gereken zil 11.56 da çalıyor. Bugün aynı şekilde zil çaldı fakat biz biliyoruz erken olduğunu o yüzden arkadaşlarımın sırasının orada sohbete devam ediyorduk. Sonra okulumuzda neredeyse hiç sevilmeyen tarih hocamız geldi, o sırada yerine oturmamış öğrencilere "*****, *****, **********" tarzı hakaretler etti (bende dahil). Ama aslında tam olarak zil de çalmamıştı. Ayrıca hocanın ilk böyle konuşması değil. Daha önce derslerde de böyle dediği kişiler oluyordu. Birde nöbetçiyken sınıfımıza geldi, yerler pismiş bize "sizin aileniz pis o yüzden pissiniz" diye bağırıyordu. Sınıfımızda ki kız arkadaşların tırnaklarına bakıp bunları keseceksiniz diye azarlıyordu (bu yaptığı kurallara uygun bir şey mi bilmiyorum ondan yazdım). Bu hoca bir suç işliyor ona eminim fakat nasıl doğru adım atabilirim? Sınıfın önünde hakarete uğrayıp rencide olmak gerçekten hoş değildi.
yazık valla öğretmen gibi şanlı bir mesleğe böyle ucubeler hiç yakışmıyor umarım gereken cezayı alır.

Rulep

80+ Gold
tırnak olayını bilmiyorum orada belki haklıdır ama ona düşmez idare var. müdürmüş falan uğraşma cimere yaz kanıt isteyeceklerdir video kaydı falan olsa ertesi güne çiçek gibi hoca olur

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,165
İsim
Lokman Doğan
il veya ilçe milli eğitime şikayet edin
yani bana böyle biri yapsa ailemi çağırırım görürdü pisliği
Mesaj otomatik birleştirildi:

arabasının lastiklerini kesmiştik.
askfkaskfkasf

baran'

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
İsmail baran
Instagram
ismail.baranq
Okul müdürüne şikayet edersen müdür öğretmenin yanında olur ve ilçe milli eğitime şikayet edersen müdürlerin ilçe milli eğitimde çok tanıdıkları var yani öğretmen pek bir ceza almaz ama müdür sizi rencide eder okul içinde bunları yapmak yerine ailene söyle öğretmeni köşeye çekiğ konuşşunlar

Robocyber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Emre Tok
hocan tekrar hakaret ederse nazik bir dille devam ederse şikayet edeceğini ima et ben öyle kurtulmuştum he devam ederse müdüre sınıf arkadaşlarınla gidip olayı anlat o da işe yaramaz ise üstteki arkadaşın dediğini yap

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Okul müdürüne şikayet edersen müdür öğretmenin yanında olur ve ilçe milli eğitime şikayet edersen müdürlerin ilçe milli eğitimde çok tanıdıkları var yani öğretmen pek bir ceza almaz ama müdür sizi rencide eder okul içinde bunları yapmak yerine ailene söyle öğretmeni köşeye çekiğ konuşşunlar
Öğretmeni köşeye mi çeksinler :D Sonra bu cocugun ailesi beni sıkıştırdı diye o dilekçe verirse mesele saçma sapan şekilde uzar gider. Hiç o toplara girilmesine gerek yok.

baran'

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
İsmail baran
Instagram
ismail.baranq
Öğretmeni köşeye mi çeksinler :D Sonra bu cocugun ailesi beni sıkıştırdı diye o dilekçe verirse mesele saçma sapan şekilde uzar gider. Hiç o toplara girilmesine gerek yok.
Uzaması daha iyi bence dostum haklılar bu arada köşeye çeksinler derken demek istediğim sadece konuşmaları yani yanlış anlaşılmak istemem :D

Top Bottom