Neler Yeni

Okulda olabilecek en iyi din hocasına denk geldim sanırım...

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,327
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Bugün denk gelebilecek en ama en iyi din öğretmenlerinden birisine denk geldiğimi fark ettim.

Adam normalde imam, gönüllü olarak okulda çalışıyor herhangi bir kazancı yok, ki namaz vakitlerinde camiiye gidip okula tekrar geliyormuş.
gittiği camii ile okul arasında en az 1 saatlik mesafe var bir de...

Kimseye namaz kıl kuran oku diye konuşmuyor, en büyük ibadet güzel ahlaktır diyerekten (evet normalde de din öğretmenleri namaz kılın diye tutturmuyor ancak burada anlatmak istediğim farklı.)
bizlere her şeyden önce güzel ahlakı anlatıp bizleri daha iyi bir hale getirmeye çalışıyor. Tabii sonrasında bazı ibadetlere ucundan değindi ancak önceliği ahlaktı.

Gönülden sırf allah için dini öğretmesi ve gün içinde o kadar yol kat ettiği halde yorgunluğunu saklayıp bizlere güler yüzlü davranması
beni çok mutlu etti.

Türkçesi ve anlatımı o kadar güzel ki insanın dinledikçe dinleyesi geliyor, sanki bu öğretmene denk gelerek tüm şansımı harcamışım gibi.

Aslında bunu ilk duruma atacaktım ancak belki sizlerin de buna benzer yaşadığı durum veyahut iyi öğretmen varsa paylaşsın diye konu olarak açmak istedim,
bundan ötürü boş konu diye yorumlarda bulunmazsanız iyi olur.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,970
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Bugün denk gelebilecek en ama en iyi din öğretmenlerinden birisine denk geldiğimi fark ettim.

Adam normalde imam, gönüllü olarak okulda çalışıyor herhangi bir kazancı yok ki namaz vakitlerinde camiiye gidip okula tekrar geliyormuş.
gittiği camii ile okul arasında en az 1 saatlik mesafe var bir de...

Kimseye namaz kıl kuran oku diye konuşmuyor, en büyük ibadet güzel ahlaktır diyerekten (evet normalde de din öğretmenleri namaz kılın diye tutturmuyor ancak burada anlatmak istediğim farklı.)
bizlere her şeyden önce güzel ahlakı anlatıp bizleri daha iyi bir hale getirmeye çalışıyor. Tabii sonrasında bazı ibadetlere ucundan değindi ancak önceliği ahlaktı.

Gönülden sırf allah için dini öğretmesi ve gün içinde o kadar yol kat ettiği halde yorgunluğunu saklayıp bizlere güler yüzlü davranması
beni çok mutlu etti

Türkçesi ve anlatımı o kadar güzel ki insanın dinledikçe dinleyesi geliyor, sanki bu öğretmene denk gelerek tüm şansımı harcamışım gibi.

Aslında bunu ilk duruma atacaktım ancak belki sizlerin de buna benzer yaşadığı durum veyahut iyi öğretmen varsa paylaşsın diye konu olarak açmak istedim,
bundan ötürü boş konu diye yorumlarda bulunmazsanız iyi olur.
İşte böyle işini severek yapacak öğretmenler lazım bize. Keşke bütün öğretmenler böyle olsa.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bizimkide kaslı sportif bir din hocası var her an dövecek gibi

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,335
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
9'da din hocam abuk subuk her şeye karışıyordu. Dersine girmiyordum bile artık. 10'da gelen hocam o kadar iyiydi ki, ne sorarsan ne söylersen söyle mantığını anlatıyordu, kimseyi zorla namaza başlatmaya falan çalışmıyordu. Dersi anlatıyor baskı yapmadan makarasını yapıp geçiyordu. Hayatımda sevdiğim tek din öğretmenim olabilir.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,327
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,332
İsim
Hakan
Ne güzel şans ya. Bizim de eski din hocalarının biri karşımızda, diğeri bizim evin 2-3 arka sokağında, ama iyi insanlardı ben seviyorum din hocalarını aksi kişiler hariç eğlenceli ve zevkli geçiyor ya.

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Bizim eski din hocası kadındı ve saçı açıktı sürekli espri yapıyordu dersleri en sevdiğim derslerdi.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,970
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Bizimkide kaslı sportif bir din hocası var her an dövecek gibi
Bu olabilir mi?

0vMdcwQp_400x400.jpg

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,722
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
https://steamcommunity.com/id/ArdaMemis/
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
Bizim yeni dinci de çok iyi, eski hocaların Allah öyle yaratmış dediği sorulara detaylı, ayetlerle ve hadislerle desteklenen cevaplar verebiliyor, çok saygı duyduğum görüşleri var. 11 yılda 5. din hocam, şu ana kadarki en iyisi 😁

Liberal Kenobi

80+ Bronze
Ben daha din hocamla karşılaşmadım hadi hayırlısı

hocam nasıl anlattı ahlakı? bide lise mi ortaokul mu?

Top Bottom