Neler Yeni

OKULU BIRAKIP MESLEGE ATİLMAK MANTIKLI MI

Ensar1453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
EnsarTelli
Hocam öncelikle iyi forumlar
Şuanda lise öğrencisiyim ve derslerden o kadar bıkmış vaziyetteyim ki okulu bıraksam mı diye düşünüyorum.
Meslek lisesi öğrencisi falan değilim %1 lik dilimli bir fen lisesi öğrencisiyim ama okumak içimden gelmiyor sizce sanayi falan bı sektöre giderek ayakta tutunmak mı mantıklı yoksa okumak mı gelir durumum ortalama.
Ailemde 1 ev 1 tr için orta üst arası bir araç var yani ortadirek yaşamın biraz üstü diyelim sizce ben mesleğe atılırsam kendi ekonomik özgürlüğümü bundan yukarıya çıkarabilir miyim ne yapmalıyım.
Eğer üniversite okumak durumumda kalırsam eşit ağırlık ta ilk 1k da olmamı istiyor ailem
Ne yapmalıyım

Cankmkn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
Can
Şuanda lise öğrencisiyim ve derslerden o kadar bıkmış vaziyetteyim ki okulu bıraksam mı diye düşünüyorum.
Meslek lisesi öğrencisi falan değilim %1 lik dilimli bir fen lisesi öğrencisiyim ama okumak içimden gelmiyor sizce sanayi falan bı sektöre giderek ayakta tutunmak mı mantıklı yoksa okumak mı gelir durumum ortalama.
Ailemde 1 ev 1 tr için orta üst arası bir araç var yani ortadirek yaşamın biraz üstü diyelim sizce ben mesleğe atılırsam kendi ekonomik özgürlüğümü bundan yukarıya çıkarabilir miyim ne yapmalıyım.
Eğer üniversite okumak durumumda kalırsam eşit ağırlık ta ilk 1k da olmamı istiyor ailem
Ne yapmalıyım
öncelikle ailenin dediği değil senin ne istediğin önemlidir allah gecinden versin ama onlar öldükten sonra sen hayatına devam edeceksin 2. olarak tavsiyem liseyi bitirmen bence en azından liseyi bitirdikten sonra yaşınla birlikte çok daha mantıklı karar vereceğine inanıyorum.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Ne yapmalıyım
Lise kaçsın ? Yazdığın yüzdelikte isen zeki birisindir gayet iyi yerlere gelecekken neden kendini bitiresin ki ? Düşündüğün mesleğe göre iyi okullara bak illa 1k girmene gerek yok bence ki zaten düzenli çalışmayla en kötü 20k garantilersin biraz fazla gayret edip 5klara rahat girebileceğini düşünüyorum.

Ensar1453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
EnsarTelli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Lise kaçsın ? Yazdığın yüzdelikte isen zeki birisindir gayet iyi yerlere gelecekken neden kendini bitiresin ki ? Düşündüğün mesleğe göre iyi okullara bak illa 1k girmene gerek yok bence ki zaten düzenli çalışmayla en kötü 20k garantilersin biraz fazla gayret edip 5klara rahat girebileceğini düşünüyorum.
Hocam aslında şuanki netletim ilk 500 e yetiyor ama sıkıldım dersten gına geldi

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,611
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
İnsanın okuyası gelmiyor lise ve sınav döneminde. Kazandıktan sonra okuyasın geliyor, rahat oluyor artık bazı şeyler. Dilersen özel olarak sohbet edebiliriz.

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,851
İsim
İsim İSİMOĞLU
Oku kanka. Emin ol garanti olur. Öyle bir liseden munzun olup güzel bir üniversiteden menzun ol.

Sonra ne istersen onu yap. Ama hazırda bir mesleğin olsun.

Ensar1453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
EnsarTelli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
öncelikle ailenin dediği değil senin ne istediğin önemlidir allah gecinden versin ama onlar öldükten sonra sen hayatına devam edeceksin 2. olarak tavsiyem liseyi bitirmen bence en azından liseyi bitirdikten sonra yaşınla birlikte çok daha mantıklı karar vereceğine inanıyorum.
4. sınıfım son senem artık son aylarım kararsızım o yüzden bı 5 yıl daha aynı şartlarda eğitim görmek istemiyorum gibi

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,851
İsim
İsim İSİMOĞLU
Benimde okuyasım gelmiyor artık. Sonra mantıklı düşününce neden okumayayım ki diyorum? Ben de senin kadar olmasa da 3,59 lük bir Anadolu lisesi öğrencisiyim.

Bu şekil LGS de başarılı olan çoğu kişi lisede bunalıp okuyası gelmiyor. Bunları boşver kanki.
Oku kanka. Emin ol garanti olur. Öyle bir liseden munzun olup güzel bir üniversiteden menzun ol.

Sonra ne istersen onu yap. Ama hazırda bir mesleğin olsun.

Arda0

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Arda Saraçoglu
Bende sen ile ayni kafadaydım 10.sinifta illalah ettim meslege geçicektim gecmedim annemler yüzünden eğer ders çalişma hevesin hiç yoksa derslerde iyi degilse mutlu olacağin veya hobi veya sevdiğin bi meslek varsa onu yap daha iyi ama hep çalişacaksin bunu unutma güzel bi üni okuyup hafta içi 5e kadar çalişip haftasonu tatil yapmiycaksin sabit maaşin olmiycak konuştuğun kişilerin eğitim seviyesi daha duşuk olucak ister istemez vizyon düşecek yani sen istemesende manüpüle oluyosun :D sana tavsiyem sevdiğin mesleği yapmak ben biraz pişmanim mesleğe geçmedigim için şuan yks çalişiyorum kazanamassam napıcam bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

KAç net yapiyosun ve bölüm ne

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Son senenmiş zaten netlerinde öyleyse çok iyi salma az kalmış,bütün hayatın rahatlayacak.

Ensar1453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
EnsarTelli
Bende sen ile ayni kafadaydım 10.sinifta illalah ettim meslege geçicektim gecmedim annemler yüzünden eğer ders çalişma hevesin hiç yoksa derslerde iyi degilse mutlu olacağin veya hobi veya sevdiğin bi meslek varsa onu yap daha iyi ama hep çalişacaksin bunu unutma güzel bi üni okuyup hafta içi 5e kadar çalişip haftasonu tatil yapmiycaksin sabit maaşin olmiycak konuştuğun kişilerin eğitim seviyesi daha duşuk olucak ister istemez vizyon düşecek yani sen istemesende manüpüle oluyosun :D sana tavsiyem sevdiğin mesleği yapmak ben biraz pişmanim mesleğe geçmedigim için şuan yks çalişiyorum kazanamassam napıcam bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

KAç net yapiyosun ve bölüm ne
Hocam EA da tyt 100-106 arası ayt de mat. 38 falan geliyor edebiyat 23-24 geliyor coğrafya tarihte 14-16 arası genelde
Full e yakın ama bıktım artık

Arda0

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Arda Saraçoglu
Hocam EA da tyt 100-106 arası ayt de mat. 38 falan geliyor edebiyat 23-24 geliyor coğrafya tarihte 14-16 arası genelde
Full e yakın ama bıktım artık
Knk şakamısın o netlerle okumassan yazık olur cidden 6 ay kaldı az daha dayan o netle güzel üniversitelere gidersin

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,372
İsim
Hacı
Tek kelime OKU.

Tıp a git.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri