Neler Yeni

Okumak vs çırak olmak

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Söylemek istemiyorum
Gelecekte para ve rahatlık olarak sizce okumalımıyım okursam mühendis falan olmak isterim yoksa bir elektirikcinib yanında vs. Çırak mı olmalıyım

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Eagle
Gelecekte para ve rahatlık olarak sizce okumalımıyım okursam mühendis falan olmak isterim yoksa bir elektirikcinib yanında vs. Çırak mı olmalıyım
Tek bir şey soracam
Rahat çalışıp aylık 40k mı
Zora göğüs gerip ve ileride bir ekip kurabilirsen usta olup aylık 100k mı

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,042
İsim
uwu
Tek bir şey soracam
Rahat çalışıp aylık 40k mı
Zora göğüs gerip ve ileride bir ekip kurabilirsen usta olup aylık 100k mı
tabikide 100k olan seçenek

• Beğen
Reaksiyonlar: egle

RONALDINHO

80+ Silver
okumak var okumak var kendi gelişimine bağlı çok değişir sanayiden parayı bulma vs mevzusu herkesin yapabileceği bir şey değil öyle olsa kimse okumaz

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
İkisinde de başarırsan para ve rahatlık var, başaramazsan ikisi de süründürür. Burada önemli olan senin ne istediğin ve hangisini en iyi şekilde yapabileceğine inandığın.

• Beğen
Reaksiyonlar: egle

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Eagle
İkisinde de başarırsan para ve rahatlık var, başaramazsan ikisi de süründürür. Burada önemli olan senin ne istediğin ve hangisini en iyi şekilde yapabileceğine inandığın.
okumak var okumak var kendi gelişimine bağlı çok değişir sanayiden parayı bulma vs mevzusu herkesin yapabileceği bir şey değil öyle olsa kimse okumaz
tabikide 100k olan seçenek
Bakın benim babam su tesisatçısı 2 amcamda polis şimdi biz 2 memur amcamdanda rahatız ekip filanda yok he sadece babam ve ben varız ve de kazan kombi servislikleri var biz daha geçen ay sıfır araba aldık kredi de 12 ay vadeli çektik aylık 30k ödemesi var biz hem kredi ödeyip hemde de hayatımızı yaşayacaz ama amcamgil daha geçen aya kadar sırf 30k alıyorlardı ben okumak istemedim hazır iş var müşteri var ve okumak yerine çalışmayı tercih ettim çünkü her türlü getirisi cok iyi ve de babam olunca mesleği 4 4 Lük öğreniyorum bu usta olsaydı 10 üstünden. 5-7 anlatır mesleği tamda anlatmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama Yok okuyacan diyorsan ün yapmış üni kazanacaksın ya da tanıdık bir milletvekili olucak

RONALDINHO

80+ Silver
Bakın benim babam su tesisatçısı 2 amcamda polis şimdi biz 2 memur amcamdanda rahatız ekip filanda yok he sadece babam ve ben varız ve de kazan kombi servislikleri var biz daha geçen ay sıfır araba aldık kredi de 12 ay vadeli çektik aylık 30k ödemesi var biz hem kredi ödeyip hemde de hayatımızı yaşayacaz ama amcamgil daha geçen aya kadar sırf 30k alıyorlardı ben okumak istemedim hazır iş var müşteri var ve okumak yerine çalışmayı tercih ettim çünkü her türlü getirisi cok iyi ve de babam olunca mesleği 4 4 Lük öğreniyorum bu usta olsaydı 10 üstünden. 5-7 anlatır mesleği tamda anlatmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama Yok okuyacan diyorsan ün yapmış üni kazanacaksın ya da tanıdık bir milletvekili olucak
mühendis bir amcanız olsaydı daha iyi bir kıyas olurmuş hocam

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Sinan İ.
Başarılı olursan 2 türlüde para kazanırsın ancak başarısız olup okumazsan en dibe vurma ihtimalin çok yüksek.
Ayrıca teknolojinin neler getireceğini kestirmek mümkün değil. Bugün çok kazandıran bir meslek ileride basit robotlarla yada mekanizmalarla rahatça yapılacak kıvama gelirse kötü durumda kalabilirsin. Okuyup mühendis olursan bu tür robot yada mekanizmaları senin yapma imkanın olabilir.

Bende bu ikilemdeyim
Bu soruyu kendime sorma sebebim okumaya ***üm olmamasiydi
Okulun dandikse dedigim gibi okumak istemiyosan okusanda bisey olamayacagini dusunuyosan ustanin yaninda da olsa yaninda olmasada gidip calismalisin
Okuyup biseyler katip kendi isini vs acabilcegini dusunuyosan oku ama is acmak zor
Unutma calisarak patronunu zengin edersin patron olup is kurmak onemli ancak bilmedigin isi yapamaz ve isini kuramazsin
Benim dusuncem boyle yanlisim varsa duzeltebilirsiniz.

Top Bottom