Neler Yeni

ORTA DÜZEY LAPTOP ÖNERİSİ

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
968
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
öncelikle ekran kartı 6 gb ve 40 serisi daha yeni bir nesil. DDR 4 bir laptop diüeri ddr5 bildiğim kadarıyla ama oyun için kullancaksan ekran kartı daha önemli. performans farkını videolardan izleyip araştır istersen.
Acer de DDR5 yanlış olmasın sitede eski sürümünden kopyala yapıştır yapmışlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

araştır herkes şikayetçi kaliteli değil ucuz ürün kullanıyorlar
ürünleri iyi eski modelleri kötüydü şuan ki modelleri baya F/P yanlış bilgilendirme yapmayalım

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Atakan AKTAŞ
Hocam bu arkadaş bütçeyi hiç zorlıyamadığı için 16 GB RAM i de olan 4050 Li düzgün cihaz pek gözükmüyor bunun yanında marka aynı ise 4050 daha güncel olduğu için daha makul denebilir ama lenovo bu laptopları güzel cihazlar yorumlarda beğeniyor kullanıcıları bios kurulum kolaylığı malzeme kalitesi gibi noktaları düşününce bence lenovo 3060 lı alınabilir
Ben de o şekilde düşünüyorum
Yani hocam anlıyan adamlarsınız 120hz demiş mesela ekrana bir çoğu özelliği yanlış yazmışlar ramler 3200 MHz mi mesela kaç slot var SSD ler de öyle Acer mı yoksa Lenovo mu son kara gerek bana

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Atakan AKTAŞ

Emsal

80+ Silver
Hocam Trendyol yanlış yazmış alttaki yorumlara bak orda yazmışlar 140w
Zaten 45 Watt olması mantıklı değil

1709933925751.png

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,185
İsim
Sarp Yılmaz
Acer alma uğraşırsın
Ya birader saçma sapan yorumlarla insanların kafasını karıştırmayın bende kullanıyorum Acer
Peki Ram lerin Cl değerini göremedim orda ama yok mu ben mi göremedim

Arkadaş 6600 h 3050 ti versiyonunu aldı ilk hafta full mavi ekten vermiş bios dan çözmüş sonra
Teknoloji bu ayrıca lenovo öneriyorlar lenovo kronik sorunlu ayrıca parça bulman da çok zor oluyor onu napcaz bunu da düşünerek önersinler o zaman

Emsal

80+ Silver
Ya birader saçma sapan yorumlarla insanların kafasını karıştırmayın bende kullanıyorum Acer

Teknoloji bu ayrıca lenovo öneriyorlar lenovo kronik sorunlu ayrıca parça bulman da çok zor oluyor onu napcaz bunu da düşünerek önersinler o zaman
Kronik sorunlarını bu modeller için ben duymadım hocam
Özellikle loq lar çok daha stabil cihazlar yine ideapad gamingler de de duymadım ki forumda kullanan 3-4 kişi tanıyorum
Eğer çok önemli bir kronik sorunu varsa ona göre öner miyim

Bunu düşündüm gayet güzel donanımı bana yeter ama bu fiyata daha iyisi var derseniz yada daha düşük fiyata aynı performansı veren laptop varsa önerilerinize açığım marka nasıl Acer ı pek bilmiyorum
Screenshot_20240305_162429_Chrome.jpg

Halâ garantisi var. Ddr5 laptop snaa Verebilirim daha ucuza

TİTAN.

80+ Platinum
Yani hocam anlıyan adamlarsınız 120hz demiş mesela ekrana bir çoğu özelliği yanlış yazmışlar ramler 3200 MHz mi mesela kaç slot var SSD ler de öyle Acer mı yoksa Lenovo mu son kara gerek bana
Arkadaşın attığı cihazın 120hz olmasına çok ihtimal vermiyorum 165hz muhtemelen soru cevapta herkes farklı bir şey söylemiş
Ramlerde 2 slot var cl22 diye biliyorum
Ssdlerde 2 yuva var bana 2 taneside 2280 boyutlarında geldi ama 2280 ve 2242(tam emin değilim)
Geldiğini söyleyenler de var bu cihaz üzmez seni acerin kasasından daha iyi karar sana kalmış
Dlss 3.0 3000 serisi kartlarda korsan olarak çalışıyor haberin olsun 4000 serisinin çok bir önemli kalmadı benim gözümde güncellik hariö

NZXT

80+ Bronze
Arkadaşlar kasmanıza gerek yok bu kadar cihaz işini. Acer nitro serisi lenovo loq serisi, alınabilir bu bütçede. Asus tuf ve hp victustan uzak dur derim ama sana kardeşim. Çünkü asus tufların kasasında genel bir kronik ısınma sorunu var içindeki termal borulardan dolayı. Ondan düşük W çekerken yüksek sıcaklığa çıkar cihaz ve bundan dolayı thermal throttling yersiniz. HP Victus ise limit yığını bir cihazdır. Asla ve Asla önermem çünkü oyun ve render performansını aşırı derecede düşürür. İçerisindeki PPT PL1 PL2 ve EDC Limit yüzünden throttleın dibini köklersiniz. Akım daralması ve power limit kronik sorunludur victus cihazlarda. Aynı zamanda PL1 PL2 limit yüzünden tdp değerini limitler cihaz ve belirli bir W değerinde sabitlenir Asla önermem kardeşim bizzat testleri ben yaptım cihazın. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki konuyu okuyabilirsin.

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Atakan AKTAŞ
Arkadaşlar kasmanıza gerek yok bu kadar cihaz işini. Acer nitro serisi lenovo loq serisi, alınabilir bu bütçede. Asus tuf ve hp victustan uzak dur derim ama sana kardeşim. Çünkü asus tufların kasasında genel bir kronik ısınma sorunu var içindeki termal borulardan dolayı. Ondan düşük W çekerken yüksek sıcaklığa çıkar cihaz ve bundan dolayı thermal throttling yersiniz. HP Victus ise limit yığını bir cihazdır. Asla ve Asla önermem çünkü oyun ve render performansını aşırı derecede düşürür. İçerisindeki PPT PL1 PL2 ve EDC Limit yüzünden throttleın dibini köklersiniz. Akım daralması ve power limit kronik sorunludur victus cihazlarda. Aynı zamanda PL1 PL2 limit yüzünden tdp değerini limitler cihaz ve belirli bir W değerinde sabitlenir Asla önermem kardeşim bizzat testleri ben yaptım cihazın. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki konuyu okuyabilirsin.
Lenovov lock hangisi oluyor hocam ideapad iyi değil mi senin konuda çok fazla fikir var beğenen var beğenmeyen var biri doğru demiş diğeri test koşulları vs. Kafam çok karıştı bu bütçede şuanda alınabilecek en iyi bilgisayar hangisi mesela bi arkadaş Lenovo bataryadan yeme uğruna işlemciden fazla performans veriyor demiş bunun ne gibi düz avantajları olue

Top Bottom