Neler Yeni

Öneri Over Clock işine girmelimiyim Ryzen 3 3100

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Chivas
elimde rx570 var satıp rx6600 alcam ama işlemcim ryzen 3 3100 az da olsa darboğaz yapar diyolar sonra anakart b450m s2h işlemci ve anakarta oc yapmam ne kadar mantıklı olur ? işlemcim stok fanlı oc yaparsam yeni soğutucu almam şart mı olur ? oc den pek anlamıyorum en mantıklı nasıl yaparım youtube dan ordan burdan yapılcak iş mi ? bu forum sayfasında yaptırcak kişiler varmı ?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,969
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Stok soğutucuyla 4.2 GHz OC yapabilirsin. Yeni soğutucu alarak 4.5 GHz'ye kadar yolun var. Forum sayfasında @RevDeisDou da aynı işlemciyi kullanıyor. O yardımcı olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Chivas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Stok soğutucuyla 4.2 GHz OC yapabilirsin. Yeni soğutucu alarak 4.5 GHz'ye kadar yolun var. Forum sayfasında @RevDeisDou da aynı işlemciyi kullanıyor. O yardımcı olur.
4.5 ghz e çıkartırsam rx6600 le darboğaz yaparmı ortalama 5 3600 civarına ulaşırmı cpu Cevap için Teşekkür ederim baya etkili cevap oldu

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,969
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
4.5 ghz e çıkartırsam rx6600 le darboğaz yaparmı ortalama 5 3600 civarına ulaşırmı cpu Cevap için Teşekkür ederim baya etkili cevap oldu
Darboğaz yapar FPS oyunlarında. AAA oyunlarında nerdeyse darboğaz yapmayacak kadar besler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3300x için ne düşünüyosun lolde 100 fps alıyom :D
OC yapabilirsin dostum. Bütçen olduğunda T6 Ultra alıp 4.4 GHz OC ile tekli çekirdek performansını arttırabilirsin.

predator

80+ Silver
Hocam benım işlemcim 4.05 üstüne çıkmıyor se224xt var hemde sıcaklık yükte 51 dereceyi geçmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Chivas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Darboğaz yapar FPS oyunlarında. AAA oyunlarında nerdeyse darboğaz yapmayacak kadar besler.

OC yapabilirsin dostum. Bütçen olduğunda T6 Ultra alıp 4.4 GHz OC ile tekli çekirdek performansını arttırabilirsin.
peki furkan abi işlemci satılır mı ne kadara satılır satmam mantıklı olurmu satcağım fiyatlara iyi bişe alır mıyım

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,969
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Hocam benım işlemcim 4.05 üstüne çıkmıyor se224xt var hemde sıcaklık yükte 51 dereceyi geçmiyor.
Silikon kalitesi OC seviyesini değiştirebiliyor. Rahat bir şekilde 4.2 GHz olması lazım.

peki furkan abi işlemci satılır mı ne kadara satılır satmam mantıklı olurmu satcağım fiyatlara iyi bişe alır mıyım
Eğer R5 5600 alacaksan mantıklı olur. Daha alt seviye bir işlemci alacaksan uğraşmana değmez.

predator

80+ Silver
Silikon kalitesi OC seviyesini değiştirebiliyor. Rahat bir şekilde 4.2 GHz olması lazım.
Bronz Sample benimki yinede normal değil dimi, 4.1 yaptığımda donmalar oluyo direkt biosdan 4.05e geri çekiyorum

Top Bottom