Neler Yeni

Oyun Esnasında Alınan - No Signal Hatası -

SithLorD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yusuf Özçelik
Merhabalar,

Valorant, Battlefront2, F1 ve benzeri oyunlar oynarken, oyunda belli bir süre geçtikten sonra ( 5 - 10 dk ) ekranda - No Signal Hatası - alıyorum ve Ekran Kartının fanları yüksek devirde çalışmaya başlıyor. Tabi mecburen reset atmak durumunda kalıyorum sisteme. FunMark ve benzeri programlarla sisteme defalarca yük bindirdim, başarılı bir şekilde tamamlıyor ve kapanma olmuyor. Normal şekilde internette takılabiliyorum ama, ne zaman oyun oynasam, bu problemi yaşıyorum. DP ile bağlantı sağlıyorum.

Acaba sorun Ekran Kartında mı yoksa PSU'da mı? Yoksa başka bir problem mi mevcut? Ben PSU'dan şüpheleniyorum ama yine de sizlere de danışmak istedim. Çünkü elimde test edebileceğim PSU ve GPU yok maalesef. Çözümü nedir?

Sistemim ;

MSI RTX 2080Ti (Nvidia)
Ryzen 5 5600X
Thermartek TR2 S 700W

Şimdiden teşekkürler.

majorw0w

80+ Silver
Merhabalar,

Valorant, Battlefront2, F1 ve benzeri oyunlar oynarken, oyunda belli bir süre geçtikten sonra ( 5 - 10 dk ) ekranda - No Signal Hatası - alıyorum ve Ekran Kartının fanları yüksek devirde çalışmaya başlıyor. Tabi mecburen reset atmak durumunda kalıyorum sisteme. FunMark ve benzeri programlarla sisteme defalarca yük bindirdim, başarılı bir şekilde tamamlıyor ve kapanma olmuyor. Normal şekilde internette takılabiliyorum ama, ne zaman oyun oynasam, bu problemi yaşıyorum. DP ile bağlantı sağlıyorum.

Acaba sorun Ekran Kartında mı yoksa PSU'da mı? Yoksa başka bir problem mi mevcut? Ben PSU'dan şüpheleniyorum ama yine de sizlere de danışmak istedim. Çünkü elimde test edebileceğim PSU ve GPU yok maalesef. Çözümü nedir?

Sistemim ;

MSI RTX 2080Ti (Nvidia)
Ryzen 5 5600X
Thermartek TR2 S 700W

Şimdiden teşekkürler.
Occt testi ve memtest86 testi yaptın mı bir de driver güncel mi ne zamandır yaşıyorsun bu sorunu?

SithLorD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yusuf Özçelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Occt testi ve memtest86 testi yaptın mı bir de driver güncel mi ne zamandır yaşıyorsun bu sorunu?

OCCT testi yaptım. Sadece GPU testi yaptığım zaman yine hiçbir şekilde sorun yaşamıyorum. Ama POWER testi yaptığım zaman, teste başladıktan 15 saniye sonra aynı problem ile karşılaşıyorum.

Memtest86 hiç yapmadım. Tüm Driverlar güncel. Bu sorun yaklaşık 1.5 aydır var.

OCCT testi yaptım. Sadece GPU testi yaptığım zaman yine hiçbir şekilde sorun yaşamıyorum. Ama POWER testi yaptığım zaman, teste başladıktan 15 saniye sonra aynı problem ile karşılaşıyorum.

DDU ile ekran kartı driverini silip tekrar yükleyin hocam denemediyseniz belki çözülür

Ephesus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Kamil Berke Kapıcıoğlu
Aynı sorunu yaşıyorum ama bende iki türlüde oluyor sorun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sistem
Asus Dual Rtx 2060
ryzen 5 3600
500w PSU

Gece_alp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Alper Ceran

Hocam kasayı açın kartın pcie güç kablosunu kontrol edin ben tam oturtamamışım kabloyu karta az daha rx6650xtyi yakacaktım furmarkta iken bi anda ev komple gitti (Ta bodrumdaki sayaç şalterini attırmış)furmark bi anda yüklenince pcie slotundan anakarttan güç almaya çalıştı kart

SithLorD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yusuf Özçelik
Hocam kasayı açın kartın pcie güç kablosunu kontrol edin ben tam oturtamamışım kabloyu karta az daha rx6650xtyi yakacaktım furmarkta iken bi anda ev komple gitti (Ta bodrumdaki sayaç şalterini attırmış)furmark bi anda yüklenince pcie slotundan anakarttan güç almaya çalıştı kart

Ben görsellik olsun diye, PSU'dan gelen PCI-E kablolarına ek sleeve kabloları takmıştım. Şuan onları çıkarttım ve PSU'dan gelen PCI-E kablolarını direkt GPU'ya taktım. Normalde OCCT testinde 45'nci saniyede - NO SIGNAL - hatası veren bilgisayar, şuan 20'nci dakikasında ve hiçbir sorun görünmüyor. İçime kurt düşürdüğün için çok teşekkürler. Kablo konusundan girmesen belki de Sleeve kablolarını çıkarıp, PSU'nun kendi kablolarını kullanmak hiç aklıma dahi gelmeyecek.

SithLorD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yusuf Özçelik
Tekrar aynı hata.

Bir şeyler yanlış ama çözemedim gitti.

Gece_alp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Alper Ceran
Ben görsellik olsun diye, PSU'dan gelen PCI-E kablolarına ek sleeve kabloları takmıştım. Şuan onları çıkarttım ve PSU'dan gelen PCI-E kablolarını direkt GPU'ya taktım. Normalde OCCT testinde 45'nci saniyede - NO SIGNAL - hatası veren bilgisayar, şuan 20'nci dakikasında ve hiçbir sorun görünmüyor. İçime kurt düşürdüğün için çok teşekkürler. Kablo konusundan girmesen belki de Sleeve kablolarını çıkarıp, PSU'nun kendi kablolarını kullanmak hiç aklıma dahi gelmeyecek.
hocam sistem kaç yaşında yani şuan garantisi varmı varsa garantiye gönder

hocam ekonomin iyiyse sıfır bi atx 3 pcie 5 bi psu al onunla topla sistemi

SithLorD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yusuf Özçelik
hocam sistem kaç yaşında yani şuan garantisi varmı varsa garantiye gönder

hocam ekonomin iyiyse sıfır bi atx 3 pcie 5 bi psu al onunla topla sistemi

PSU'yu 2016'da almıştım.

Sorunun %100 PSU'dan kaynaklı olduğundan emin olsam, hemen şimdi bir tane alacağım. Çekincem, PSU alıp da aynı problemle karşılaşmak ve aldığım PSU'nun elimde kalması. Gerçi kalmaz ama, gereksiz bir masraf olur gibi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,538
Üyeler
151,568
Son üye
merphayn
Top Bottom