Neler Yeni

Oyun Esnasında Alınan - No Signal Hatası -

Gece_alp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Alper Ceran
Hocam genede psu yenile 2016 da 0 aldıysan 7 yaşında bi psuya neredeyse 30klık bi kasayı emanet etmek hiç te mantıklı değil psu zaten her zaman iyi olmalı

SithLorD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yusuf Özçelik
Hocam genede psu yenile 2016 da 0 aldıysan 7 yaşında bi psuya neredeyse 30klık bi kasayı emanet etmek hiç te mantıklı değil psu zaten her zaman iyi olmalı

Sorun GPU kaynaklıymış hocam. 1000W Corsair marka bir PSU ile test ettim, oyun esnasında ve OCCT testi sırasında No Signal Hatası aldım. Yazılımsal değil de, donanımsal bir problem sanırım.

Ama Funmark vb. stres testinde gitmeyen görüntü, oyun esnasında neden gider orası da düşündürüyor.

SithLorD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yusuf Özçelik
Sorunu çözdüm gibi. Emsal sorun yaşayanlara durumu anlatayım ;

Öncelikle PSU'dan kaynaklı olduğunu düşündüm fakat, PSU sebebiyle yaşadığım bir problem değilmiş. Yine de sistemim için 700W gibi bir rakam, pek iyi sayılmaz. Bu sebeple 850W Asus ROG serisi bir PSU ile güncelleme yaptım.

Ekran Kartını komple söktüm ve bir güzel içini temizledim, tozunu aldım. Termal macunu yeniledikten sonra, tekrar kasaya taktım ve OCCT'de Power + 3D Testi dahil, hiçbir testte hata almadım, sorunsuz tamamladım.

Gece_alp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Alper Ceran
Abi muhtemelen gpu çok güç çekiyordu psu da bunu beslemeyince sistemi kapatıyordu bende pc ilk geldiğinde gpunun pci-e güç kablosunu oturtamamışım sürekli sistem shut atıyordu sonra fanların kablolarını bulabilmek için açtığımda fark ettim takmadığımı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,538
Üyeler
151,568
Son üye
merphayn
Top Bottom