Neler Yeni

Oyun Esnasında Takılmalar

DavidDrue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
AlperSacid
Merhaba arkadaşlar. Rtx2060 Ryzen 5 2600 16 gb ram bir sisteme sahibim. Sistem yaklaşık 2 senelik. Geçtiğimiz günlerde ilk defa karşılaştığım bir sorun çıktı. Oyuna giriyorum eğer oyun birazcık yüksek sistem gereksinimi istiyorsa cizirtiya benzer bir ses çıkıyor cool whine sesi mi cızırtı mi emin olamıyorum. Ardından o ses gelirken ses saniyelik kesilip geri geliyor tam o sesin kesildiği sırada oyunda takılmalar meydana geliyor. Ses kesintisiz devam ederken takılmalar olmuyor ancak dediğim gibi ses gittiği anda takılıyor ve ses geri gelince devam ediyor cok kısa sürüyor bu olay ama art arda ve sık gerçekleşiyor. O ses eskidendi bazi oyunlarda duyuluyordu ama takılmayla ilk defa karşılaştım. Ne araştırma yaptıysam da bir çözüm bulamadım. Sebebi nedir acaba ? Bir de bu sorun bana mi öyle geldi bilmiyorum ama User benchmark programını kullandıktan sonra bir kaç saat sonrasından oyuna girince farkettim. Takilmalarin olduğu örnek oyunlar witcher 3 , forza horizon 4 . Mesela forza gpuyu yaklaşık %60-70 arası yüklerken bu seslerle birlikte takılmalar oluyor. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. İyi forumlar. NOT: Forzada oynarken oluşan takılmayı youtubea yükleyip URL olarak bıraktım. Kulaklık takarak dinlerseniz o sesin takılmalarla eş zamanlı olduğunu farkedeceksiniz.Takılmanin olduğu video

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Ekran kartını başka sistemde deneme şansınız varmı? Grafikler en yüksek ayarda mı? sürücülerinizi kontrol ettiniz mi?

DavidDrue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
AlperSacid
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartını başka sistemde deneme şansınız varmı? Grafikler en yüksek ayarda mı? sürücülerinizi kontrol ettiniz mi?
Maalesef ekran kartını başka sistemde deneyemiyorum. Ayrıca ayarlar evet en yüksekte 60 fps sabitleyip oynuyorum fps sınırını kapatınca da düzelmiyor ayni sorun devam ediyor. Sürücüler de güncel pcdeki tüm yazılım güncel. Bir de şunu söyleyeyim bana ekran kartından geliyor gibi o ses ama pcnin başka bir bileşeninden de geliyor olma ihtimali var . Bilemiyorum yani.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Maalesef ekran kartını başka sistemde deneyemiyorum. Ayrıca ayarlar evet en yüksekte 60 fps sabitleyip oynuyorum fps sınırını kapatınca da düzelmiyor ayni sorun devam ediyor. Sürücüler de güncel pcdeki tüm yazılım güncel. Bir de şunu söyleyeyim bana ekran kartından geliyor gibi o ses ama pcnin başka bir bileşeninden de geliyor olma ihtimali var . Bilemiyorum yani.
Güç kaynagınız nedir?

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler