Neler Yeni

Çözüldü✓ Oyun Oynarken Aniden Ekran Gidip Geliyor Kulaklık Sesi Gidiyor.

benok

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Osman Kiriş
Anakart Asus Tuf Gaming B550-M Plus
Ekran Kartı Asus Dual RX 6700 XT
İşlemci Ryzen 5 5600
Ram 2x8 Adata
Ssd Kingston
PSU Asus Rog Strix 750W 80+ Gold

Yaklaşık iki hafta önce Gaminggentr sitesinden özelleştirerek aldığım sistem üç-dört gün önce elime ulaştı. Sistem temiz kurulduğu için format atmadım ekran kartı, ses sürücülerini kurdum. Kulaklığı kasaya taktığım zaman mikrofonunu kullanamadığım için xbox oyun koluna takıp kullanıyordum ancak Fifa 23 oynarken iki-üç sefer farklı zamanlarda ekran aniden gitti, tiz bir ses geldi ardından ekran geldi fakat sesler gitti. Kulaklığı kasaya taktığım zaman ses geldi, hoparlörden de ses alabildim ancak kulaklığı kola taktığım zaman ses gelmedi. Bilgisayarı kapatıp açtığım zaman düzeldi. Bilgisayarla alakalı bir sıkıntı mı yoksa oyun koluyla alakalı bir sıkıntı mı anlayamadım açıkçası sebebi ne olabilir acaba?

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Anakart Asus Tuf Gaming B550-M Plus
Ekran Kartı Asus Dual RX 6700 XT
İşlemci Ryzen 5 5600
Ram 2x8 Adata
Ssd Kingston
PSU Asus Rog Strix 750W 80+ Gold

Yaklaşık iki hafta önce Gaminggentr sitesinden özelleştirerek aldığım sistem üç-dört gün önce elime ulaştı. Sistem temiz kurulduğu için format atmadım ekran kartı, ses sürücülerini kurdum. Kulaklığı kasaya taktığım zaman mikrofonunu kullanamadığım için xbox oyun koluna takıp kullanıyordum ancak Fifa 23 oynarken iki-üç sefer farklı zamanlarda ekran aniden gitti, tiz bir ses geldi ardından ekran geldi fakat sesler gitti. Kulaklığı kasaya taktığım zaman ses geldi, hoparlörden de ses alabildim ancak kulaklığı kola taktığım zaman ses gelmedi. Bilgisayarı kapatıp açtığım zaman düzeldi. Bilgisayarla alakalı bir sıkıntı mı yoksa oyun koluyla alakalı bir sıkıntı mı anlayamadım açıkçası sebebi ne olabilir acaba?
Ben bu sorunu yaşadağımda yeni display kablosu ile çözmüştüm, bazen kolum falan çarpıyordu ve bu sırada seninle aynı sorunu yaşıyordum. Çok küçük ihtimal sorun bundan kaynaklı olabilir. (olmayabilir de)

benok

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Osman Kiriş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayara şu an temiz format atıp bir daha deneyeceğim. Fakat dediğiniz gibi display kablosu ile alakalı da olabilir çünkü ekran kartı anakarta tam otursa bile, kasa ufak olduğu için arka tarafında display kablosu takılması gereken yer hafiften kasanın demir kısmına da geliyor. Bu yüzden kablonun ekran kartına taktığım ucu yüzde 90 oranlarında girmiş durumda. Ancak normal kullanımda ya da başka oyunlarda karşılaşmadığım problemi sadece fifa oynarken yaşamam kafamda bazı soru işaretleri olusturmadı değil.

benok

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Osman Kiriş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Temiz formattan sonra düzeldi. Bir süre test ettim problem çıkmadı büyük ihtimalle ekran kartı sürücüleriyle alakalı bir problem vardı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,644
Üyeler
155,602
Son üye
am1ral
Top Bottom