Neler Yeni

Oyun oynarken Bilgisayarım cöküyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Medet Can Hüner
AMD Ryzen 7 5700X 8-Core processor 3.40 GHz

NVIDIA GeForce TUF RTX3070 TI 8GB 256 Bits GDDR6X

Kingston 16GB FURY Beast RGB 3200 Mhz CL 16 DDR4 Single kit RAM x2

Cooler Master Hyper 212 Black edition V2 120mm

PRIME B550M-K Motherboard

MSI 650Watt PSU (8 yıllık)

Bilgisayar kasası big tower, ön ve arka tarafında minik fan var.

Bilgisayarım 2023/01/19 da aldım, o zamandan beri bir problem olmadı ama son zamanlarda farkli problemlerle karşılaştım, Raft oynarken bi anda PC de GPU reset dediğimiz (Shift+ctrl+windows key+b) tuşunda olan bir ses geldi, ve bunu 6 kere tekrar yaptı ve ekran simsiyah oldu, daha sonra reset atınca ekran geri geldi 30 dk oynayınca yine aynı siyah ekran oldu.

Daha sonra pc actım ve ekran kartı power kablolarını tekrar cık tak yapınca 2 gün problem olmadı, daha sonra aynı problem devam etti, bunu genelde cok hardcore olan oyunlarda yapıyor ve PC GPU Ve CPU 75/80C görüyordu, bende termal macunu yenilemek istedim ve ikisinin termal macunu yeniledim.

Problem bu sefer oyun oynarken bilgisayarın tamamen kapanması olarak devam etti, PC ayip 30 dk Devil May Cry 5 oynayinca yine ayni cöktü, ben anlamadım, nerde yanlış yapıyorum yada PC nin Güc kaynağını 850W ile değiştirmem mi gerek?

Yardımlarınızı rica ederim.

Not: Eski PC mi yeni alıcağım parcalar ile değiştirdim sadece güc kaynağını değiştirmedim çünkü İtopya gerekli değil dedi

Top Bottom