Neler Yeni

OYUN OYNARKEN BİLGİSAYARIM KAPANIYOR

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,915
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Twitter
AvciSerhatCan
Facebook
serhatcanavci
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR

Dowpex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Doğukan Cinel
80+ olduğunu düşünüyorum. Belki yazmayı unutmuştur.
Yok arkadaşlar 80+ değil PSU. Kasaya dahil idi alırken. Zaten %90 bu yüzden kapanıyor, Yenileyince tekrardan güncellerim konuyu

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,915
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Twitter
AvciSerhatCan
Facebook
serhatcanavci
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Yok arkadaşlar 80+ değil PSU. Kasaya dahil idi alırken. Zaten %90 bu yüzden kapanıyor, Yenileyince tekrardan güncellerim konuyu
Keşke 80+ olmayan bir PSU ya hiç bulasmasaydin.

kaandrsn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
kaan dursun
işlemci ve ekran kartı yük altına girince otomatik over clock yapıyor olabilir buda güç tüketimini arttırır bundan dolayı güç kaynağınız yetersiz kalabilir ek olarak işlemci ve ekran kartının termal macunlarını ve termal pedlerini yenilemeyide deneyebilirsin.

elisaab

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ali
Sorunu kendiniz belirtmissiniz zaten? rampage falan ve benzer markalarin psulara asla guvenmeyin hicbir zaman yazdigi watti vermez turkiyede yurtdisindaki gibi kontrol olmadigi icin adamlar kafasina gore yazip yapistiriyor. kasalari falan guzel hatta mekanik klavyesini kullaniyorum ama bu kadar hayati bi parca icin daha iyi bir marka secmeniz gerekecek. Ram konusuna gelirsek her anakart yuksek frekansi desteklemez sitesinden baka bilirsiniz maksimum cika bilecegi hizlara yani bu sadece ramle alakali degil. Hatta yuksek bi sisteme dusuk guclu psu takarsak nolur diye bak internetten goruceksin zaten.kapaniyor

FunnFrell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Evren AYDIN
Everest ve rampagenin powerlerinde genel sorun sanırım bu.Ürün yeteri kadar verimli çalışmıyor.Bendede everest 600w vardı 1 aylıkken dalgalanma yapmaya başladı gönderdim değişim yapıldı tekrar yollandı.
Fakat tabi sorun başka bir donanımdanda kaynaklı olabilir.

Size önerim önce başka bir prizde deneyin baktınız sorun devam ediyor bir şekilde başka bir power ile denemeniz.

Jeadness

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Furkan Dinçer
Eğer laptop kullanıyorsan pildeyken işlemci çok kullanıldıgından otomatik olarak kapanıyor. oyunları şarjda oynaman lazım.

Hocam aynı sorunu bende yaşıyordum yapman gereken işlemi ben sana kısacası anlatayım bu sorun şuanda Asus 'un kullanmış olduğu realtek ses kartından kaynaklanıyor Driver Easy programını ücretsiz pc ne indir sonra burda eksik olan driverlaını bulup sana en son güncel versiyonlarını indiriyor ve kuruyor realtek ses kartını zaten görürsün indirme işi biraz uzun sürebiliyor bende %100 sorun çözüldü umarım sende de bu sıkıntı çözlür bu adımlardan sonra

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

vagabond enjoyer
Moderatör
En İyi Cevap
26
+80 sertifikalı kaliteli bir PSU alın, 250 watt aşırı bir değer ekran kartı için. 550w - 600w +80 sertifikalı bir PSU işinizi görecektir. Rampage, Frisby, Gamepower gibi markaların PSU'larından uzak durun. Uzun vadede sizi üzebilir. Sizde de öyle olmuş.

Tyrael

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Muharrem Koçak
Pc kapanmaları ve mavi ekranlar genelde PSU yetersizliği, Ram bozukluklarından, Driverların güncel olmamasından, işlemcideki ısınmadan(termal macun) ve nadir de olsa anakarttan kaynaklanıyor genelde. eğer PSU sağlam ise ramlerini ve Termal macunun biteceğini sanmıyorum ama işlemcinin ısısını kontrol etmeni öneririm.

Dowpex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Doğukan Cinel
Pc kapanmaları ve mavi ekranlar genelde PSU yetersizliği, Ram bozukluklarından, Driverların güncel olmamasından, işlemcideki ısınmadan(termal macun) ve nadir de olsa anakarttan kaynaklanıyor genelde. eğer PSU sağlam ise ramlerini ve Termal macunun biteceğini sanmıyorum ama işlemcinin ısısını kontrol etmeni öneririm.
Ramlerim daha yeni 3 aylık ramlerden olacağını sanmıyorum, işlemci macunumu da 2 ay önce falan yenilemiştim, keza zaten ısınma sorunundan kaynaklı bir kapanma söz konusu değil çünkü pc kapandıktan sonra ısılarını kontrol ediyorum ve abartılacak derecede bir ısınma söz konusu değil. Belki driverlarım güncel olmadığından kaynaklı olabilir (BIOS sürümü vs.) Onu da şimdi deneyip tekrardan kontrol edicem.

+80 sertifikalı kaliteli bir PSU alın, 250 watt aşırı bir değer ekran kartı için. 550w - 600w +80 sertifikalı bir PSU işinizi görecektir. Rampage, Frisby, Gamepower gibi markaların PSU'larından uzak durun. Uzun vadede sizi üzebilir. Sizde de öyle olmuş.
yok zaten bu saatten sonra bir daha asla o markalara girmem :D Yakın zamanda 550W 80+ sertifikalı bir Corsair PSU alacağım.

Hocam aynı sorunu bende yaşıyordum yapman gereken işlemi ben sana kısacası anlatayım bu sorun şuanda Asus 'un kullanmış olduğu realtek ses kartından kaynaklanıyor Driver Easy programını ücretsiz pc ne indir sonra burda eksik olan driverlaını bulup sana en son güncel versiyonlarını indiriyor ve kuruyor realtek ses kartını zaten görürsün indirme işi biraz uzun sürebiliyor bende %100 sorun çözüldü umarım sende de bu sıkıntı çözlür bu adımlardan sonra
Tabii hemen deneyip buraya yazarım deneyimlerimi. Teşekkür ederim hepinize

Dowpex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Doğukan Cinel
An itibarı ile Cooler Master MWE White 600w 80+ PSU siparişimi gerçekleştirdim. 2-3 gün içerisinde elimde olacaktır. 12V+ da 49A yani 588Watt güç verebiliyormuş. Sistemim için oldukça yetecektir. Gönül isterdi ki 750w modelini alıp ömürlük kullanalım ama bütçemiz buna yetti :) Ürün elime ulaşınca sorun ile ilgili gelişmeleri olumlu ya da olumsuz güncellerim. Cevap yazan herkese yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ediyorum.

Dowpex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Doğukan Cinel
Ürünüm 17.04.2020 Tarihinde elime geçti. 35+ saattir kullanıyorum. Bilgisayarı 24 saat açık bile bıraktım, hiç bir sorun ile karşılaşmadım ve sorunum çözüldü. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. İyi forumlar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,930
Üyeler
158,682
Son üye
poguee
Top Bottom