Neler Yeni

Oyun oynarken bir anda siyah ekran

emirgrymn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir Gürayman
Merhabalar,

Durum başlıktaki gibi. Oyun oynarken aniden ekran simsiyah oluyor ve 5 saniye içinde bütün sesler gidiyor. Ardından fanlar hızlanıyor ve ben kendim kapatana kadar bilgisayar bu şekilde kalıyor. Bu durum 3-4 gündür mevcut. Forumlarda gördüğüm çoğu şeyi denedim, 2 kez format attım, Windows 10'dan 11'e yükselttim, DDU ile ekran kartı driverını silip eski sağlam çalışan driverlardan birini kurdum, çok etki edeceğini düşünmesem de ekran kartı, ram ve işlemciyi söktüm, tüm kasayı komple temizledim, macunları yeniledim. Sistemde bir ısınma sorunu yok, defalarca kez test ettim. Hiçbir şekilde sorun düzelmiyor. Sistemi aşağıya yazıyorum, yardımlarınız için teşekkürler.

MSI B450M-A PRO MAX
Gigabyte GTX1660 SUPER 6GB
MSI MPG A550BN 80+ Bronze
GSkill Ripjaws 2x8 3000MHZ RAM
AMD Ryzen 5 3600
WD Blue SN570 1TB M2 SSD

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Görkem çetinkaya
Merhabalar,

Durum başlıktaki gibi. Oyun oynarken aniden ekran simsiyah oluyor ve 5 saniye içinde bütün sesler gidiyor. Ardından fanlar hızlanıyor ve ben kendim kapatana kadar bilgisayar bu şekilde kalıyor. Bu durum 3-4 gündür mevcut. Forumlarda gördüğüm çoğu şeyi denedim, 2 kez format attım, Windows 10'dan 11'e yükselttim, DDU ile ekran kartı driverını silip eski sağlam çalışan driverlardan birini kurdum, çok etki edeceğini düşünmesem de ekran kartı, ram ve işlemciyi söktüm, tüm kasayı komple temizledim, macunları yeniledim. Sistemde bir ısınma sorunu yok, defalarca kez test ettim. Hiçbir şekilde sorun düzelmiyor. Sistemi aşağıya yazıyorum, yardımlarınız için teşekkürler.

MSI B450M-A PRO MAX
Gigabyte GTX1660 SUPER 6GB
MSI MPG A550BN 80+ Bronze
GSkill Ripjaws 2x8 3000MHZ RAM
AMD Ryzen 5 3600
WD Blue SN570 1TB M2 SSD
Farklı bi ssd ye win kurup deneyebilir misin

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Burhan Bey
Sadece oyun oynarken mi oluyor? Sürekli mi yoksa ara ara mı yaşıyorsun bu sorunu? Oyun oynarken sistem değerlerini gözlemleye biliyor musun? İmkan dahilinde ise oyunu çalıştır ve sistem değerlerin takip et, sıcaklık, yük, voltaj.

Top Bottom