Neler Yeni

Oyun Oynarken Ekran Gidiyor Ve Kasa Hâlâ Çalışıyor! (PC Hocası F6 Sistem)

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Furkan Enes Kaplan
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
hocam internette rehberler var göz gezdirebilirsiniz
Undervolt yaptım gene olmadı. hemde full streste maksimum 74 ü gördü. Ama şimdi CS oynarken gene ekran kapandı ve kasa çalışıyor şuan. Görüntü vs yok. Klavye ve kulaklığın ışığı yanıyor.

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
amd ekran kartı olsaydı watmann derdim ama nvidia olduğu için neyden kaynaklı bilmiyorum,
yakın zamanda yazılım güncellemesi yaptıysanız ondan kaynaklı olabilir, benzer durumu bende yaşamıştım, belli sürümlerde ekran kartı optimum şekilde çalışırken bazı sürümlerde sürekli ekran hata verebiliyor (karıncalanma gibi),

Böyle bi durumda kasadan kapatma tuşuna uzun süre basıp öyle kapatın sistemi, geri açtığınızda normal çalışacaktır
yük altındaki sıcaklık değerlerine bakın bide, boştaki değer çok gerçekçi olmayabiliyor

Selamun Aleyküm
PC Hocasının F6 sistemini kullanıyorum ve şu zamana hiç bir problem yaşamadan güzelce kullandım. Az önce gene ne olduysa artık oyun oynarken (CS:GO) bir anda ekran siyah oldu ve kasa hâla çalışmaya devam ediyor klavye ışıkları kulaklık vs yanıyor şuan ve kasa fanlarıda dönüyor. Şuan ne yapacağımı bilemiyorum lütfen yardım edin.

Ekran kartı boştaki değerleri (MSI Center);
Alıntıyı görüntüle

SİSTEM;
Hocam no Signal hatası mı alıyorsunuz?
Aynısını yaşadım yazılımsal olarak herşeyi denedim, çözümü kaliteli bir uzatma kablosu alarak çözdüm. PC güç kablosunu direkt duvara prize takın, uzatma kablosu olmadan. Monitörü falan başka prize takın deneyiniz. Büyük ihtimalle düzelecektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
Hocam no Signal hatası mı alıyorsunuz?
Aynısını yaşadım yazılımsal olarak herşeyi denedim, çözümü kaliteli bir uzatma kablosu alarak çözdüm. PC güç kablosunu direkt duvara prize takın, uzatma kablosu olmadan. Monitörü falan başka prize takın deneyiniz. Büyük ihtimalle düzelecektir.
Şimdi kasayı söküyorum ve ekran kartı ile ram leri söküp üfleyip, silgiyle silip tekrar takıp senin dediğin gibi SADECE KASANIN GÜÇ KABLOSUNU prize takacağım ve tekrar oyuna girip 1-2 saat test edeceğim. Bugün sana dönüş sağlayacağım.
IMG_20230729_134827.jpg

Şimdi kasayı söküyorum ve ekran kartı ile ram leri söküp üfleyip, silgiyle silip tekrar takıp senin dediğin gibi SADECE KASANIN GÜÇ KABLOSUNU prize takacağım ve tekrar oyuna girip 1-2 saat test edeceğim. Bugün sana dönüş sağlayacağım.
Alıntıyı görüntüle
Toprak olan bir prize direkt tak hiçbir uzatma, çoklayıcı olmadan

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Furkan Enes Kaplan
Undervolt yaptım gene olmadı. hemde full streste maksimum 74 ü gördü. Ama şimdi CS oynarken gene ekran kapandı ve kasa çalışıyor şuan. Görüntü vs yok. Klavye ve kulaklığın ışığı yanıyor.
hocam sadece cs de mi oluyor

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Burası çok eski bir işyeri olduğu için bu arka tarafta maalesef tekli priz yok. 2 uzatöa ile buraya kadar gelebiliyor. 1. uzatmaya takacağım mecbur
İşlemcide CPB kapatarak dene, RAM de XMP kapatarak dene, ekran kartını zaten denemişsin biri stabil kalamıyor bileşenlerin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Başka oyunda da aynı şekil oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

RAM de XMP kapatırsam 2133 mhz de mi çalışır? (3200 mhz gskill ram 8+8)
Büyük ihtimalle 2133e düşer.

Bu arada dün RAMi 3200 yapma konusu açan sensen o ayarı yaparken voltaj arttırdın mı? Genelde otomatik artmaz çünkü. Stok voltajda bıraktıysa stabil kalamayıp kapanması normal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
Büyük ihtimalle 2133e düşer.

Bu arada dün RAMi 3200 yapma konusu açan sensen o ayarı yaparken voltaj arttırdın mı? Genelde otomatik artmaz çünkü. Stok voltajda bıraktıysa stabil kalamayıp kapanması normal.
Bdn şimdi buradan nasıl 3200 mhz yapıp voltajıda ufak düşürebilirim? RAM in voltajını düşürürsem büyük ihtimalle olur

Ekler

• 16906335619042438719282085103674.jpg
    16906335619042438719282085103674.jpg
    3.7 MB · Hit: 19

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Bdn şimdi buradan nasıl 3200 mhz yapıp voltajıda ufak düşürebilirim? RAM in voltajını düşürürsem büyük ihtimalle olur
Settings butonuna bas. Gelen seçeneklerde Exit sekmesine git. Gelen ekranda Restore Settings yap ardından Save and Reboot de. Ondan sonra tekrardan BIOS'a gir. Girdikten sonra bu OC sekmesine gir. XMP'yi Enabled yap. Ardından F10 ile kaydedip çık.

Top Bottom