Neler Yeni

Oyun Oynarken Ekran Gitti Pc Çalışıyor

wemree

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Y
Bugün Oyun Oynarken Ekran Gitti Pc Çalışıyordu bende pcyi tuştan kapadım koblalarını söküp yeniden taktım monitöre yine ekran gelmedi bende tv ye taktım kabloyu değişip yine ekran gelmedi neden olabilir?
Sistem:
Asus prime a320m-f
Asus rog rx 570 8gb
Ryzen 3 3100
xpg 8gb3000 mhz ram
fsp hydro 500w powersupply

Palo DAYI

80+ Silver

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,219
İsim
Emre Zengin
Bugün Oyun Oynarken Ekran Gitti Pc Çalışıyordu bende pcyi tuştan kapadım koblalarını söküp yeniden taktım monitöre yine ekran gelmedi bende tv ye taktım kabloyu değişip yine ekran gelmedi neden olabilir?
Sistem:
Asus prime a320m-f
Asus rog rx 570 8gb
Ryzen 3 3100
xpg 8gb3000 mhz ram
fsp hydro 500w powersupply
Bu dediğim şekilde bir BIOS'u sıfırla:
- Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'i ve ekran kartını çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra ekran kartını ve RAM'i takarak sistemi çalıştır.
Ekran görüntüsü 2024-05-06 000950.png

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
Murat Cemal
ekran kartı soğuk lehim arızası gibi duruyor. rx 500 serisi minningde çok kullanıldı yıpranmış bir kart ise kartın çipi ile kartının arasındaki bağlantıyı sağlayan lehim topları zamanla deforme oluyor. iyi bir tamirciye doğru yol alın ya da ekran kartını değiştirin.

wemree

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Y
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartı soğuk lehim arızası gibi duruyor. rx 500 serisi minningde çok kullanıldı yıpranmış bir kart ise kartın çipi ile kartının arasındaki bağlantıyı sağlayan lehim topları zamanla deforme oluyor. iyi bir tamirciye doğru yol alın ya da ekran kartını değiştirin.
aslında sorun şöyle oldu dün ben sıfır monitörle oynarken ekran kartı driverını güncellerken ekran gitti sonra ben pcyi tv ye bağlayıp amd yazılımını kaldırdım biraz bekleyince ekran geliyor bugün yeniden yükledim oynarken yine aynısı oldu

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
Murat Cemal
aslında sorun şöyle oldu dün ben sıfır monitörle oynarken ekran kartı driverını güncellerken ekran gitti sonra ben pcyi tv ye bağlayıp amd yazılımını kaldırdım biraz bekleyince ekran geliyor bugün yeniden yükledim oynarken yine aynısı oldu
Dediğim gibi ekran kartı arızalı, tamir ettirin ya da yeni bir ekran kartı alın yapabilecek hiçbir şey yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,138
Üyeler
141,946
Son üye
Frosmx
Top Bottom