Neler Yeni

Oyun oynarken pc’den cizirti sesi geliyor

ifwld

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ugur ozer
Rx 580, amd ryzen 5 5500 işlemcili bir kasa aldım baslarda bir sıkıntı yoktu fakat oyun oynarken cizirti sesi gelmeye basladi ve kasayi elliyince elektirik carpmaya basladi alt tab atinca cizirti gidip elektirik carpmamaya başladı neden böyle oldu yardim edermisiniz??

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Cızırtı mevzusu coil whine gibi gözüküyor alt tab da direk kesilmesi oyundan çıkıyor gibi olmandan. Ama elektrik çarpması başka bi sıkıntı kaçak olabilir. Güç kaynağını kontrol edin. Güç kaynağı nedir bu arada ?

Fury35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
252
İsim
Mansur
Sadece oyun oynarken geliyorsa muhtemelen o ses ekran kartından çıkıyordur. Coil Whine olarak geçer bir zararı yoktur ancak sinir bozucudur.

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
732
İsim
Kadir
Rx 580, amd ryzen 5 5500 işlemcili bir kasa aldım baslarda bir sıkıntı yoktu fakat oyun oynarken cizirti sesi gelmeye basladi ve kasayi elliyince elektirik carpmaya basladi alt tab atinca cizirti gidip elektirik carpmamaya başladı neden böyle oldu yardim edermisiniz??
psunda sorun olabilir ve evinde topraklama var mı

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,306
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
PSU daki kondansatörler ses yapıyor yüksek watt çekmeye başlayınca açığa çıkıyor bu olay

ifwld

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ugur ozer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cızırtı mevzusu coil whine gibi gözüküyor alt tab da direk kesilmesi oyundan çıkıyor gibi olmandan. Ama elektrik çarpması başka bi sıkıntı kaçak olabilir. Güç kaynağını kontrol edin. Güç kaynağı nedir bu arada ?
Güç kaynağım gamepower gp 550 simdi ben salona aldim pcyi orda elektirik carpmasi gecti fakat oyuna girince cizirti sesi geliyor ve cok oyunda kalinca hafif elime elektiriklenme geliyor pc yi elledigimde

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Güç kaynağım gamepower gp 550 simdi ben salona aldim pcyi orda elektirik carpmasi gecti fakat oyuna girince cizirti sesi geliyor ve cok oyunda kalinca hafif elime elektiriklenme geliyor pc yi elledigimde

Sesi boşver önemsiz o, PSU çok iyi değilmiş ama ana sorun bina topraklaması gibi.

Top Bottom