Neler Yeni

OYUNA GİRİNCE PC KAPANIYOR

ânomaly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Anıl Kadir FINDIK
Merhaba, Anakart, Ekran Kartı, PSU, Format, SSD, Priz değiştirdim, BIOS, her şeye factory reset attım fakat sorun hala aynı. Oyuna girince pc kapanıyor nedense Furmark testinde kapanmıyor.
Sorun ne ile alakalı olabilir yardım gerekiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistem: 6700XT- Rz 5 5600- 16gb Ram- 600w PSU- M2 ve Sata SSD

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
759
İsim
Ömür
Merhaba, Anakart, Ekran Kartı, PSU, Format, SSD, Priz değiştirdim, BIOS, her şeye factory reset attım fakat sorun hala aynı. Oyuna girince pc kapanıyor nedense Furmark testinde kapanmıyor.

Pc full mu kapanıyor fanlar falan duruyormu

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Kadir Efe Ulusoy
işlemci fanı yerine oturmamış

YUNUS29

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
YUNUS

Hocam öncelıkle bu konuda yalnız degılsın.. bircok kısıde bu hatayı gördüm. ve benımde basıma geldı boyle bir hata. araştırdıgım da KARNEL41 hatası olarak bahsedılıyor. ama bende ne yaptıysam çozemedım sadece kapanma sıklıgını düşürebildim. en sonunda PC parçalar halınde sattım. alankışilerden de KARDEŞİM PARÇA bozuk diye bir geridönüş almadım. sorun büyük ihtimalle yazılımsal. ben B450 anakartın R5 5600 e yazılımsal olarak uymadıgını tahmin ediyorum imkanın varsa 3 veya 4 nesil işlemci ile pc kontrolu yap veya B550 anakart ile bi dene

ânomaly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Anıl Kadir FINDIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam öncelıkle bu konuda yalnız degılsın.. bircok kısıde bu hatayı gördüm. ve benımde basıma geldı boyle bir hata. araştırdıgım da KARNEL41 hatası olarak bahsedılıyor. ama bende ne yaptıysam çozemedım sadece kapanma sıklıgını düşürebildim. en sonunda PC parçalar halınde sattım. alankışilerden de KARDEŞİM PARÇA bozuk diye bir geridönüş almadım. sorun büyük ihtimalle yazılımsal. ben B450 anakartın R5 5600 e yazılımsal olarak uymadıgını tahmin ediyorum imkanın varsa 3 veya 4 nesil işlemci ile pc kontrolu yap veya B550 anakart ile bi dene
Dostum, a320m-r anakartım vardı, 2 gün önce b550m anakart satın aldım. Sorun hala değişmedi az kaldı kafayı yicem. Yapmadığım şey kalmadı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
muhammed enes çetin
Amd pro edition verisiyonunu denediniz mi ? Deneyin yazılımsal olabilir.

YUNUS29

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
YUNUS
Dostum, a320m-r anakartım vardı, 2 gün önce b550m anakart satın aldım. Sorun hala değişmedi az kaldı kafayı yicem. Yapmadığım şey kalmadı.
Dostum bi ihtimal işlemciyi kontrol et eskınesıl varsa dene bırde işlemci **. varsa stok hale getir. aklıma gelen secenekler bunlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
muhammed enes çetin
Genelde yazılımcı ve grafikerler için ama sizin için belki yazılımsal sorun varsa yardımcı olur .

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Mustafa Yüşa Varlı
Bende de oluyordu ama full mark testinde de kapanıyordu 🤣 PSU değişince şükür düzeldi

ânomaly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Anıl Kadir FINDIK
Dostum bi ihtimal işlemciyi kontrol et eskınesıl varsa dene bırde işlemci **. varsa stok hale getir. aklıma gelen secenekler bunlar
ryzen 5 1600af işlemcim var eski kenarda olmadı öyle denerim, şu an mesai saatindeyim.

Genelde yazılımcı ve grafikerler için ama sizin için belki yazılımsal sorun varsa yardımcı olur .
Teşekkürler, deneyeceğim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,687
Üyeler
151,269
Son üye
PC adam
Top Bottom