Neler Yeni

Oyunda Pc Yeni̇den Başlıyor Bazen Hi̇ç Açılmıyor

chiccobl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Esad Çelik
2 yıllık bilgisayarım hatta da md1 sistem tabi biraz farklılıklar eklemeler yaptım şimdi sorunu anlatıyorum 2 gün önce birden bire PUBG oynarken pc kapanıp yeniden açıldı oyuna girdim hemen ve daha girerken yine kapanıp açıldı 3. denemede gayetgüzel oynadım ve oyunun sonuna doğru yine aynısını yaptı bugün de sabah kalktım pc yi açtım tepki vermedi sonrasında monitörün kablosunu pc ye takıp açtım açıldı sorun yok gibiydi 2 3 saat sonra yine başladı bu böyle devam etti ve düzeldi bir ara az çnce tekrar sürekli olmaya başladı sürekli oyuna girince ya da bir süre sonra yeniden başlıyor bilgisayarım
sıcaklık değerlerim tamamen güzel ve macunlarım kaliteli yeni macunlar lütfen bilen birileri acilen yardım ederse sevinirim

ryzen5 1600
rx 580 4gb
coolermaster elite v3 psu

• Beğen
Reaksiyonlar: mlhr

seloyldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
seloyldz
2 yıllık bilgisayarım hatta da md1 sistem tabi biraz farklılıklar eklemeler yaptım şimdi sorunu anlatıyorum 2 gün önce birden bire PUBG oynarken pc kapanıp yeniden açıldı oyuna girdim hemen ve daha girerken yine kapanıp açıldı 3. denemede gayetgüzel oynadım ve oyunun sonuna doğru yine aynısını yaptı bugün de sabah kalktım pc yi açtım tepki vermedi sonrasında monitörün kablosunu pc ye takıp açtım açıldı sorun yok gibiydi 2 3 saat sonra yine başladı bu böyle devam etti ve düzeldi bir ara az çnce tekrar sürekli olmaya başladı sürekli oyuna girince ya da bir süre sonra yeniden başlıyor bilgisayarım
sıcaklık değerlerim tamamen güzel ve macunlarım kaliteli yeni macunlar lütfen bilen birileri acilen yardım ederse sevinirim

ryzen5 1600
rx 580 4gb
coolermaster elite v3 psu
ekran kartında wattman olabilir pc res atıyo işte bendede aynısı oluyodu

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hüseyin Coşgun
Ben buna yazılımsal demem açıkçası. Wattman hatası daha çok donanımsal bir sorun. Ekran kartı cevap vermeyi kestiği zaman bu hata ortaya çıkmakta. Bunun sebebi gördüğüm kadarıyla Sapphire gibi üreticilerin kartlarını fütursuzca overclock etmesi.

Çözüm önerim? GPU frekansını 100 MHz aşağıya çekin ya da biraz voltajı artırın. Özetle, GPU'yu daha kararlı çalışacak hale getirin.

Bu hatanın eski adı AMD sürücüsü yanıt vermeyi kesti idi. Şimdi sürücüler güncellenince adı Wattman oldu. Sorun aynı, hata farklı...

Alıntıdır..............

seloyldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
seloyldz

chiccobl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Esad Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer wattmansa çözümü ekran kartı değiştirmek harici çözemezsin
ya arkadaşlar şaka mısınız wattman falan da değil sorun farklı tamamen çözemediğimiz bir olay bilmiyorsanız neden yorum yapıyorsunuz zaten internete yazınca çıkan şeyleri alıp atmışsınız söylemişsiniz ban fikir sunun sadece

seloyldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
seloyldz
ya arkadaşlar şaka mısınız wattman falan da değil sorun farklı tamamen çözemediğimiz bir olay bilmiyorsanız neden yorum yapıyorsunuz zaten internete yazınca çıkan şeyleri alıp atmışsınız söylemişsiniz ban fikir sunun sadece
önceliklde yazdığın yazıya dikkat et bunlar zaten basit hatala interete bakmaya bile gerek yok anlamıyosun bişeydn bide burda sana yardımcı olmaya çalışıyorum bana verdiğin cevaba bak çok biliyosan git internetten bak yap kardeşim.

chiccobl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Esad Çelik
önceliklde yazdığın yazıya dikkat et bunlar zaten basit hatala interete bakmaya bile gerek yok anlamıyosun bişeydn bide burda sana yardımcı olmaya çalışıyorum bana verdiğin cevaba bak çok biliyosan git internetten bak yap kardeşim.
dostum sen anlıyorsan bana yardım et diyorum işte sorun wattman değil işlemciyi m2 yi gpu yu hepsini stress teste soktum stabil ve soğuk çalışıyorlar ram testi yaptım bir sorun yok ama oyuna girince ya da ortalarında bazen sonlarında bi anda kapanıp yeniden açılıyor

seloyldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
seloyldz
dostum sen anlıyorsan bana yardım et diyorum işte sorun wattman değil işlemciyi m2 yi gpu yu hepsini stress teste soktum stabil ve soğuk çalışıyorlar ram testi yaptım bir sorun yok ama oyuna girince ya da ortalarında bazen sonlarında bi anda kapanıp yeniden açılıyor
Hocam zaten wattman ne zaman vereceği belli olmaz bende pc yi hemen açtiktan sonra yada oyunda veriyodu çözümü ekran kartının çektiği voltajı düşürceksin galiba emin değilim am stabil bi hale getiriceksin yinede tam bak sen ona göre ayarla bunula geçiyor diye biliyorum harici düzelmez zaten

rucukutu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Emir
watman hatasında daha çok oyun sırasında ekran görüntüyü kesiyor pc kapanmıyor başıma geldi . sonra ekrana hata verir. Ben güç kaynağından şüpheleniyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,064
Üyeler
140,758
Son üye
Montascy
Top Bottom