Neler Yeni

Yardım Usb bellek olmadan bilgisayar açılmıyor.

Kenzo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Furkan
Merhabalar son 2 haftadır bu durumdan dolayı sıkıntı yaşıyorum am5 bir sistem topladım her şey sorunsuz gayet güzel bir şekilde ilerlerken arctic fan alıp kasanın kendi fanlarını değiştirdim daha iyi bir hava akışı olması için, kasanın kendi fanları 1200 rpm idi onları psu üstüne montajladım kasa destekliyor toplam da 10 adet fan oldu kasada bu şekilde sonrasında kasaya güç verip çalıştırdım anakart boot ışığında kaldı ve ekran gelmedi sonrasında aklınıza gelebilecek çoğu şeyi yaptım en ufak şeyleri vs kasa açıldı etti ama 2. açılışta açılıyordu yeniden başlatmada yine açılmıyordu vs. Format atamaya karar verdim pcye usb 3.0 üzerinden bağladım usbyi bi yeniden başlattım pcyi direkt görüntü geldi ve açıldı bilgisayar hiç bir sorun yokmuş gibi kapattım açtım yine açıldı vs fakat usb çıkarınca pc yine açılmıyor şimdi bunun sebebi ne olabilir sizce ?

Fast boot kapattım çözülmedi
Bir önceki biosa döndüm çözülmedi
İlk boot yapma olarak ssd seçili usb değil yine usb çıkarınca açılmıyor

Ne yaparsam yapayım usb olmadığı zaman ekran gelmiyor ve anakart boot ışığında kalıyor gerçekten kafayı yemek üzereyim ne yapmalıyım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütün fanları çıkardım sorun devam ediyor fanla alakalı bir durum söz konusu değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistem
Anakart: Asus Tuf Gaming B650M-E
İşlemci : Ryzen 7800x3D
Ram : XPG 32GB (2x16GB) Lancer Siyah DDR5 6000MHz CL30
SSD: Samsung 990 Pro heatsink
Western Digital Blue SN570
Ekran kartı : Asus dual 3070
Güç kaynağı: MSI Mag A750GL 750w Gold

Sıvı soğutma: Arctic 360mm argb
Kasa: Dark maxima v30

Son düzenleme: