Neler Yeni

Çözüldü✓ oyundayken laptop cpu sıcaklığı 90-95 derece normal mi

mami21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
muhammed
rdr 2 oynarken sıcaklık değerleri böyle normal mi
model acer nitro 5 an515 58 işlemci i5 12500h ekran kartı rtx4050

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-02-09 164842.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-09 164842.png
    40.6 KB · Hit: 81

1Youti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Abdullah
rdr 2 oynarken sıcaklık değerleri böyle normal mi
model acer nitro 5 an515 58 işlemci i5 12500h ekran kartı rtx4050
Yeni nesil laptopların çoğu bu derecelerde kardeşim ısınıyorlar bunu kabul etmek lazım ha diyorsan ben biraz performansdan ödün verebilirim turbo boost kapatabilirsin ve nitro senseden turbo fan modunu aç kulaklık kullanıyorsan aynı modeli kullanıyorum

şahin doğan

80+ Platinum
Laptoplarda garip değil.

mami21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
muhammed
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni nesil laptopların çoğu bu derecelerde kardeşim ısınıyorlar bunu kabul etmek lazım ha diyorsan ben biraz performansdan ödün verebilirim turbo boost kapatabilirsin ve nitro senseden turbo fan modunu aç kulaklık kullanıyorsan aynı modeli kullanıyorum
sağolun hocam tavsiyeniz için

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

mami21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
muhammed
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptop altında yükseltici var mı ?
hayır yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rica ederim birde eğer biosu ellemekten korkmazsan hyper therading kapatabilirsin oda 5-7 derece etkiliyor ben 75 sabit kullanıyorum a
Rica ederim birde eğer biosu ellemekten korkmazsan hyper therading kapatabilirsin oda 5-7 derece etkiliyor ben 75 sabit kullanıyorum aynı laptopu
Deneyeceğim hocam sağolun 🙏

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

O halde tekrar oyunda sistemi zorlayın ve bu sefer laptobu altından biraz tutup kaldırın o fanların iyice rahat hava alıcağı şekilde, ciddi bir fark görürseniz bir yükseltici alabilirsiniz.

Hyper thread kapatırsan işlemcinin performansını ciddi kısarsın bu bir çözüm değil.

1Youti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Abdullah
O halde tekrar oyunda sistemi zorlayın ve bu sefer laptobu altından biraz tutup kaldırın o fanların iyice rahat hava alıcağı şekilde, ciddi bir fark görürseniz bir yükseltici alabilirsiniz.

Hyper thread kapatırsan işlemcinin performansını ciddi kısarsın bu bir çözüm değil.
Render yapmayacaksa o kadar güce gerek yok bence ekran kartına hayli hayli yeten bir işlemci zaten

mami21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
muhammed

masa üzerinde olduğu için dediğiniz doğrudur hocam fark var havaya kaldırınca

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Render yapmayacaksa o kadar güce gerek yok bence ekran kartına hayli hayli yeten bir işlemci zaten

Altını yükselttiğinde yeterince sıcaklık düşer ise bir yükseltici ile halleder, laptoplarda yükseltici kullanmak 10 dereceye kadar fark yapabiliyor bende victus kullanıyorum yükseltici ile farkı çok.

masa üzerinde olduğu için dediğiniz doğrudur hocam fark var havaya kaldırınca

Laptoplarda yükseltici önemli masada kullanırken :D.

1Youti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Abdullah
oyun oynuyorum sadece
Nvdia denetim masasından fpsyi de 144 ile sınırlandır oyunlarda sınırlandırmanın geçerli olabilimesi için oyunun içinde adı pencereli tam ekranmı öyle bir ayar var onu kullanman gerekiyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,661
Üyeler
149,758
Son üye
bugraatta
Top Bottom