Neler Yeni

Oyunlarda Geforce 920M ekran kartı %1 kullanılıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ebubekir Kazak
İlgilendiği Kategoriler
pc bilgisayar oyunları
Başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartım bazı oyunlarda %1-2 kullanılıyor hatta çoğu zaman %0. bunu nasıl düzeltebilirim? Aslında benim istediğim oyunlar hep ekran kartını %100 kullansın. Bunu nasıl yapabilirim?

aslında forza horizon 4 için yazmıştım forza da ekran kartım hep %1 %2 kullanılıyor grafikleri yükseltiyorum düşürüyorum hiç fark etmiyor yine aynı yine aynı

(Bazı oyunlarda da bir anda %90'dan %10-20'ye düşüyor, çok büyük bir FPS düşüşü oluyor. Bunun çözümü var mı? csgo gibi oyunlarda oluyor bu da)

Sistem;

i5 7200U.

GeForce 920M.

8 GB 2133 MHz RAM DDR4 4x2

120 GB SSD+500 GB HDD.

Hocam ekran ayarlarından "Grafik Ayarları" nı o ekran kartına çevirdiniz mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

xpRN26u.png

Ayarlar ⟶ Ekran ⟶ Grafik Ayarları

Buradan yapabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ebubekir Kazak
İlgilendiği Kategoriler
pc bilgisayar oyunları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ekran ayarlarından "Grafik Ayarları" nı o ekran kartına çevirdiniz mi?

xpRN26u.png
evet hatta çoğu oyunum yüksek performansta ve nvidia denetim masasında 920m seçili

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartım bazı oyunlarda %1-2 kullanılıyor hatta çoğu zaman %0. bunu nasıl düzeltebilirim? Aslında benim istediğim oyunlar hep ekran kartını %100 kullansın. Bunu nasıl yapabilirim?

aslında forza horizon 4 için yazmıştım forza da ekran kartım hep %1 %2 kullanılıyor grafikleri yükseltiyorum düşürüyorum hiç fark etmiyor yine aynı yine aynı

(Bazı oyunlarda da bir anda %90'dan %10-20'ye düşüyor, çok büyük bir FPS düşüşü oluyor. Bunun çözümü var mı? csgo gibi oyunlarda oluyor bu da)

Sistem;

i5 7200U.

GeForce 920M.

120 GB SSD+500 GB HDD.
Ram kullanımını izleyin 7500 seviyelerini geçiyorsa tıkanıyordur ram darboğazı yapar.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,334
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Afterburner üzerinde dahili GPU gösterimini de aktif et, bakalım o mu çalışıyor.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
fıstık

Sistem;

i5 7200U.

GeForce 920M.

120 GB SSD+500 GB HDD.
belkide guc kaynagun tam besleyemiyordur arada belki bir kablo körelmiştir bilemem

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ebubekir Kazak
İlgilendiği Kategoriler
pc bilgisayar oyunları

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
evet az önce baktım 920m seçili işlemcinin ghz ini düşürdüm belki darboğaz oluyordur ekran kartı cpu nun hızına ulaşamıyordur diye ama yine değişmiyor
Onunla alakası yok dostum. Muhtelemen yazılımsal bir sorun var. Driverları DDU kullanarak silin ve en güncelini tekrar yükleyin. Bu şekilde de olmuyorsa temiz kurulum yapın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,772
Üyeler
140,699
Son üye
pilotkalem1
Top Bottom