Neler Yeni

oyunlarda mavi ekran sorunu yaşıyorum sıfır notebook

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ferat Şahin
merhabalar notebookum acer nitro 5 an515-46 windows 11 pro kurdum ve windowsu etkinleştirdim sonrasında tavsiye üzerine nvidianın kendi sitesinden ekran kartımı güncelledim. fakat oyun oynarken çoğu zaman oyundan atıyor veya mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor. bu arada diğer driverları windows kendisi yükledi ben kurcalamadım ve ram 16 gb tek kanal ondan şüpheleniyorum ama boşa şüpheleniyorum galiba. önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Tolga
Sıcaklık değerleri nasıl? Mavi ekran açıklaması nedir? resim aldınız mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ferat Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklık değerleri nasıl? Mavi ekran açıklaması nedir? resim aldınız mı?
resim almadım ama sıcaklık değeri notebook soğutucu ile kullandığım için maks 75i görüyor yeniden başlatırken her seferinde diski tarıyor

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Tolga
resim almadım ama sıcaklık değeri notebook soğutucu ile kullandığım için maks 75i görüyor yeniden başlatırken her seferinde diski tarıyor
Sıcaklık değeri iyi. Mavi ekranda bir hata kodu yazar onu bilirsek bir fikrimiz olabilir. Birde minidump dosyası paylaşımı yaparsanız anlayan arkadaşlar yorumlayabilir. O konuyu ben bilmiyorum malesef.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ferat Şahin
attığınız linke gittim ve minidump dosyam olmadığını gördüm oradaki adımları takip ettim fakat yine minidump dosyam yok ne yapabilirim

neverider

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Kaan akan
Hocam merhaba mavi ekran aldığında stop code alırsın onu İnternete yaz sorun çıkar ama benim düşüncem ekran kartı driverındandır eski sürümü indir biraz öyle kullan sorun çıkmaz ama stop code a bakarak yap farklı bir neden olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ferat Şahin
Hocam merhaba mavi ekran aldığında stop code alırsın onu İnternete yaz sorun çıkar ama benim düşüncem ekran kartı driverındandır eski sürümü indir biraz öyle kullan sorun çıkmaz ama stop code a bakarak yap farklı bir neden olabilir
bazen mavi ekran vermeden de oyundan atıyor ssd'me baktım sorun yok sebebini biliyor musunuz acaba

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ferat Şahin
denilenleri yaptım şimdi de direkt kapatıp yeniden başlatıyor kendini , başlama ekranında da disk taramasını atlamak için basın falan diyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

4c10ecfd-3008-4b00-9f98-d41b6f899c2d.png

arkadaşlar mavi ekran geldiği gibi kapanıyor o yüzden internetten aldım bu görseli sadece ilk cümleden eminim

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
400
İsim
Nedox Bey
hocam sansiniz varsa format atip geri w10 a donun en kolay cozum su anlik aklima gelen

Top Bottom