Neler Yeni

Oyunlardan atma problemi

Dusty07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
seçkin teker
Arkadaşlar merhaba, asus rtx 3060ti , i5 11600 2.8ghz , 16gb (8x2) xpg ram ve gigabyte b560m anakartlı bir sistemim var. Kasa corsair 4000x ve yine corsair'in tek 4 tane fana extra olarak yine corsair'ın tek fanlı sıvı soğutması var. Genel olarak kendi yaptığım oyun fps ve sıcaklık testlerinde tüm oyunları ultra ayarlarda 100 fps e yakın ve daha yukarıda ekran kartı sıcaklığı 70-72 dereceleri geçmeden oynatıyor.. Problem şu ki valorant bile olsa yada ağır sistem isteyen oyun farketmiyor 15-30 dk süre oynadıktan sonra oyundan atıyor yada bazen sistemi resetliyor. bios güncelleştirmesi dahil tüm güncelleştirmeleri yaptım. Acaba farklı bir çözüm öneriniz yada tavsiyeniz var mı bu problemden nasıl kurtulabilirim?

Yunus Yıldız

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Captain Jack Sparrow
Arkadaşlar merhaba, asus rtx 3060ti , i5 11600 2.8ghz , 16gb (8x2) xpg ram ve gigabyte b560m anakartlı bir sistemim var. Kasa corsair 4000x ve yine corsair'in tek 4 tane fana extra olarak yine corsair'ın tek fanlı sıvı soğutması var. Genel olarak kendi yaptığım oyun fps ve sıcaklık testlerinde tüm oyunları ultra ayarlarda 100 fps e yakın ve daha yukarıda ekran kartı sıcaklığı 70-72 dereceleri geçmeden oynatıyor.. Problem şu ki valorant bile olsa yada ağır sistem isteyen oyun farketmiyor 15-30 dk süre oynadıktan sonra oyundan atıyor yada bazen sistemi resetliyor. bios güncelleştirmesi dahil tüm güncelleştirmeleri yaptım. Acaba farklı bir çözüm öneriniz yada tavsiyeniz var mı bu problemden nasıl kurtulabilirim?
sistemi ilk topladığım zaman bende de aynı sorun vardı 15 20 dk oynadıktan sonra oyun donuyordu sonra otomatik reset atıyordu
sorunu ramlerin mhzlerini 3000 e çekmiştim öyle düzelmişti
dünde bios güncellemesi yaptım 3600mhzde şu an sorunsuz çalışıyor
eğer dediğimden kaynaklı dğeilse bir fikrim yok kolay gelsin

Dusty07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
seçkin teker
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Malesef bu şekilde de olmuyor 2 ram de 3200mhz de şuan xmp profili açık şekilde ama hala aynı şekilde atıyor oyunlardan.

Dusty07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
seçkin teker
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çözüm öneren olursa çok makbule geçer dostlar.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Şu rehberi bir uygula.

Top Bottom