Neler Yeni

Özel plaka nasıl çıkartılır ?

Brawe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
raşit özbek
Merhaba motorum için özel plaka yapmak istiyorum . Prosedür nasıl veya o plaka boştamı nasıl öğrenirim ? Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

pc ustasi1

80+ Silver
Merhaba motorum için özel plaka yapmak istiyorum . Prosedür nasıl veya o plaka boştamı nasıl öğrenirim ? Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Ne koycan ? Merak ettim

GirayHan

80+ Gold
bağlı bulunduğun ilde ki trafik şubeye gidiyorsun plaka listesinden seçiyorsun fiyatını söylüyorlar polis güçlendirme vakfına yatırıyorsun dekondunu veriyorsun ordan ruhsatı değiştiriyorsun plaka basım yerine gidiyorsun harcı ödüyorsun plakanı takıyorsun.

Mr_Yigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Yiğit Yorulmaz
Hocam trafiğe gidiyorsunuz aracı almadan önce
Mesaj otomatik birleştirildi:

bağlı bulunduğun ilde ki trafik şubeye gidiyorsun plaka listesinden seçiyorsun fiyatını söylüyorlar polis güçlendirme vakfına yatırıyorsun dekondunu veriyorsun ordan ruhsatı değiştiriyorsun plaka basım yerine gidiyorsun harcı ödüyorsun plakanı takıyorsun.
Ancak aracı almadan önce yapması gerekiyor adına kaydediliyor plaka araci alinca plaka değiştiricem diyorsun direkt o araca geçiyor plakan

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Can BOZKURT
Aracılarla hallediliyor atıyorum adın murat ciddi özel istiyorsun 41 MRT 56 diyelim ayarlanıyor onun dışında trafik şubeden

GirayHan

80+ Gold
Hocam trafiğe gidiyorsunuz aracı almadan önce

Ancak aracı almadan önce yapması gerekiyor adına kaydediliyor plaka araci alinca plaka değiştiricem diyorsun direkt o araca geçiyor plakan
aldıktan sonra da yaparsın farketmez. plaka değişimi mümkün.

GirayHan

80+ Gold
Hocam nasıl mümkün araca plaka çıktıktan sonra değiştiremiyorsunuz
kim demiş onu sana ? :D Şunu atalım da hem sen hem başkaları bilgilensin.

1715337599558.png

GirayHan

80+ Gold
Hocam ben araştırdığım zaman öyle olduğunu söylemişlerdi ama iddia edemem çok bilgi sahibi değilim siz söylüyorsanız bir bildiğiniz vardır.
bi yukarı attım şartları bilgin olsun.

ben sıfır motor aldım 2.5 ay önce mesela noterde değiştirmedim acelem vardı işlemler için normal plaka çıkardım. 1 hafta önce gittim işlemleri yaptırdım ilk plakayı söktürüp özel plaka taktırdım. yani mümkün.

Mr_Yigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Yiğit Yorulmaz
bi yukarı attım şartları bilgin olsun.

ben sıfır motor aldım 2.5 ay önce mesela noterde değiştirmedim acelem vardı işlemler için normal plaka çıkardım. 1 hafta önce gittim işlemleri yaptırdım ilk plakayı söktürüp özel plaka taktırdım. yani mümkün.
Çok teşekkürler hocam bilmiyordum böyle olduğunu.

GirayHan

80+ Gold
Çok teşekkürler hocam bilmiyordum böyle olduğunu.
rica ederim. varsa niyetin değiştirebilirsin sende sorun olmaz. zaten şöyle düşün plaka aldın diyelim sende anısı olan numaralar hatırlatmalar yada türkçede bazı küfür sözlerini anımsatacak kısaltmalar çıktı diyelim ne yapmalı ? bu gibi durumlar için devlet diyor ki istediğin zaman yada keyfine kalmış plakayı beğenmezsen değiştirebilirsin diyor. plakasında küfür kısaltması çıkan arkadaşım da oldu bu gibi durumlar oluyor adam 1 hafta kendine gelememişti :kekw:

Mr_Yigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Yiğit Yorulmaz
rica ederim. varsa niyetin değiştirebilirsin sende sorun olmaz. zaten şöyle düşün plaka aldın diyelim sende anısı olan numaralar hatırlatmalar yada türkçede bazı küfür sözlerini anımsatacak kısaltmalar çıktı diyelim ne yapmalı ? bu gibi durumlar için devlet diyor ki istediğin zaman yada keyfine kalmış plakayı beğenmezsen değiştirebilirsin diyor. plakasında küfür kısaltması çıkan arkadaşım da oldu bu gibi durumlar oluyor adam 1 hafta kendine gelememişti :kekw:
Hocam biz de motor aldığmızda plaka pz çıkmıştı kendime gelemedim sskejdj o zaman sormuştum değiştiremezsin dediler.
Ben de plakayı motorun koltuğunun altında taşıdım hiç takmadım motora polis durdurunca diyordum memur bey şu plakaya bakın takılır mı diye gülüp geçiyorlardi öyle bindim sonra da sattık gitti.

Top Bottom