Neler Yeni

Paramgüvende ile telefonumu sattım

nihatcebi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Nihat Çebi
Eğer bu işte profesyonel biriyse, arka kapağını açıp kamerayı söküp leş bi kamera koyup tekrar kapağı kapatıp sana geri yollayabilir. Burası Türkiye 1-2 sohbet etmekle güven kazanmanı istemem. O yüzden elden harici satmayım derim hocam. Zamanında az olaylar yaşanmadı bu param güvende olayında. Belki telefon kargoda çalınacak veya kargoda hasar alıcak. O zaman ne yapacaksınız? İyi düşünün derim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
ahmet enes çakırcı
İlgilendiği Kategoriler
Araba,, Bilgisayar,Oyun
Discord
O'Conner#0815
Yukarıda yazanlar bayağı abartmış olayı sizi mağdur etmek isteyen illaki bir şekilde mağdur eder ama sizin de enayi olmadığınızı var sayar isek adam telefonu beğenmeyip size geri yollarsa iadeyi kabul etmeme hakkına sahipsiniz kanıtlarını sahibindene yolladiginiz takdirde. Paranızı her türlü alırsınız.

Yukarıda birisi yazmış yok siz gönderdiğiniz günden itibaren başlıyor inceleme süreci vs vs diye öyle bir şey yok sayısız defa param güvende ile alım satım yaptım. Kargo takibi var sahinindende oradan da bakabilirsiniz kargo teslim edildi bilgisi girildiği andan itibaren alıcınin 3 günlük inceleme süreci başlar. Eger 3 gün geçtiği taktirde hala onay vermemisse para size geçer yani otomatik onaylanır. İsterse alıcı 1. Günden de ürünü onaylar para size erkenden geçer.

Ortada korkacak bir şey yok sadece farklı isimden girilen ibanda ne olur onu bilmiyorum ben kendi hesabimla işlem yaptığım icin sorun olmamıştı. Siz sadece gönderirken iyice sağlam bir şekilde gönderdiğinizden emin olun ve videoya çekin göndermeden önce yeterli.
nasıl bi video çekicem

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
İstediğin videoyu çek bir sorundan sonra tek muhatabın avukat olur.

Not: sahibinden.com sadece satıcıları konu hakkında bilgilendirmektedir. sahibinden.com satıcılara yönelik olarak adınıza yasal bir işlem başlatamamaktadır. Sorunlarınız için ilgili satıcı hakkında mevzuat ve mesafeli satış sözleşmesi hükümleri çerçevesinde yasal yollara başvurabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak
Alıcı ürünü beğenmedi ama bana eksik / bozuk yolladı. Ben ne yapacağım?

sahibinden.com, ürünler ve ilanlar konusunda sadece yer sağlayıcı hizmeti vermekte olup ürünlerin içeriğini bilmemektedir. Ürünün bozuk gönderildiği veya bozuk geldiği yönünde bir karar verememektedir.

Hasarsız olarak gönderim yaptığınız ürününüze zarar verilerek geri gönderim yapıldıysa konuyla ilgili olarak size gelen ürünle ilgili olarak alıcı hakkında yasal yollara başvurabilirsiniz. Bu doğrultuda öncelikle ürün gönderirken paketleme işlemini kargo görevlisinin yayında gerçekleştirmeniz ve ürünün genel görünüşü hakkında kargo görevlisine ürünü gönderirken bir tutanak tutturmanızı öneririz. Aynı şekilde tarafınıza gelen ürünü de kargo görevlisinin yayında tutanak tutturarak açabilirsiniz. Ürününüzle ilgili olarak bu şekilde oluşabilecek bir durumda elinizdeki belgeleri yasal bir işlem başlatmak için kullanabilirsiniz.
Ekran kartı bilgisayar işlemci vs vs bı ton şey sattım sadece ucuz hasar almayacak canımi yakmayack ürünleri get ile sattım. Ben asla telefon satmam. Kargoda olası bir hasar durumunda siparişin iptal olacak uğraşıp duracan vs vs

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
ahmet enes çakırcı
İlgilendiği Kategoriler
Araba,, Bilgisayar,Oyun
Discord
O'Conner#0815
Yukarıda yazanlar bayağı abartmış olayı sizi mağdur etmek isteyen illaki bir şekilde mağdur eder ama sizin de enayi olmadığınızı var sayar isek adam telefonu beğenmeyip size geri yollarsa iadeyi kabul etmeme hakkına sahipsiniz kanıtlarını sahibindene yolladiginiz takdirde. Paranızı her türlü alırsınız.

Yukarıda birisi yazmış yok siz gönderdiğiniz günden itibaren başlıyor inceleme süreci vs vs diye öyle bir şey yok sayısız defa param güvende ile alım satım yaptım. Kargo takibi var sahinindende oradan da bakabilirsiniz kargo teslim edildi bilgisi girildiği andan itibaren alıcınin 3 günlük inceleme süreci başlar. Eger 3 gün geçtiği taktirde hala onay vermemisse para size geçer yani otomatik onaylanır. İsterse alıcı 1. Günden de ürünü onaylar para size erkenden geçer.

Ortada korkacak bir şey yok sadece farklı isimden girilen ibanda ne olur onu bilmiyorum ben kendi hesabimla işlem yaptığım icin sorun olmamıştı. Siz sadece gönderirken iyice sağlam bir şekilde gönderdiğinizden emin olun ve videoya çekin göndermeden önce yeterli.
tamam sağolun en güzel şekilde siz anlattınız tek bi sorum var burda benim ürünü kargolamam bekleniyo ve sadece ücretsiz kargo kodu var adres falan yazmıyor napıcam kargoyu verirken

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,598
İsim
Selim
sonuçta telefonu geri yolladığında bana bende bakıyorum telefon yolladığım gibimi ona göre onaylıyorum onaylamassam para hala havuzda kalıyo diye biliyorum
Yok öyle bir şey hocam. Karşı taraf bozuk iade ederse ve sen kabul etmezsen sistem otomatik kabul edecek ve para size yatacak. Bu süreçte parayı teslim alıp mahkemeye başvuru yapacaksınız ama bu davalar ikincil davalardır. Yani sizin dava sürekli ertelencek ve maddi olarak iyi değilseniz devlet avukat verecek size. Sürekli mahkemeye gidiceksiniz ve bu süreç 4 yıl sürebiliyor.

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
Yok öyle bir şey hocam. Karşı taraf bozuk iade ederse ve sen kabul etmezsen sistem otomatik kabul edecek ve para size yatacak. Bu süreçte parayı teslim alıp mahkemeye başvuru yapacaksınız ama bu davalar ikincil davalardır. Yani sizin dava sürekli ertelencek ve maddi olarak iyi değilseniz devlet avukat verecek size. Sürekli mahkemeye gidiceksiniz ve bu süreç 4 yıl sürebiliyor.
Sahibinden etinden sütünden faydalanıp hiçbir şeye karışmaması saçma. Bence en azından kargolar ilk sahibinden yetkili biryerjne gidip test edilip incelenip sonradan alıcıya gitse mağduriyetler çok azalır. Ama bunun içinde uğraşması lazım masraf vs vs.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,598
İsim
Selim
Sahibinden etinden sütünden faydalanıp hiçbir şeye karışmaması saçma. Bence en azından kargolar ilk sahibinden yetkili biryerjne gidip test edilip incelenip sonradan alıcıya gitse mağduriyetler çok azalır. Ama bunun içinde uğraşması lazım masraf vs vs.
Uğraşmıyor ayrıca oraya madde eklemiş yani kanıt varsa mağdur olmazsınız diyor 😄 ama normal vatandaş bilmiyor ki bu kanıt olayını mahkemede sunman gerektiğini. Şu forumun yüzde 80 oranı 4 yıllık özel avukatlı bir duruşmayı kaldıracak ne maddi gücü var ne de vakti 👍 binlerce öncelikli dava varken ve bunlara her gün yenisi eklenirken sizin uyduruk dolandirilik davaniza bakmazlar genelde duruşma oluyor ve sonra ki duruşma 6 ya da 1 yıl sonra diyor, tekrar gidiyorsun bir daha erteleniyor yani bu süreç 4 yıl sürebiliyor ve bu süreçte avukat parasını cebinizden ödüyorsunuz 👍

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
Uğraşmıyor ayrıca oraya madde eklemiş yani kanıt varsa mağdur olmazsınız diyor 😄 ama normal vatandaş bilmiyor ki bu kanıt olayını mahkemede sunman gerektiğini. Şu forumun yüzde 80 oranı 4 yıllık özel avukatlı bir duruşmayı kaldıracak ne maddi gücü var ne de vakti 👍 binlerce öncelikli dava varken ve bunlara her gün yenisi eklenirken sizin uyduruk dolandirilik davaniza bakmazlar genelde duruşma oluyor ve sonra ki duruşma 6 ya da 1 yıl sonra diyor, tekrar gidiyorsun bir daha erteleniyor yani bu süreç 4 yıl sürebiliyor ve bu süreçte avukat parasını cebinizden ödüyorsunuz 👍
2018 de bir olay için mahkemeye başvurduk. İlk duruşma 8 ay sonraydi ilk duruşmaya gittik bizle karşı taraf iki kelam.edip ertelenmiştir dedi. 9 ay sonraya ertelendi, 9 ay sonra gittiğimiz de hakim tatildeymis tekrar 8-9 ay sonraya attı biz konunun ne olduğunu unuttuk resmen :) yurtdışında anlatsan fıkra sanarlar

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,598
İsim
Selim
2018 de bir olay için mahkemeye başvurduk. İlk duruşma 8 ay sonraydi ilk duruşmaya gittik bizle karşı taraf iki kelam.edip ertelenmiştir dedi. 9 ay sonraya ertelendi, 9 ay sonra gittiğimiz de hakim tatildeymis tekrar 8-9 ay sonraya attı biz konunun ne olduğunu unuttuk resmen :) yurtdışında anlatsan fıkra sanarlar
Eskiden sürekli adliyede işim olduğu için ve hakim ya da üst düzey memurlarla iç içe olduğumdan bu davaları iyi biliyorum. Öncelikli davalar hemen işleme alınır ama bu tarz yan davalar sürekli ertelenir çünkü adliyeler çok dolu ve zengin degilseniz kimse ilgilenmez sizinle 👍 10 bin liralık ürün için 100 bin TL avukat parası kimse vermez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Okan
tamam sağolun en güzel şekilde siz anlattınız tek bi sorum var burda benim ürünü kargolamam bekleniyo ve sadece ücretsiz kargo kodu var adres falan yazmıyor napıcam kargoyu verirken
Sizin bir şey yapmaniza gerek yok hangi firma ise kargo şubeye gidip kodu verdiğiniz zaman geri kalan bilgileri kendiler dolduruyorlar sistemlerinde yazıyor adres vs. Ürünü verip kodu söylemeniz yeterli

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Hiç uğraşma kardeş. Ver ibanini yapsın havaleyi kargoya kendin ver. Öbür türlü gelecek şu oldu bu çıktı diyerek iadeyi bı koycak olan sana olcak.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,100
Üyeler
157,030
Son üye
wolfthro
Top Bottom