Neler Yeni

Yardım Pc 2 saniyede bir açılıp kapanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Süha Özcan
Bugün pcyi temizliyim dedim ekran kartını tamamen çıkardım temizledim ve işlemcinin termal macunu yenilemek için fanını çıkardım onun haricinde süpürge ile kasanın içini temizledim.Pcyi açtığımda 1-2 saniye ışıklar fanlar geliyor sonra gidiyor sanki güç yetmiyormuş gibi oluyor rutin şekilde devam ediyor aynı şey sebebi ne olabilir acaba ?

FrowSide

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Berkay Fidan
statik elektriklenme olmuş olabilir ram leri çıkarıp alt kısmını bir silgi ile sil tekrar tak eğer olmazsa topraklama yap

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Süha Özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ramin yerini değiştirdim bu sefer açılıyor pc fakat kasa fanları hep dönerken ekran kartının fanı bir süre sonra yine duruyor ve kasadan tık tık tık sesleri geliyor açılırken.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,854
İsim
Mert Can Ergün
statikk elektrik olmuştur uzay sistem de dene bi

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,854
İsim
Mert Can Ergün
Bilgisayar parçalarını kasanın içine toplamadan kasasız bir biçimde herhangi bir yere toplamaktır.

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
CLR_CMOS yapmayı denermisin dostum?

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Anakartın üzerinde CLR_CMOS yazan bir soket var genelde alt kısımlarda olur soketi bulduktan sonra tornavida ile bir kere değmeniz yeterli

AlperBey0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ahmet Alper Aslan
Bugün pcyi temizliyim dedim ekran kartını tamamen çıkardım temizledim ve işlemcinin termal macunu yenilemek için fanını çıkardım onun haricinde süpürge ile kasanın içini temizledim.Pcyi açtığımda 1-2 saniye ışıklar fanlar geliyor sonra gidiyor sanki güç yetmiyormuş gibi oluyor rutin şekilde devam ediyor aynı şey sebebi ne olabilir acaba ?
statik elektriklenme psunun şarterini kapat açma tuşuna 10-15 saniye kadar basılı tut

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Süha Özcan
Sorun çözüldü arkadaşlar 3-4 gündür pcye bakmaya vakit yoktu bugün bir daha bastım tuşa kendi kendine çözüldü.

Top Bottom