Neler Yeni

PC Açıkken Çay Döküldü Açılırken Donup Kalıyor Yardım

denjz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Denizhan
Ya sadece 2-3 damla şekerli çay neden bu etki yarattı anlamıyorum

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,885
İsim
Mehmet
Dostum gerçekten çok teşekkürler ama sanırsam ben 10 kere falan açmaya çalıştım hatayı anlamak için
Kanka sen daha fazla açmaya çalışma da şimdi, umarım kalıcı bir zarar oluşmamıştır.

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,885
İsim
Mehmet
Öyle yapıcam yatırdım kasayı biraz kurusun yarın bakıcam
Şekerli sıvı kurusa dahi o şekerin orda kalması sıkıntı, temizlenmesi gerek. Bunun temizliği hızlı kuruduğu için etil alkol ile yapılıyor. Senin aldığın hatayı da arattığımda ekran kartından kaynaklandığını gördüm. Muhtemelen sorun ekran kartında. Bunu düzeltmek için ekran kartının temizlenmesi gerek. Sanıyorum sen bunu kendin yapmazsan daha sağlıklı, normalde direkt kartını alıp yetkili servise götürmeni söylerdim onlar temizleyebilirdi ancak başka parçalara da bulaşmış olabilir. Cihaz ile işini iyi bilen bir bilgisayarcıya gitmeni tavsiye ederim.
Başka zaman için de aklında olsun, elektronik bir cihazın sıvı ile temas etmişse açmaya çalışma, fön makinası kullanma. Cihazı hemen kapatıp varsa ve mümkünse bataryasını çıkartıp kurumasını bekle. Eğer deniz suyu gibi tuzlu veya senin durumundaki gibi şekerli bir şey vs ise onun temizlenmesi de gerekecek, önce temizlenip sonra kurutulup daha sonra çalıştırılması gerekir, yine de hasar almış olabilir ve o zaman bazı parçaların onarımı veya değişimi gerekebileceği gibi cihaz tamamen elden gidebilir de. Geçmiş olsun umarım bilgisayarın zarar görmemiştir.

FurkanCag

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Furkan Çağlayan
ekrankartini cikar anakartda goruntu cikisi varsa ordan bi goruntu alabiliyomusun bak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,811
Üyeler
152,963
Son üye
award
Top Bottom