Neler Yeni

Yardım Pc Açılırken İlk Biosa Giriyor

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar bilgisayarı açıyorum ilk önce bios ekranı geliyor sonra sağ üstten kapatıyorum daha sonra win10 açılıyor normalde 25 sn de açılan pc 1.30 dk da açılıyo lütfen yardım edin internette bir sitede '' Öncelikle BİOS ayarlarına girin. Oradan BOOT diye bir başlık göreceksiniz. Oraya girdikten sonra F5-F6 diye hatırlıyorum. Windows hangi diskte kurulu ise onu ilk sıraya diğer depolama biriminizi ikinci sıraya getirin. F10 basın gelen uyarıya evet diyin. '' Yazıyor bunu yapsam düzelirmi düzelmezsede lütfen yardım edin.

cancng

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mahmut Can
Bilgisayarında düzgün bi bootloader yok. Mümkünse diski biçimlendir ve temiz bi Windows 10 kur. Boot manager ile otomatik olarak açılması lazım, BIOS gelmesi normal değil.

berkay SİCİMLİ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
BERKAY SİCİMLİ
Arkadaşlar bilgisayarı açıyorum ilk önce bios ekranı geliyor sonra sağ üstten kapatıyorum daha sonra win10 açılıyor normalde 25 sn de açılan PC 1.30 dk da açılıyo lütfen yardım edin internette bir sitede '' Öncelikle BİOS ayarlarına girin. Oradan BOOT diye bir başlık göreceksiniz. Oraya girdikten sonra F5-F6 diye hatırlıyorum. Windows hangi diskte kurulu ise onu ilk sıraya diğer depolama biriminizi ikinci sıraya getirin. F10 basın gelen uyarıya evet diyin. '' Yazıyor bunu yapsam düzelirmi düzelmezsede lütfen yardım edin.
diskini biçimlendir format at demicem kökten windows 10'u yeniden kur driverları güncelle

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarında düzgün bi bootloader yok. Mümkünse diski biçimlendir ve temiz bi Windows 10 kur. Boot manager ile otomatik olarak açılması lazım, BIOS gelmesi normal değil.
Windows ssd de kurulu ssd ye daha önce format attım ve düzeldi sonra bi 13 gün kullanmadım pc yi ve tekrar açtığımda gene bios ekranına girdi 2 gün bu şekilde kullandım ve sonra tekrar düzeldi ancak bugün tekrar oldu belki bir çözümü vardır diye yazdım tek çözüm ssd ye hard reset atıp windowsu tekrar kurmak mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

diskini biçimlendir format at demicem kökten windows 10'u yeniden kur driverları güncelle
birde bugün win10 u güncelledikten sonra oldu genede win10 u tekrar kurmam lazım dimi

berkay SİCİMLİ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
BERKAY SİCİMLİ
Windows ssd de kurulu ssd ye daha önce format attım ve düzeldi sonra bi 13 gün kullanmadım PC yi ve tekrar açtığımda gene bios ekranına girdi 2 gün bu şekilde kullandım ve sonra tekrar düzeldi ancak bugün tekrar oldu belki bir çözümü vardır diye yazdım tek çözüm ssd ye hard reset atıp windowsu tekrar kurmak mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde bugün win10 u güncelledikten sonra oldu genede win10 u tekrar kurmam lazım dimi
valla knkm ben her zmn windwos güncellemerli kapatım cünkü bendede windwos 10 çökmüstü güncellemeden dolayı güncellemeler su sıralar sıkıntı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,508
Üyeler
142,942
Son üye
datfraq
Top Bottom