Neler Yeni

Pc Açılırken reboot and select proper boot device hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
SivasınGülü
Merhabalar Bilgisayarı açarken arada bir reboot and select proper boot device hatası alıyorum ilgili görsel:
IMG-20190821-WA0001.jpg

Bundan 1 ay önce aldım bu hatayı. Çözüm olarak Ram çıkarıp taktım düzeldi.
2 gün önce aldım tekrardan ram çıkardım taktım düzelmedi bios updatelerini sıfırladım ssd anakart bağlantı kablosunu değiştirdim düzeldi.
Bugün yine aynısı oldu pc açılırken Anakart model ekranında kalıyor biosa girmiyor klavye çalışmıyor biraz bekleyince tekrar bu hata geliyordu. Tekrar başlatınca yine aynısı oldu anakart model ekranında kalıyor klavye işlemiyordu bios tuşuna bastıktan bir müddet sonra girebildim. Bugün çözüm olarak bios uptadelerini sıfırladım, ram söktüm taktım, ssd ve harddisk kablolarını değiştirdim ssd yerini değiştirdim düzeldi.
Not: Ramı farklı slota taktım denedim yine aynısı olmuştu. dipnot: bugün pc açarken harddisk veya ssd den tam çıkaramadım ses geliyordu o anakart ekranında takılı kalırken.
Bu hatanın sebebi ne olabilir hangi donanımdan kaynaklı olabilir _?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarı dizeli 7 ay falan oldu bu arada eski bir bilgisayar değil parçalar sıfır alındı :) Parçaların piyasaya çıkışı eski olabilir ama :)

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
SSD de problem var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
SivasınGülü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
SivasınGülü
Hayır etkilemez Problem Boot aygıtında yani SSD de. Bios varsayılan mı?
SSD James Donkey bios varsayılan ne demek bilmiyorum ama önceden böyle bir hata almıyordum işte ve bu hata 2 arkadaşımda daha oluşuyor arada

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
SSD James Donkey bios varsayılan ne demek bilmiyorum ama önceden böyle bir hata almıyordum işte ve bu hata 2 arkadaşımda daha oluşuyor arada
James Donkey kullanıcıları yarı yolda bırakabiliyor, görüyoruz duyuyoruz. Anakartınız nedir ona göre bios hakkında bir şeyler söyleyebileyim.

gt 210

80+
Merhabalar Bilgisayarı açarken arada bir reboot and select proper boot device hatası alıyorum ilgili görsel:
Alıntıyı görüntüle

Bundan 1 ay önce aldım bu hatayı. Çözüm olarak RAM çıkarıp taktım düzeldi.
2 gün önce aldım tekrardan RAM çıkardım taktım düzelmedi bios updatelerini sıfırladım SSD anakart bağlantı kablosunu değiştirdim düzeldi.
Bugün yine aynısı oldu PC açılırken Anakart model ekranında kalıyor biosa girmiyor klavye çalışmıyor biraz bekleyince tekrar bu hata geliyordu. Tekrar başlatınca yine aynısı oldu anakart model ekranında kalıyor klavye işlemiyordu bios tuşuna bastıktan bir müddet sonra girebildim. Bugün çözüm olarak bios uptadelerini sıfırladım, RAM söktüm taktım, SSD ve harddisk kablolarını değiştirdim SSD yerini değiştirdim düzeldi.
Not: Ramı farklı slota taktım denedim yine aynısı olmuştu. dipnot: bugün PC açarken harddisk veya SSD den tam çıkaramadım ses geliyordu o anakart ekranında takılı kalırken.
Bu hatanın sebebi ne olabilir hangi donanımdan kaynaklı olabilir _?

Bilgisayarı dizeli 7 ay falan oldu bu arada eski bir bilgisayar değil parçalar sıfır alındı :) Parçaların piyasaya çıkışı eski olabilir ama :)
Ben de bu hatayı aldım o hatayı almadan önce pc nin içini makine ile çekmiştim araştırdım hdd kablosu gevşemiş olabilir dediler düzeldi kablolamaya bak bi istersen

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
SivasınGülü
James Donkey kullanıcıları yarı yolda bırakabiliyor, görüyoruz duyuyoruz. Anakartınız nedir ona göre bios hakkında bir şeyler söyleyebileyim.
Anakrt Gigabyte A320M-S2H biosu f50 en son sürümü güncelledim

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
Anakrt Gigabyte A320M-S2H biosu f50 en son sürümü güncelledim
Anakartın kitapçığına baktım fonksiyon tuşlarına (F)rastlayamadım, Biosu güncellediğinize göre arayüze yabancı değilsiniz. Default (varsayılan) tuşu F tuşlarından biri F6 olabilir, F8 olabilir bunu bios ekranında görürsünüz o F tuşuna basıp kaydedip çıkmanız gerekiyor.
Ayrıca Boot sekmesinde boot aygıtları sıralaması nasıl SSD 1. sırada mı?

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
CrystalDiskInfo programı ile bütün disklerin sağlam olup olmadığını kontrol edin. Fotoğraf paylaşabilirsiniz. Kullandığınız sata kablolarında sorun olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
SivasınGülü
CrystalDiskInfo programı ile bütün disklerin sağlam olup olmadığını kontrol edin. Fotoğraf paylaşabilirsiniz. Kullandığınız sata kablolarında sorun olabilir.
böyle bir şey çıktı

Ekler

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    416.2 KB · Hit: 129

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
SivasınGülü
buda SSD İÇİN

Normal görünüyor. Fazla sata kablonuz varsa değiştirin.
Kabloları değiştirdim disklerde hata yoksa bakalım ilerleyen süreçte ne olacak

Ekler

• Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    780.6 KB · Hit: 94
Top Bottom