Neler Yeni

PC AÇILMIYOR BİOS ŞİFRESİ YUZUDEN

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
OZAN TANKUŞ
Konuyu yükseltebilir misin hocam olacak gibi değilse mecbur mahallenin tamircisine götüreceğim
Bütün yazışmaları okudum. Bios şifresini kolay kolay resetleyemezsin. Hele ki disk çıkararak. Adı üstüne. BIOS şifresi. Bazı durumlarda Bios pilini sökmek çözüm olabiliyor fakat sizde işe yaramamış. Bazı anakartların üzerlerinde CLR_CMOS yazısı vardır. Jumper olarak geçer. 2 tür konumu vardır. Onu reset konumuna getirip tekrar normal konuma getirince sıfırlaması gerekir. Dediğim gibi bazı anakartlarda bu şekilde olmuyor. İyi bir anakart tamircisine götürürsen yapabilir.

ENSKRKMZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Enes
Bütün yazışmaları okudum. Bios şifresini kolay kolay resetleyemezsin. Hele ki disk çıkararak. Adı üstüne. BIOS şifresi. Bazı durumlarda Bios pilini sökmek çözüm olabiliyor fakat sizde işe yaramamış. Bazı anakartların üzerlerinde CLR_CMOS yazısı vardır. Jumper olarak geçer. 2 tür konumu vardır. Onu reset konumuna getirip tekrar normal konuma getirince sıfırlaması gerekir. Dediğim gibi bazı anakartlarda bu şekilde olmuyor. İyi bir anakart tamircisine götürürsen yapabilir.
Şifreyi biliyorum zaten. Dediğim ayarı yapmaya çalışırken oldu

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
OZAN TANKUŞ
Şifreyi biliyorum zaten. Dediğim ayarı yapmaya çalışırken oldu
Bu tür saçma problemleri eski anakartımda yaşıyordum. Markası saçma bir şeydi. Bilindik büyük marka taktırmakta fayda var. Buga girmiş belliki.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,978
Üyeler
156,416
Son üye
yamall
Top Bottom