Neler Yeni

PC Bazen Açılmıyor

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Elbruz Mâfe
Arkadaşlar bir bilgisayar aldık 2. elden (bilgisayar gayet iyi çalışıyordu ama yeni bir pc değil eski bir sistem) fakat bi 2 hafta sonra açılmadı bilgisayar. Aslında açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor anlayacağınız ekran kartını okumuyor/çalışmıyor ben de başka bir sistemden kendi kartım olan 750 ti takdım açıldı ama sorun burda başladı. O eski pc den çıkan kart da benim 750 ti ı çıkardığım pc de çalışıyordu yani kartta bir problem yoktu. Neyse nedense o kartı artık pc okumuyordu ne yapsak çalıştıramadık biosdan vs her türlü ayarı denedik ama nafile. Neyse sistem onboard kullanılmaya başladı ve yakın bi zamanda başka bir akraba sisteme kendi ekran kartını denemek istemiş o da çalışmamış denemiş etmiş vs sonra almış kartı kendi bilgisayarına takmaya çalışınca ilk başta kendi pcsinde de okumamış sonradan okumuş kartı yani bu bilgisayardaaki kart okuyup okumama durumu ne olabilir sizce ?? elektronik cihazlarda böyle delirtici şeyler sık sık başıma geliyor kafayı yemek üzereyim.

andires42

80+ Silver
Anakart değiştir hiç uğraşma o pc ekran kartını bile bozar. Belki chipsetlerden biri arızalanmıştır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Elbruz Mâfe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anakartı değiştirdim hocam yine çalışmadı asus m4n78 anakart aldım ordan da görüntü alamıyorum ama o da aynı şekilde 750ti ile çalışıyor biraz daha ayrıntı vereyim konuyu biraz karışık anlatmışım sanırım pek forum deneyimim olmadığı için

saphhire hd4650 ekran kartım var elimde ve şu ana kadar sadece kendi bilgisayarımın anakartı olan MSI 970A-G43 kart ile çalıştırabildim diğer sistemlerde ekrana görüntü alamadım diğer denediğim anakartlar ise asus m4n78 ve gigabyte ga-m61pme-s2 bu iki anakartta çalışamayan ekran kartı nasıl oluyor da benim sistemimde çalışıyor akıl erdiremiyorum

Aklında soru işareti olanlar varsa hd 4650 ile çalıştıramadığım bu 2 anakartı 750ti ile çalıştırabiliyorum :D ekrana görüntü geliyor yani 750ti ile. acaba hd4650 yi küçümsüyorlar mı ben anlamadım hiç bir şey bu durumdan yıllarca bilgisayarlar uğraştım ilk defa böyle bir olay başıma geliyor
Anakart değiştir hiç uğraşma o PC ekran kartını bile bozar. Belki chipsetlerden biri arızalanmıştır.

andires42

80+ Silver
Sapphire ekran kartının pinlerini mavi yumuşak silgiyle temizlenmesi öneririm.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,170
Üyeler
140,149
Son üye
jennn
Top Bottom