Neler Yeni

Pc boştayken direk donuyor acill yardım

Laykx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Musa Şimşek
@Abdullah Hacıgül.
Emek emek bir sistem topladım genel özellikler şöyle sorunum alttadır

Anakart ►MSI MPG X570 G.E.W 4400MHz(O.C)
İşlemci ►RYZEN 5 5600X
Ekran Kartı ►GIGABYTE 5700 XT GAMING OC 8GB 256Bit BU EKRAN KARTIM VARDI SATTIM ŞUAN RX 550 KULLANIYORUM
HDD ►SEAGATE 2TB 7200RPM 256MB
M2 SSD ►JD 1TB 2100MB-1700MB
Bellek ►G.Skill 4x16 3600MHZ CL16
SSD ►JD 960GB 2.5" 520MB-500MB
Kasa ►GamePower WARCRY
Monitör ►GAMEBOOSTER 27'' 165HZ 1MS
Sıvı Soğutma ►CM ML360R ARGB 360mm
Güç Kaynağı ►XIGMATEK 850W 80+GOLD FM

Sistemim bunlar evet dediğim gibi 5700xt vardı rx550 aldım ama sorunlarım 5700xt varken de devam ediyordu şimdi sorunum budur
Sistemim pcyi açar açmaz veya açtıktan 5 dakika içinde direk donuyor boştayken özellikle donuyor onun için direk pc açılır açılmaz direk herhangi bir oyuna giriyorum veya herhangi bi işlem için tarayıcıları açıyorum 50 sekme tarayıcıda açsam pc gık demiyor donmuyor etmiyor veya oyundayken de aynı ama boştayken direk donuyor anlamadım sebebini şimdi şöyle bi durumda var amd nin bu adranelin prog mu ne var onu kaldırınca donmuyor ama bu seferde ekran kartsızda pc kullanılmıyor sadece böyle bir şeye denk geldim ve ayrıca donduğu aşamada görev yöneticimde açıktı işlemci kullanımım 100 100 oluyor bazen video da çektim ama burda nasıl paylaşılır bilmiyorum şimdiye kadar herhangi bi foruma yazmadım onun için yardımcı olursanız sevinirim acill. Şunuda ekliyim normalde sistemim m2nin üstüne kuruluydu bir bilgisayarcı tanıdığıma sordum m2nin portunu değiş olmazsa format at dedi dediklerini yaptım sorun aynı sonra tekrar formatla acaba diskmi sıkıntılı diye ssdye kurdum sorun aynen devam ediyor bütün testlerini yaptım memtesttir bad sektördür birsürü aklıma gelmeyen proglarla tesler yaptım herhangi bir donanımımda sorun görünmüyor.

Osmanbayirr

80+ Bronze
Hocam donma sonrası mavi ekran veriyor mu yoksa maus klavye donup öyle kalıyor mu ?

Laykx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Musa Şimşek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam donma sonrası mavi ekran veriyor mu yoksa maus klavye donup öyle kalıyor mu ?
kardeşim herhangi bir mavi ekran hata kodu vs değil direk pc donuyor her şey tepkisiz fare klavye hatta ramlerim sekronize yanarken hepsi bağımsız yanmaya başlıyor rgb leri

oEnesQlf

80+ Silver
kardeşim herhangi bir mavi ekran hata kodu vs değil direk pc donuyor her şey tepkisiz fare klavye hatta ramlerim sekronize yanarken hepsi bağımsız yanmaya başlıyor rgb leri
Boştayken psunun,işlemcinin ve kasanın fanları dönüyor mu?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

Laykx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Musa Şimşek

Osmanbayirr

80+ Bronze
Bios yazılımı ile sorun yaşayabilirsin kardeşim

Laykx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Musa Şimşek

_HKN_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Hakan
@Abdullah Hacıgül.
Emek emek bir sistem topladım genel özellikler şöyle sorunum alttadır

Anakart ►MSI MPG X570 G.E.W 4400MHz(O.C)
İşlemci ►RYZEN 5 5600X
Ekran Kartı ►GIGABYTE 5700 XT GAMING OC 8GB 256Bit BU EKRAN KARTIM VARDI SATTIM ŞUAN RX 550 KULLANIYORUM
HDD ►SEAGATE 2TB 7200RPM 256MB
M2 SSD ►JD 1TB 2100MB-1700MB
Bellek ►G.Skill 4x16 3600MHZ CL16
SSD ►JD 960GB 2.5" 520MB-500MB
Kasa ►GamePower WARCRY
Monitör ►GAMEBOOSTER 27'' 165HZ 1MS
Sıvı Soğutma ►CM ML360R ARGB 360mm
Güç Kaynağı ►XIGMATEK 850W 80+GOLD FM

Sistemim bunlar evet dediğim gibi 5700xt vardı rx550 aldım ama sorunlarım 5700xt varken de devam ediyordu şimdi sorunum budur
Sistemim pcyi açar açmaz veya açtıktan 5 dakika içinde direk donuyor boştayken özellikle donuyor onun için direk pc açılır açılmaz direk herhangi bir oyuna giriyorum veya herhangi bi işlem için tarayıcıları açıyorum 50 sekme tarayıcıda açsam pc gık demiyor donmuyor etmiyor veya oyundayken de aynı ama boştayken direk donuyor anlamadım sebebini şimdi şöyle bi durumda var amd nin bu adranelin prog mu ne var onu kaldırınca donmuyor ama bu seferde ekran kartsızda pc kullanılmıyor sadece böyle bir şeye denk geldim ve ayrıca donduğu aşamada görev yöneticimde açıktı işlemci kullanımım 100 100 oluyor bazen video da çektim ama burda nasıl paylaşılır bilmiyorum şimdiye kadar herhangi bi foruma yazmadım onun için yardımcı olursanız sevinirim acill. Şunuda ekliyim normalde sistemim m2nin üstüne kuruluydu bir bilgisayarcı tanıdığıma sordum m2nin portunu değiş olmazsa format at dedi dediklerini yaptım sorun aynı sonra tekrar formatla acaba diskmi sıkıntılı diye ssdye kurdum sorun aynen devam ediyor bütün testlerini yaptım memtesttir bad sektördür birsürü aklıma gelmeyen proglarla tesler yaptım herhangi bir donanımımda sorun görünmüyor.
Aynı sorun intel sistemimde mevcut çözüm bulabildiniz mi?

Laykx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Musa Şimşek
Aynı sorun intel sistemimde mevcut çözüm bulabildiniz mi?
Bulamadım kardeşim ilk açılışta mutlaka donuyo 2. Resette pc açılırken hemen oyun açıyorum ve şu sıkıntıda var mesela win uptade güncelleme yapıyor ve pcyi yeniden başlat diyoruz ya ordada takılıyo güncellemede yapamıyorum canımı sıktı iyice

Top Bottom