Neler Yeni

PC bozulsa garantiye götürsek ne yaparlar?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Söylemek istemiyorum
ARC750 i3 12100 16 GB RAM'li bir sistemim var. Oyunlarda ekran kartı ve işlemci aşırı ısınıyor ilk aldıgım zamanlarda böyleydi neden götürmedim çünkü zaman bulamadık. PC'yi götürmeyi düşünüyoruz. Az önce ghost of tshuma oynadım 15 dk falan işlemci 95 derecede gezdi. Şimdi ben 95 derece falan hiç aldırmasam oyunları da oynasam bu ısı da PC'ye zarar verse ve bozsa garantiye götürsek. PC'yi yaparlar mı veya ücret talep ederler mi 2 yıl garantisi var kasım'da almıştık.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,952
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
ARC750 i3 12100 16 GB RAM'li bir sistemim var. Oyunlarda ekran kartı ve işlemci aşırı ısınıyor ilk aldıgım zamanlarda böyleydi neden götürmedim çünkü zaman bulamadık. PC'yi götürmeyi düşünüyoruz. Az önce ghost of tshuma oynadım 15 dk falan işlemci 95 derecede gezdi. Şimdi ben 95 derece falan hiç aldırmasam oyunları da oynasam bu ısı da PC'ye zarar verse ve bozsa garantiye götürsek. PC'yi yaparlar mı veya ücret talep ederler mi 2 yıl garantisi var kasım'da almıştık.
Macun yeniler fanları temizlerler belki, çözer büyük ihtimal. Hava almayan bir yerde mi pc? Duvar köşesi veya halı üstü gibi boğan bir yerde ise ondan ötürü de kendi egzoz ettiği sıcak havayı çekip kendini de ısıtıyor olabilir

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
451
İsim
Murat Cemal
aşırı ısınmadan dolayı garantiye yollayabilirsin, öbür türlü aşırı ısınmadan bir arızadan ziyade bilgisayar kullanılamaz hale gelir. bir zaman sonra kapanma fps droplar gibi sorunlar çıkar ve bozulmasıda garanti bitimmine denk gelebilir.
aşırı ısınmadan dolayı direk garantiye yolayın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Söylemek istemiyorum
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Macun yeniler fanları temizlerler belki, çözer büyük ihtimal. Hava almayan bir yerde mi pc? Duvar köşesi veya halı üstü gibi boğan bir yerde ise ondan ötürü de kendi egzoz ettiği sıcak havayı çekip kendini de ısıtıyor olabilir
Aslında hava almayan bir yerde . Ama bana yinede bu sıcaklıklar aşırı fazla geldi

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,952
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Aslında hava almayan bir yerde . Ama bana yinede bu sıcaklıklar aşırı fazla geldi
Havalar sıcak hocam ki ekstra olarak hava da almıyorsa sorun bence ortamdan ötürü. Açık bir ortama koyup test edin bence, fark varsa sıkıntı yok ama fark yoksa bi götürün temizlesinler

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
Sercan SAYİT
Cihazı hava alacak şekilde konumlandırın. Kasada fan eklenebilecek bölümler varsa fan ekleyin. İşlemci soğutucunuz stock ise onu kule tipi ile değiştirin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Söylemek istemiyorum
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazı hava alacak şekilde konumlandırın. Kasada fan eklenebilecek bölümler varsa fan ekleyin. İşlemci soğutucunuz stock ise onu kule tipi ile değiştirin.
Kule tipi soğutucu işlemci ve ekran kartı ısıısını mesela 95 dereceden ne kadar düşürür ve soğutucu önerin varmıdır

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
Sercan SAYİT
Kule tipi soğutucu işlemci ve ekran kartı ısıısını mesela 95 dereceden ne kadar düşürür ve soğutucu önerin varmıdır

Bunun kimse garantisini veremez şu kadar düşecek diye ama etkisi olacağı garanti. Bu arada Intel ARC750 muadil kartlara nazaran çok güç çeken bir ekran kartı o yüzden ısınıyor olabilir. Dediğim gibi kasa içi hava sirkülasyonunu arttırmanız katkı sağlar. Bilgisayar kasanızın modelini söylerseniz onun ölçülerine uygun soğutucu önerisi gelecektir.

Oriencc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
At
Kaliteli bir termal macun alıp onu işlemcine sürersen kule tipi takmış kadar derece düşecektir dostum 1 saatini ona ayırıp video izleyerek çözebilirsin servise gönderip 15 gün beklemene de gerek kalmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Söylemek istemiyorum
Kaliteli bir termal macun alıp onu işlemcine sürersen kule tipi takmış kadar derece düşecektir dostum 1 saatini ona ayırıp video izleyerek çözebilirsin servise gönderip 15 gün beklemene de gerek kalmaz.
Varmıdır macun tavsiyeniz?

Oriencc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
At
Varmıdır macun tavsiyeniz?
Yıllardır attığım bu macunu kullanırım f/p olarak en iyisi aldıktan sonra tek seferde bitmiyor 8-12 sefer kadar kullanabilirsiniz. Daha fazla verebilirim daha iyi olsun diyorsanız arctic mx-6 da alabilirsiniz.
20240601_011454.jpg

Top Bottom