Neler Yeni

Çözüldü✓ Pc de zamanla performans düşmesi neden olur?

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Mehmet Hak
Windows bu mutlaka şişiyor kullanıma bağlı olarak. USB den temiz kurulum format yapacağınız zaman, sitesinden indirip USB ye öyle atın en son güncel updateleri ile birlikte Windows indirip atıyor USB ye. Gereksiz uygulama kurmayın. Virüs programı vs. Sürekli oyun kurup sildiginiz zaman da şişiyor. Şişmesi bitmez bunların :)

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
Win10 güncellemelerin hepsini yapın. Gysnc özelliği kapalı ise açın. Monitörden veya ekran kartı özelliklerinden.

Bilgisayarı hep güncel tutun.

Size tavsiyem. Temiz bir kurulum ile win 10 performance edition indirin. Rahatlarsınız. Sadece oyun oynuyorsanız win 10 home sürüm kurun.

ÖM3ER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ömer zeybek
İlgilendiği Kategoriler
Oyun donanım
Windows bu mutlaka şişiyor kullanıma bağlı olarak. USB den temiz kurulum format yapacağınız zaman, sitesinden indirip USB ye öyle atın en son güncel updateleri ile birlikte Windows indirip atıyor USB ye. Gereksiz uygulama kurmayın. Virüs programı vs. Sürekli oyun kurup sildiginiz zaman da şişiyor. Şişmesi bitmez bunların :)
Ben de sitesinden indirip temiz kurulum yapıyorum. İllaki disk doluyor çok oyun indirip silmiyorum genelde yüklerim ve hep kalır oynamadığım oyunları yüklemem. Virüs programı kullanıyorum o da biraz yavaşlatıyor tabi.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,274
İsim
C Ş
Ben de sitesinden indirip temiz kurulum yapıyorum. İllaki disk doluyor çok oyun indirip silmiyorum genelde yüklerim ve hep kalır oynamadığım oyunları yüklemem. Virüs programı kullanıyorum o da biraz yavaşlatıyor tabi.
Defender bence yeterli Windows için şu anlık. Gayet de az kaynak kullanıyor.

ÖM3ER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ömer zeybek
İlgilendiği Kategoriler
Oyun donanım
Win10 güncellemelerin hepsini yapın. Gysnc özelliği kapalı ise açın. Monitörden veya ekran kartı özelliklerinden.

Bilgisayarı hep güncel tutun.

Size tavsiyem. Temiz bir kurulum ile win 10 performance edition indirin. Rahatlarsınız. Sadece oyun oynuyorsanız win 10 home sürüm kurun.
bilgisayardaki güncellemeleri yapıyorum ekran kartını güncel tutuyorum. Ben win10 pro kullanmaktayım. Win 10 performans hiç kullanmadım arasındaki farkları bilmiyorum. Format atarsam temiz kurulum ile, elimdeki win 10 pro keyi ile win10 performansa girip kullanabilirliyim. Ve kullandığım bu windows orjinal olduğunu düşünüyorum orijinal mi acaba?

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,426
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Eğer opera canını sıkıyorsa hiç sıkmasın çünkü aynı sorun bende de vardı. Microsoft'un kendi tarayıcısı vb tarayıcılar gayış gibi akıyor operada bir şey var.

ÖM3ER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ömer zeybek
İlgilendiği Kategoriler
Oyun donanım
Defender bence yeterli Windows için şu anlık. Gayet de az kaynak kullanıyor.
Şöyle ki kaynak çok kullanmıyor kaspersky.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer opera canını sıkıyorsa hiç sıkmasın çünkü aynı sorun bende de vardı. Microsoft'un kendi tarayıcısı vb tarayıcılar gayış gibi akıyor operada bir şey var.
Evet opera gx kullanıyorum çok saçma şekilde donmalar kasmalar oluyor YouTube da bile. Fakat sadece tarayıcı ile alakalı değil pc kapanıp açılırken bile çok yavaşlamaya başladı önceden böyle değildi. Diğer tarayıcıları kulanışlı bulmuyorum. chrome tarayıcısınıda kullanamıyorum sıkıntılı.

ÖM3ER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ömer zeybek
İlgilendiği Kategoriler
Oyun donanım
Arkadaşlar, şimdi Pcdeki tüm gereksiz dosyaları sildim. Tekrardan windows güncellemeleri ve ekran kartı güncellemelerini kontrol ettim. Arkaplan uygulamalarını kapattım tüm gereksiz ayarları özelikleri kapatım. Cmd üzerinden bozuk sistem dosyalarını taratıp düzeletti. Şimdi Pcim iyi hızlı açıldı hızlı hızlı kapandı. Oyunlar iyi performans gösteriyor gibi. Bir tek opera gx hala yavaş ve donmakta onu anlamadım onun dışında şu an sorun yok gibi.
Her şey için çok teşekkür ediyorum hepinize, çok sağolun kendinize iyi bakın
Teşekkürler. ☺️ 👍

Top Bottom