Neler Yeni

pc den ıslık sesi geliyor

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yiğit
arkadaşlar valo oynarkn böyle fandan çok hafif slık sesi gibi bişey geliyo coil whine değil çünk ekran kartında coil whine var başka bi ses bu fanların oyunda rpm i arttığında n fan sesi olabilirmi bu ?

Monarchz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Umut
psu'da da coil whine olabiliyor bir inceleyin derim

tuxenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
yiğit taha aydin
Sesi paylaşır mısınız? Bahsettiğiniz ses bilgisayarınızın tam olarak neresinden, hangi fanından geliyor?

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam coil whine değil ıslık sesi gibi coil whine tiz bi ses
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sesi paylaşır mısınız? Bahsettiğiniz ses bilgisayarınızın tam olarak neresinden, hangi fanından geliyor
işlemci fanından geliyor gibi bilemiyorum ama tam anlamadım

bununla alakası bile yok

tuxenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
yiğit taha aydin
İşlemcinin fanından geldiğinden eminseniz, evet rpm arttığında ıslık-üfleme karışımı bir ses gelmesi normaldir. Ancak sesi duymadan yorum yaptığımda içim rahat etmiyor doğrusu, sesi paylaşırsanız yardımım dokunacaktır.

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yiğit
İşlemcinin fanından geldiğinden eminseniz, evet rpm arttığında ıslık-üfleme karışımı bir ses gelmesi normaldir. Ancak sesi duymadan yorum yaptığımda içim rahat etmiyor doğrusu, sesi paylaşırsanız yardımım dokunacaktır.
tamamdır yarın müsait ounca atacağım telefonda anlaşılırsa

tam emin değilim ama oraya yaklaşınca kasanın dışından ordan geliyo gibi

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yiğit

tuxenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
yiğit taha aydin
sanırım ses kasanızın ön fanından geliyor. müsait bir zamanda tozunu alıp çok hafif bir şekilde yağlamayı deneyin.

pc ustasi1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,220
İsim
pcustasi1
hocam coil whine değil ıslık sesi gibi coil whine tiz bi ses

işlemci fanından geliyor gibi bilemiyorum ama tam anlamadım

bununla alakası bile yok
la bu psu'nun fanı bi yere değiyo o ses bildiğim kadarıyla

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yiğit

tuxenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
yiğit taha aydin
Kasanın fanında RPM değişikliği sebebiyle bu kadar bir ses olacağını düşünmüyorum. Fan dönerken zorlanıyor veya bir şeye sürtüyor gibi bir ses var. Aslında kasa kapağını açıp fan içeren bileşenleri (Cpu soğutucu, PSU, ekran kartı gibi) dikkatlice dinleyip sesin nereden geldiğine emin olursanız fanı temizleyip yağlayabilirsiniz.

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yiğit
Kasanın fanında RPM değişikliği sebebiyle bu kadar bir ses olacağını düşünmüyorum. Fan dönerken zorlanıyor veya bir şeye sürtüyor gibi bir ses var. Aslında kasa kapağını açıp fan içeren bileşenleri (Cpu soğutucu, PSU, ekran kartı gibi) dikkatlice dinleyip sesin nereden geldiğine emin olursanız fanı temizleyip yağlayabilirsiniz.
hocam benim sorunum ses değil ıslık sesi gibi bir ses geiyor ekran kartı fanı çalışmıyorkende geliyordu bu ses sanırım

tuxenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
yiğit taha aydin
hocam benim sorunum ses değil ıslık sesi gibi bir ses geiyor ekran kartı fanı çalışmıyorkende geliyordu bu ses sanırım
Demeye çalıştığım kasa yan kapağını açıp kulağınızı PSU'ya verin, ıslık sesi o bölümden geliyor ise PSU fanınız muhtemelen kabloya vs. sürtüyor. Ama ıslık sesi PSU'dan değil ön taraftan geliyor ise fan milinden oynamış olabilir. Sesin hangi bölümden geldiğine kanaat getirin. Ona göre çözüm uygulamaya çalışalım.

Top Bottom