Neler Yeni

pc her açtıgımda bıosa atıyor

Aloncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Eymen Yılmaz
arkadaşar am5 e geçtim bıosa atıyordu bende ssd ye 0dan tekrar kurdum windowsu hala düzelmedi bıosa atmaya devam ediyor ne yapmam gerek

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Burhan Bey
AM5 sistemler hala sağlıklı çalışmıyor, bios un güncel olduğundan emin olun, EXPO profili seçiliyse kapatın, default ayarlarda kullanmayı deneyin.

Aloncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Eymen Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
AM5 sistemler hala sağlıklı çalışmıyor, bios un güncel olduğundan emin olun, EXPO profili seçiliyse kapatın, default ayarlarda kullanmayı deneyin.
kral sorun başak bişeydeymiş galba. fan hızı algılama hatası veriyor galiba. biostan yok sayın diyor nasıl yapıcam

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-05-13 saat 02.55.33_98ae5033.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-13 saat 02.55.33_98ae5033.jpg
    86.8 KB · Hit: 8
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Burhan Bey
Sistemi yeni mi topladın? Muhtemelen soğutucunun fan pinini yanlış headera bağladın, kontrol eder misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Burhan Bey
Çalışıyor olmaları güzel, ama bios anlamıyor olacak ki böyle bir hata veriyor. Çok zor bir işlem değil, pompadan çıkan 4pinli ucun CPU FAN HEADER a bağlı olduğundan emin olun.

Aloncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Eymen Yılmaz
Çalışıyor olmaları güzel, ama bios anlamıyor olacak ki böyle bir hata veriyor. Çok zor bir işlem değil, pompadan çıkan 4pinli ucun CPU FAN HEADER a bağlı olduğundan emin olun.
yok biliyorum kasam biraz büğyük ve yeri sıkıntılı oyuzden üşendim. aanakrtım rogb650a söylediğiniz giriş tam olarak nerde?
pompa cpu fan girişinde takılı

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Burhan Bey
Normalde çalışıyor muydu sistem? Yoksa birden mi verdi bu hatayı? Hemen ramlarin üst tarafında solda kalıyor headerlar. Bende benzer bir sistem kullanıyorum, acaba fan ayarlarını değiştirip çok mu düşürdünüz?

Aloncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Eymen Yılmaz
Normalde çalışıyor muydu sistem? Yoksa birden mi verdi bu hatayı? Hemen ramlarin üst tarafında solda kalıyor headerlar. Bende benzer bir sistem kullanıyorum, acaba fan ayarlarını değiştirip çok mu düşürdünüz?
Bıos tan fan ayarı hiç yapmadım yeni kendim topladım sistemi ssd psu eskiden kalma

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Burhan Bey
Hocam sıvı soğutucu kullanıyorsunuz muhtemelen, onlarda bazen 2 farklı 4pin de olabiliyor, biri pompanın diğeri fanın. Pompadan çıkanı pompa headerına, fandan çıkanı da cpu fan headerına bağlayın. Sorun bundan kaynaklı olabilir.

Aloncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Eymen Yılmaz
Hocam sıvı soğutucu kullanıyorsunuz muhtemelen, onlarda bazen 2 farklı 4pin de olabiliyor, biri pompanın diğeri fanın. Pompadan çıkanı pompa headerına, fandan çıkanı da cpu fan headerına bağlayın. Sorun bundan kaynaklı olabilir.
Deniyorumda herseferind aynı ekranı veriyor kullandıgımsıvı sogutma bitfenix onun pompası o inen kablonun üstünde mantıken pompanın kablosuna hemen yanındaki. O kabloyu nereye takarsam takayım olmuyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Burhan Bey
Sizin anakartın görseli, üsteki AIO Pompanın alttaki CPU fanın girişi

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-05-13 034333.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-13 034333.png
    220.8 KB · Hit: 7

Aloncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Eymen Yılmaz
Sizin anakartın görseli, üsteki AIO Pompanın alttaki CPU fanın girişi
Orayıda deneyim. Orası cok sıkısık eğer orasıda olmazsa cıkartamayabilirim .D (duzeltme) şükür oldu sağol kral gecenin bu saatinde meşgul ettim

Top Bottom