Neler Yeni

PC Kapandı açılmıyor

Keremsa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Kerem
Pc de oyun oynarken aniden pc kapantı geri açmaya çalışıncada tuşa basınca tüm fanlar yarım saniye oynayıp duruyor psu da mı sıkıntı var bilmiyorum ama klavye ışığı yanıyor ramleri soküp çıkardım macunu değiştirdim kasa dışındaki kabloları söktüm taktım ne yaptıysam olmadı sizce sorun nedir neyden kaynaklanıyor olabilir?

Existentia

80+ Silver
anakartınızın led'ışıkları varsa orada sorun yaşana parçayı gösteriyor olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şöyle bir şey
Motherboard-LED-debug.jpg

S H I V A & Emekli Global

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,115
İsim
a l p e r
anakartınızın led'ışıkları varsa orada sorun yaşana parçayı gösteriyor olabilir

Şöyle bir şey
Motherboard-LED-debug.jpg
ekran karti psuya etki ediyor bence

Pc de oyun oynarken aniden pc kapantı geri açmaya çalışıncada tuşa basınca tüm fanlar yarım saniye oynayıp duruyor psu da mı sıkıntı var bilmiyorum ama klavye ışığı yanıyor ramleri soküp çıkardım macunu değiştirdim kasa dışındaki kabloları söktüm taktım ne yaptıysam olmadı sizce sorun nedir neyden kaynaklanıyor olabilir?
Bro ekran karti amd mi?

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,115
İsim
a l p e r
açılıp bir süre sonra kapanıyorsa olabilecek şey çok ya arkadaşın anakarta şu ledler varsa hızlıca çözeriz bence
yarim saniye sönüp geri kapanıyo diyo. %95 ekran kartı diyorum

on board denesin ya da ekran kartını çıkarıp öyle açmayı denesin pcyi. sorun gpu mu değil mi anlarız

Riqel

80+
Bios pilini cikarttiniz mi?

Riqel

80+
Power kablosunu cikartin, bios pilini cikartin, power tusuna basin bi kere arkasindan 2-3 dk bekleyip pili takip deneyin

Keremsa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Kerem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yarim saniye sönüp geri kapanıyo diyo. %95 ekran kartı diyorum

on board denesin ya da ekran kartını çıkarıp öyle açmayı denesin pcyi. sorun gpu mu değil mi anlarız
Yani hocam ekran kartimi bozuk

Power kablosunu cikartin, bios pilini cikartin, power tusuna basin bi kere arkasindan 2-3 dk bekleyip pili takip deneyin
Tamam hocam yarin deneyim hem nasıl sökülüyor bilmiyorum yarin araştırayım yapayım bunu yaptıktan sonra düzelirmi sizce

Riqel

80+
Bir denemeniz lazim bir sey diyemem kesin, basit zaten youtube dan bakarsiniz

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,115
İsim
a l p e r
Yani hocam ekran kartimi bozuk

Tamam hocam yarin deneyim hem nasıl sökülüyor bilmiyorum yarin araştırayım yapayım bunu yaptıktan sonra düzelirmi sizce
ekran kartini da ustteki arkadasin dedigi gibi bios pilini de cikart hepsini sonra duzgunce tekrar tak

olmazsa ustteki dedigim gibi ekran kartini cikarip pcyi acmayi dene fanlar surekli donuyorsa ekran karti cortingen demektir

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Ege Kanık
hocam aynı sorunları eski pc mde yaşıyordum çözümü net söyleyemeyeceğim bilmiyorum ama denediklerim şunlardı:

ramlerin yerlerini değiştirmek
bios pili çıkarıp takmak
ekran kartı statik elektrik boşaltımı

neticede bozuk herhangi bi parçam çıkmamıştı ama ramler sorun çıkarıyordu 2 slot ise birini çıkarıp denemenizi öneririm veya tek tek deneyebilirsiniz

hocam aynı sorunları eski pc mde yaşıyordum çözümü net söyleyemeyeceğim bilmiyorum ama denediklerim şunlardı:

bios pili çıkarıp takmak

neticede bozuk herhangi bi parçam çıkmamıştı ama ramler sorun çıkarıyordu 2 slot ise birini çıkarıp denemenizi öneririm veya tek tek deneyebilirsiniz
ve bios update kesinlikle bazen aptallaşıyor bilgisayar biosu kesinlikle güncelleyin eğer parça arızası yoksa %70 ondan kaynaklıdır

Keremsa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Kerem
ekran kartini da ustteki arkadasin dedigi gibi bios pilini de cikart hepsini sonra duzgunce tekrar tak

olmazsa ustteki dedigim gibi ekran kartini cikarip pcyi acmayi dene fanlar surekli donuyorsa ekran karti cortingen demektir
Hoc ekran karti zort olmus ekran karti cikardim calisti taktim oynama yok sonra ekran kartini cikarttim kasayi yine actim ama kasa 10sn sonra kapanim tekrar direk devreye giriyor bunun sebebi ekran kartinin olmamasimi

bios pili çıkarıp takmak

ve bios update kesinlikle bazen aptallaşıyor bilgisayar biosu kesinlikle güncelleyin eğer parça arızası yoksa %70 ondan kaynaklıdır
Hocam keşke başka parça nozulsaydu en pahali parça gitti nasil uyucaz şimdi bakalim

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,044
Üyeler
146,621
Son üye
Aiden mv
Top Bottom